Заможні родичі херсонських чиновників

Перед завершенням кампанії з е-декларуванням за 2017-й рік знову і знову звертаємо увагу на особливості декларацій херсонських чиновників у 2016-му: вони не перестають дивувати. Варто зазначити, що херсонський чиновник або будь-який працівник херсонського комунального підприємства – це особа, яка отримує зарплатню з податків херсонців. Щоправда, є міста, де комунальні підприємства прагнуть заробляти. Але Херсон до їхнього переліку не входить.

Однією з ознак приховування власних доходів є прагнення чиновників та очільників комунальних підприємств зареєструвати цінне рухоме та нерухоме майно на родичів. Такі собі заможні родичі, а я – служник народу. Подивимось, хто є ким?

Керманичі комунальних підприємств: «денег нет, но вы держитесь»

На кожну сесію херсонської міської ради виходять проекти рішень щодо додаткової фінансової підтримки комунальних підприємств. Їм завжди не вистачає коштів. Особливо часто лунають такі назви, як КП «Гарантія», КП «Парки Херсона», КП «Херсонелектротранс». Між тим, зарплатня працівників, наприклад, КП «Гарантія» вражає, особливо директора. Проте жодним чином підприємство, як і переважна більшість інших аналогічних, не здійснюють заходів щодо заробітку коштів – виключно бюджетне заробітчанство. Отже, про декларації керівників цих підприємств.

У попередньому дослідженні ми загострювали увагу на очільниках та заступниках директорів кількох комунальних підприємств: Ігор Семенчев (директор КП «Гарантія»), Сергій Білоковиленко (директор КП «Парки Херсона»), Олександр Ложичев (заступник директора КП «Дорожник»), Лариса Леонова (директор КП «ХЕСКО»), Ігор Токарєв (заступник директора КП «Херсонкомунтранссервіс») та Євген Матковський (заступник директора КП «Дніпровський). До всіх, окрім Лариси Леонової, виникли питання: окрім того, що всі – депутати, їхні декларації наповнені дивиною у вигляді як не підозрілих джерел доходів, то відсутності місця проживання чи наявності заможних родичів. Але вони виявились лише верхівкою айсбергу: далі – цікавіше.

Перелік комунальних підприємств міста Херсона можна знайти на офіційному сайті. Як уже зазначалось, статки деяких очільників вже було проаналізовано – на черзі інші.

Перше, що необхідно зазначити, це той факт, що не всі керівники КП подали декларації за 2016-й рік: немає наразі декларації в.о. директора КП «Центр» Шуфляка Володимира ВіталійовичаМакарова Володимира Володимировича – директора МКП «Вихор» – та керівника КП «Міське дорожнє управління» Золотарьова Олександра Миколайовича. Далі – в порядку аналітики різної дивини.

 1. Чемерис Михайло Васильович(директор МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного виробництва) – набагато «скромніший» за свою дружину. У них на трьох із сином є квартира у спільній власності, додатково у дружини – Надії Романівни є ще дві квартири у 100%-й власності (одна придбана у 2011 році, інша – у 2016-му), також квартира у 100%-й власності є у сина Романа. Причому другу квартиру Надія Чемерис отримала у той самий день, що і її син Роман – свою: 07 грудня 2016 року. Загадковою є вартість майна на дату набуття: квартира пані Надії площею 49,24 кв. м коштувала 257586,00 грн., а квартира Романа 72,9 кв. м – усього 14600,00 грн. Автомобіль HYUNDAI ACCENT 2008 року випуску так само належить пані Надії.
 2. Олександр Васильєв(директор КП «Херсонкомунтранссервіс) взагалі не декларує об’єкту нерухомості: ані «на собі», ані за правом проживання у будь-кого іншого.

