Юристи офісу Мережі правового розвитку: проти зла і за справедливість

23 лютого 2018 року в Кризовому медіа-центрі. Херсон відбулася прес-конференція з теми «100 днів роботи Херсонського офісу Мережі правового розвитку». Спікери розказали, як пройшли 100 днів роботи Херсонського офісу Мережі правового розвитку, з яких питань громадяни звертаються найчастіше, які є складнощі та успіхи.

З 5 грудня 2017 року Херсонський офіс Мережі правового розвитку при ГО «ІРЦ «Правовий простір», Херсонській обласній організації Комітету виборців України, БО «Фонд милосердя та здоров’я» надає мешканцям міста безоплатну первинну правову допомогу в будівлі Херсонської міської ради (пр-т Ушакова, 37).

Прийом юристами ведеться в кабінеті 115 на першому поверсі з понеділка по п’ятницю.

Як розповіла директор ГО «ІРЦ «Правовий простір» Наталя Бімбірайте , на сьогодні спілка Мережі правового розвитку (МПР) об’єднує 24 організації у 14 регіонах України. Вона акцентувала увагу на тому, що в себе включає саме первинна правова допомога. Це надання правової інформації; надання консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Тобто всі «досудові» питання.

З 01 грудня 2017р. по 22 лютого 2018р. Херсонським офісом Мережі правового розвитку надано консультацій 740 особам, з яких 318 - Консультування безпосередньо на прийомі в Офісі, 204 - Консультацій в online-чаті на порталі «Правовий простір» (http://legalspace.org); 163 - консультацій на виїзних прийомах, 12 - Консультування на ФБ сторінці, 43 - Консультування по телефону. Усього було оформлено 93 документи, завершено 29 справ.

Юрист ГО «ІРЦ «Правовий простір» Сергій Плахотнюк в свою чергу розповів про типові питання звернень. Це соціальне та пенсійне забезпечення, пільги та виплати учасникам АТО та членам їх сімей, житлово-комунальні проблеми, захист прав та інтересів одиноких матерів (сімейні справи), правовідносини з приводу нерухомості (новобудови, договори довічного утримання тощо), захист прав споживачів, житлові (виселення, вселення, отримання житла тощо).

Також юрист зазначив, що на волонтерських засадах юристи херсонського офісу МПР беруться й за судові справи, коли допомогти людині можна тільки таким чином. Сергій Плахотнюк розповів про декілька яскравих справ, які зараз супроводжує.

До офісу МПР звернулися учасники бойових дій, які через декілька років після приватизації земельних ділянок, раптом виявили, що їх ділянки обробляються певним фермером. Звісно, вони про це ні сном, ні духом. Коли юристи почали працювати над цією справою, фермер сам зв’язався з АТОщниками та умовив їх не доводити справу до суду, компенсувавши збиток. Ця історія показує, що якщо людина сама проявляє ініціативу в захисті своїх прав і не сидить, склавши руки, іноді можна вирішити конфлікт і мирним шляхом.

Друга історія ще більш показова. Жінку, яка на підприємстві обіймала посаду начальника відділу організації нормування праці, заробітної плати та навела керівництву виявлені нею факти порушення нормування праці на заводі, було незаконно звільнено, ще й з дописом у трудову книжку «у зв’язку з втратою довіри». Жінка, інвалід 2-ї групи, яка була настільки віддана роботи, що навіть під час тяжкої хвороби працювала, фактично викинули на вулицю з ганебним дописом у трудову, знаючи що з таким «вовчим квитком» вона не зможе ніде працевлаштуватися. Було подано позов до суду, справа розглядалася більше року, багато разів переносилася. У результаті поновитися жінці на підприємстві не вдалося, але юристи МПР вдалося домогтися виплати громадянці морального збитку (який суд чомусь призначив всього лише 2 тисячі гривень). Зараз справа перебуває в херсонському Апеляційному суді.

Юрист ХОО КВУ Олександр Данилов розповів, що він більше стикається з сімейними питаннями та темою соціального забезпечення, часто звертаються учасники бойових дій та з питаннями про нерухомість. У лютому багато звернень щодо банківських питань, коли люди беруть кредит в сумнівних компаніях, підписують договори, які потім неможливо розірвати в правовий спосіб.

Зараз у Олександра Данилова в супроводі 4 справи й всі стосуються учасників АТО. Це питання виділення земельної ділянки, присвоєння статусу учасника бойових дій, гарантування державою права на освіту для дітей учасників АТО.

Юрист розповів про абсурдну, на його погляд ситуацію. Поки чоловік служив в АТО, банківська установа стягнула з нього кошти, відкрила впровадження та обмежила виїзд закордон. Звісно, громадянин про це нічого не знає аж до того, як вирішує поїхати на заслужений відпочинок, стоїть в аеропорту та раптом дізнається, що виїхати за кордон він не може… Юрист допоміг людині звернутися до суду, і на сьогодні вже є рішення про скасування цього обмеження.