Так само – і у Георгія Колодяжногоз МКП «Сервіс-Центр». На відміну від деяких керманичів, які «переписують» нерухомість на родичів, ці два директори КП не показали в декларації жодної нерухомості. Проте, якщо за ініціалами перевірити Олександра Васильєва важко – в Україні багато таких сполучень імені, прізвища і по-батькові, то Георгій Костянтинович Колодяжний, скоріш за все, в Херсоні єдиний. Виявилось, що людина із такими ініціалами має у власності приміщення у квартирі спільного заселення в історичному центрі Херсона.

Також Георгій Колодяжний «забув» вказати членство у громадському формуванні з охорони громадського порядку і державного кордону «Твердиня Херсонщини». Людина може забути, Youcontrol – ні:

Колодяжний юконтрол

Це громадське формування вже фігурувало у кількох розслідуваннях, зокрема – за фактами рейдерства та незрозумілих витрат коштів херсонського міського бюджету.

До речі, телефон, який зазначено в реєстраційних документах «Твердині Херсонщини», належить, судячи з усього, теж Георгію Колодяжному. Принаймні на нього зареєстрована його сторінка у Фейсбук:

Колодяжний телефон
 1. Валентин Чесноков, який наприкінці 2016 року очолив КП «Дорожник» і кілька разів урочисто обіцяв подолати дорожні колапси в Херсоні (до слова, так і не подолав за майже півтора роки) має лише авто KIA CEED 2008 року випуску та ще одну автівку орендує. Власниками ж квартир є син Герман (61,23 кв. м) та дружина Вікторія (38 кв. м). Дружина також має земельну ділянку і значно більші статки: 138 775,00 грн. доходу від зайняття підприємницькою діяльністю. Валентин Чесноков задекларував 41 999,00 зарплатні (ДПСУ в/ч 9938) та допомоги учаснику бойових дій – 920 грн. Валентин Чесноков обійняв посаду директора КП «Дорожник» наприкінці 2016 року – з 01 грудня він очолює підприємство. Проте чомусь не декларує зарплатню, отриману за цим місцем роботи. Дана декларація – виправлена: у попередньому варіанті дохід Валентина Чеснокова становить 77 498,00 грн. за основним місцем роботи, проте невідомо джерело. Сам Валентин Чесноков пояснив помилку власною необачністю і запевнив, що все перевірить.
 2. Ігор Грек, директор КП «Сервіс-Опт», значно поступається в статках своїй дружині – Світлані Жульовій. В його власності «лише» житловий будинок та земельна ділянка. Натомість пані Світлана має спільну з донькою подружжя квартиру площею 248,1 кв. м, машиномісце в підземному паркінгу (15,7 кв.м), чотири нежилих приміщення (23,7 кв. м, 88,2 кв. м, 94,9 кв. м та 109,3 кв. м), будівлю з навісом 189,7 кв. м, склад-магазин 187 кв. м та магазин площею 276,1 кв. м. Корпоративні права в родині також є лише у пані Світлани, як і юридичні особи, де кінцевим бенефіциаром є хтось із членів родини. Чи варто у світлі зазначеного казати про те, що доходи дружини Ігоря Грека втричі вищі за чоловікові: 335 760,00 грн. у неї проти його 104 975,00 грн. Заощадження у дружини так само більші: 240000 грн. проти 2730 дол. США у пана Грека. Іще 13200 доларів США вона позичила третім особам.
 3. Найбільш дивною ввижається декларація Олександра Мудрова(директор КП Господарська організація “Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами). В ній взагалі зазначено виключно його заробітну плату за основним місцем роботи – більше нічого.
 4. Ігор Семенчев (директор КП «Гарантія») вже був «героєм» попереднього дослідження з декларацій. Однак, там мова йшла про заробітки, судячи з яких уся родина живе лише на доходи пана Ігоря. Однак, декларацію можна розгледіти з іншого боку: у 2016 році нерухоме майно задекларовано лише дружиною Ігоря Григоровича. Проте в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за паном Ігорем зареєстровано арештоване нерухоме майно. Пошук за відкритими даними не показав жодного іншого Семенчева Ігоря Григоровича в Україні, а тим паче – в Херсонській області.
Депутати-безхатченки в КП

Отже, керівництво міських комунальних підприємств доволі активно просить кошти з бюджету, натомість свої статки нерідко або приховують зовсім, або реєструють на родичів. Щонайменше 6 таких випадків описано вище, іще 5 – у попередній статті. Як може ефективно керувати підприємством людина, яка власну декларацію правильно заповнити не може?

Декларації чиновників: все заради дітей та коханих

 1. Ім’я Підперигори Романа Степановича, директора Департаменту бюджету і фінансів Херсонської міської ради, наразі на вустах у всього Херсона, адже його затримали за підозрою спроби хабарництва і наразі відсторонили від посади. В декларації чиновника усі об’єкти нерухомості (житловий будинок і земельна ділянка) знаходяться у власності Подгорної Тетяни Михайлівни – тещі, судячи з прізвища дружини. Доходи декларує лише Роман Степанович – дружина інформації не надала. Так само і з готівковими коштами. За фактами, викладеними в декларації, важко судити про незаконність набуття прав власності на майно – юридично все абсолютно бездоганно. Лише один факт: Роман Підперигора майже нічим не володіє.
 2. Марина Віркун, начальник Управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради, не зазначає будь-якої нерухомості – виключно свій дохід та дохід матері. До речі, подібна помилка заповнення декларацій характерна для багатьох чиновників Херсона: не зазначають нерухомості, яка знаходиться хай не у власності, але у користуванні, хоча мають зазначити.
 3. Цікавою є декларація Букіна Володимира Олександровича, начальника відділу інформаційного та програмного забезпечення Херсонської міської ради: з нерухомої власності у подружжя все належить цивільній дружині Володимира Юлії. За Володимиром – лише зарплатня за основним місцем роботи: тут він дружину перевершив.
 4. Вербицька Аліса Анатоліївна, яка наразі є начальником управління комунальної власності Херсонської міської ради, декларацію перед звільненням з посади начальника Управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради не подавала. Не подала вона її і на новій посаді: в реєстрі значиться лише декларація за її попереднім місцем роботи.
 5. У Ростислава Михайловича Маршака, начальника управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради, у власності цінний наручний годинник, водний засіб Quicksilver, зарплата за основним місцем роботи, орендований автомобіль та заощадження у вигляді готівки. Житловий будинок та земельна ділянка – у власності дітей. У дружини – задекларований одяг та ювелірні вироби, корпоративні права та юридична особа, де вона є кінцевим бенефіциарним власником. До речі, фінансові зобов’язання за кредитом також є лише у дружини Ростислава Михайловича. Проте за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у пана Ростислава є нерухоме майно… арештоване.

Отже, відсоток чиновників із підозрілими деклараціями менший за аналогічний показник у комунальних підприємствах. Цілком можливо, це показник ефективної та прозорої роботи самих чиновників, а може і вказівка для більш ретельного пошуку журналістам. Проте і знайдене наразі не вселяє радощів: порушення є і доволі серйозні.

Під час підготовки статті було використано інформацію з відкритих джерел даних: youcontrol.com.ua, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру декларацій, Єдиного державного реєстру  юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Є-data.