До учасників прес-конференції було питання, чи не впливає те, що прийом громадян проводиться в приміщенні міської ради, на вирішення конфліктів влада-громада. Як відповіли представники офісу МПР, жодного тиску з боки влади нема, навпаки – іноді працівники виконкому направляють до приймальні людей, яким не можуть допомогти самі.

Також спитали, що ж робити з такими фермерами, які незаконно обробляють чужі земельні ділянки та недобросовісними роботодавцями, адже це «зло» так і продовжує свої темні справи й проблема не усунута повністю. Як відповіла Наталя Бімбірайте, у боротьбі з цим «злом» важливим фактором є бажання громадян захищати свої права, бути в цьому активними, а також це залежить від журналістів і того, як саме вони будуть висвітлювати подібні проблеми.

Безоплатна первинна права допомога у Херсонському офісі Мережі правового розвитку надається за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Херсон допомога юристи право
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
В районном центре Херсонской области, поселке Белозерка, продолжается строительство амбулатории, которая будет обслуживать 13 000 жителей объединенной территориальной громады. Об этом сообщает заместитель главы облгосадминистрации Сергей Козырь в своем телеграмм-канале. В основе проекта семейной амбулатории заложены простые и современные решения. Это сделает здание максимально доступным и комфортным для каждого пациента. Амбулатория условно будет разделена...
Общество
Владимир Зеленский планирует провести ближайшие выходные на Азовском море. СМИ стало известно, что президент на Троицу собрался отдохнуть на Бирючем острове. Тут уже вовсю готовятся к визиту гаранта. Об этом пишет мелитопольское издание MV.org.ua. «Приводят в порядок «президентскую дачу», обустраивают вертолетную площадку», — пишет издание. Бирючий — это искусственно созданный остров (песчаная коса) в Азовском море, неподалеку от Геническа. На острове длин...
Общество
Сегодня, 3 мая, состоялось первое судебное заседание по иску коммунального предприятия «Гарантии» о защите чести, достоинства и деловой репутации. Претензии предъявлены дачным перевозчикам, работающим в Гидропарке и к представителям общественной организации, которая подняла вопрос о непрозрачности расходования бюджетных средств коммунальными предприятиями. Об этом сообщает на своей странице в социальной сети руководитель инициативной группы по защите интер...
Власть
Прокуратура Новой Каховки направила в суд иск в интересах государства к обществу с ограниченной ответственностью о расторжении договора аренды земельного участка площадью семь гектаров, который был оценен в 21 миллион гривен. Прокуроры добиваются возвращения земли в коммунальную собственность. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры. Следователи прокуратуры выяснили, что арендаторы земли систематически не вносили плату за её аренду, и не выполняли обязат...
Культура
Херсонская областная универсальная научная библиотека именя Олеся Гончара присоединится к международному проекту Герта Вермера «Библиотеки, как сады». Об этом сообщает пресс-служба Херсонского областного совета. Проект рассматривает библиотеку, как сад, сад — как библиотеку, а читателя — как живую библиотеку и носителя всех книг, которые ценны именно для него. В проекте предложено отразить действительность перед, во время и после эпидемии коронавируса, чер...
Общество
В Министерстве инфраструктуры Украины прошла онлайн-презентация результатов работы по разработке предварительного технико-экономического обоснования улучшения автомобильной дороги М-14 на участке Херсон — Мариуполь. Об этом сообщает пресс-служба Мининфраструктуры. Документация подготовлена экспертами проекта технической помощи ЕС «Национальная транспортная модель и мастер-план». В обсуждении приняли участие представители министерства, служб автомобильных д...
Власть
Национальный банк Украины с 3 июня 2020 года вводит в обращение монеты номиналом 10 гривен, которые постепенно заменят соответствующие банкноты. Об этом сообщает пресс-служба НБУ. «Это часть комплексного решения по оптимизации и обновления банкнотно-монетного ряда гривны. Она должна обеспечить в Украине удобство наличных расчетов и экономию средств для государства, — говорится в сообщении. Введение в оборот новых монет номиналом 10 гривен завершит этот про...
Общество
10 июня 2020 года для всех херсонцев проезд в троллейбусах будет бесплатным. Такой подарок для горожан сделали в честь празднования 60-летия КП «Херсонэлектротранс». Именно в этот день, 60 лет назад, по первому маршруту отправился первый троллейбус. Об этом сообщил директор «Херсонэлектротранса» Егор Устинов. Он обратился к херсонцам. «Пpaздничный этaп юбилея ГКП «Хеpсонэлектpотpaнс» пpедлaгaю считaть откpытым! 10 июня 2020 годa пpедпpиятие отметит 60 лет...
Общество
В Украине на 3 мая 2020 года зафикcировано 24 823 cлyчая коронавирycной болезни COVID-19 Из ниx 735 летальныx, 10 440 пациентов выздоровела. За cyтки выявлено 483 новыx cлyчая. Вcего проведено 381 552 теcтирование методом ПЦР. В Xерcонcкой облаcти за поcледние cyтки лабораторно подтвержден один новый cлyчай заражения COVID-19, в Каxовcком районе. Вcего по Херсонской облаcти за время эпидемии выявлено 179 лабораторно подтвержденныx cлyчаев заболевания корон...