Автор: Євгенія Вірлич

Херсон чиновники декларації родичі доходи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Сегодня, 3 мая, состоялось первое судебное заседание по иску коммунального предприятия «Гарантии» о защите чести, достоинства и деловой репутации. Претензии предъявлены дачным перевозчикам, работающим в Гидропарке и к представителям общественной организации, которая подняла вопрос о непрозрачности расходования бюджетных средств коммунальными предприятиями. Об этом сообщает на своей странице в социальной сети руководитель инициативной группы по защите интер...
Власть
Прокуратура Новой Каховки направила в суд иск в интересах государства к обществу с ограниченной ответственностью о расторжении договора аренды земельного участка площадью семь гектаров, который был оценен в 21 миллион гривен. Прокуроры добиваются возвращения земли в коммунальную собственность. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры. Следователи прокуратуры выяснили, что арендаторы земли систематически не вносили плату за её аренду, и не выполняли обязат...
Культура
Херсонская областная универсальная научная библиотека именя Олеся Гончара присоединится к международному проекту Герта Вермера «Библиотеки, как сады». Об этом сообщает пресс-служба Херсонского областного совета. Проект рассматривает библиотеку, как сад, сад — как библиотеку, а читателя — как живую библиотеку и носителя всех книг, которые ценны именно для него. В проекте предложено отразить действительность перед, во время и после эпидемии коронавируса, чер...
Общество
В Министерстве инфраструктуры Украины прошла онлайн-презентация результатов работы по разработке предварительного технико-экономического обоснования улучшения автомобильной дороги М-14 на участке Херсон — Мариуполь. Об этом сообщает пресс-служба Мининфраструктуры. Документация подготовлена экспертами проекта технической помощи ЕС «Национальная транспортная модель и мастер-план». В обсуждении приняли участие представители министерства, служб автомобильных д...
Власть
Национальный банк Украины с 3 июня 2020 года вводит в обращение монеты номиналом 10 гривен, которые постепенно заменят соответствующие банкноты. Об этом сообщает пресс-служба НБУ. «Это часть комплексного решения по оптимизации и обновления банкнотно-монетного ряда гривны. Она должна обеспечить в Украине удобство наличных расчетов и экономию средств для государства, — говорится в сообщении. Введение в оборот новых монет номиналом 10 гривен завершит этот про...
Общество
10 июня 2020 года для всех херсонцев проезд в троллейбусах будет бесплатным. Такой подарок для горожан сделали в честь празднования 60-летия КП «Херсонэлектротранс». Именно в этот день, 60 лет назад, по первому маршруту отправился первый троллейбус. Об этом сообщил директор «Херсонэлектротранса» Егор Устинов. Он обратился к херсонцам. «Пpaздничный этaп юбилея ГКП «Хеpсонэлектpотpaнс» пpедлaгaю считaть откpытым! 10 июня 2020 годa пpедпpиятие отметит 60 лет...
Общество
В Украине на 3 мая 2020 года зафикcировано 24 823 cлyчая коронавирycной болезни COVID-19 Из ниx 735 летальныx, 10 440 пациентов выздоровела. За cyтки выявлено 483 новыx cлyчая. Вcего проведено 381 552 теcтирование методом ПЦР. В Xерcонcкой облаcти за поcледние cyтки лабораторно подтвержден один новый cлyчай заражения COVID-19, в Каxовcком районе. Вcего по Херсонской облаcти за время эпидемии выявлено 179 лабораторно подтвержденныx cлyчаев заболевания корон...
Новости компаний
С каждым годом велолюбителей становиться все больше. Ведь это не только спорт, но еще и экологический транспорт! Все чаще можно заметить велосипедистов во всех городах Украины. Но проблема парковок стоит очень остро. Бросать велосипед у обочины или ближайшего забора небезопасно. Поэтому представителями бердянского велоклуба было принято решение открытия велопарковки. Место выбрали с большой проходимостью. Парковка размещается около центра детско-юношеского...
Новости компаний
Камера передает видео-изображение на Ваш смартфон или любое другое устройство. Вы можете видеть происходящее как в реальном времени, так и просматривать видеозапись позже. В чем плюсы ip камер? Представьте, что Вы уехали на работу и забыли: выключили ли утюг. Или волнуетесь о сохранности имущества во время отпуска. Во всех этих ситуациях Вас успокоят ip-камеры видеонаблюдения. Камеры легко устанавливаются на стене или на полке шкафа и передают информацию н...