У Херсоні навчали бізнесменів залучати кошти Європейських фондів

Херсонський міський фонд підтримки підприємництва ініціював, а Регіональна рада підприємців підтримала ініціативу спільно організувати бізнес-зустріч та навчальний тренінг з залучення безповоротної допомоги з міжнародних фондів у бізнес.

Підприємницьке середовище стає активним у періоди, коли створена атмосфера для зростання та прибутковості, та найважливішим активом розвитку бізнесу є розуміння про необхідність вкладення коштів на новітнє обладнання, передові управлінські рішення, інноваційні технології. Але ж де взяти кошти, якщо все уже «в справі»?

І що ми взагалі знаємо про міжнародну фінансову безповоротну підтримку українському бізнесу?

Нам все ж таки вдалося запросити до Херсону фахівців Центральноєвропейської Академії Навчань та Сертифікації (CEASC) для проведення 23 січня 2018 р бізнес-зустрічі «Нові можливості розвитку бізнесу: дотаційні програми ЄС" для підприємницького, наукового та громадського активу з півдня України.

Головним спікером бізнес-зустрічі та навчального тренінгу став президент Центральноєвропейської академії навчань та сертифікаціі CEASC (м. Лодзь, Польща), консультант з написання проектів до Європейських фондів, фахівець з євроінтеграції - Микола Смолінський. Фахівець з пошуку фінансових інструментів та роботі з європейськими фондами.

Близько ста представників з різних сфер бізнесу, освіти, органів місцевого самоврядування з п’яти областей України - Херсонської, Миколаївської, Запоріжської, Одеської, Кропивницької отримали інформацію про нові тенденції залучення безповоротних коштів з міжнародних фондів та ЄС. Для багатьох учасників зустрічі, як і для мене особисто, стало відкриттям, що більше сотні європейських фондів, які працюють і на території України, надають безповоротну фінансову допомогу, не тільки для вирішення соціально важливих проблем, але й на розвиток уже існуючого бізнесу і на започаткування нового. Що потрібно для того, щоб підприємство або підприємець зміг отримати таке важливе для його бізнесу фінансування?

Тому саме були й обговорені аспекти бачення філософії безпеки ЄС та відповідність вітчизняних товарів європейським стандартам якості, інноваційні підходи в управлінні підприємством та умови рівності доступу до товарів та послуг.

Після бізнес-зустрічі сформувалась активна група підприємців з Херсону, Миколаєва, Одеси, які протягом двох днів - 24-25 січня 2018 року, пройшли навчання у тренінгу «Написання проектів. Фонди ЄС», дізналися про можливості інтеграції у діяльність європейських фондів та адаптації підприємницьких потреб у додаткових коштах до вимог європейським стандартам дотацій в український бізнес.

Була розглянута соціальна площина відповідальності підприємництва перед громадою, конкретизовані проблеми у закупівлі обладнання, донавчання кадрів, покращення умов забезпечення конкурентності на прикладі ринку ЄС та Нордичних країн. Детально було вивчено склад та «родзинки» проектного планування у бізнесі відповідно до вимог конкретних дотаційних фондів. Важливими виявились аспекти складання бюджетної заявки, визначення цілей та завдань бізнес-проекту, керування ризиками, дотримання стандартів ISO, партнерські зобов’язання та специфічні вимоги європейських грантових програм.

Практика свідчить, що без включення відповідної специфіки у підприємницькі грантові заявки, шанси на отримання коштів стають мінімальними. У конкурентному європейському середовищі тільки дотримання всіх вимог стає гарантом дотації.

Відгук від учасниці тренінгу Євгенії Вірліч :

"Зробила собі подарунок на день народження: взяла участь у крутезному тренінгу з написання проектів, що фінансуються коштами Європейського союзу. Тренінг дійсно вартував того, аби на півтора дні повністю зануритись у навчання. Я взагалі люблю навчатись - недарма ж на День покровительки студентів народилась.

В захваті від тренера Миколи Смолінського. Чудове поєднання практичних і теоретичних знань, почуття гумору і вміння донести інформацію до дорослої публіки, яка чогось таки досягла вже в житті. Це круто!

Дуже рада тому, що такий тренінг нарешті доїхав до Херсона. Я знаю, що їх багато проводиться в Києві, Харкові, в Західній Україні. Проте Херсон лишався обабіч. Багато корисної інформації. А якщо взяти мою любов до Польщі, то взагалі круто.

Дуже рекомендую усім, хто так чи інакше пов'язаний із бізнесом, звернути увагу на тренінги та інші можливості, що їх надає CEASC. То реально класно і вартує уваги!".

Важливим наступним кроком системи отримання дотаційних коштів ЄС стане створення на Півдні України, а саме в м. Херсоні «Стратегічного проектно-інвестициійного центру» (СПІЦ), який буде забезпечувати експертну та фахову допомогу у написанні проектних заявок на дофінансування бізнесів та у подальшому супроводі уже під час самого втілення проектів, які отримають від міжнародних донорів безповоротнє дофінансування. Основною платформою діяльності проектного центру буде саме та група експертів, які пройдуть спеціалізований курс донавчаннь та міжнародного стажування на території Європейського Союзу.

Місцеві партнери з проведення заходів: Регіональна рада підприємців, в особі депутата Херсонської обласної ради Юрія Рожкова, Херсонська міська рада, в особі секретаря міської ради VІІ скликання Олени Урсуленко, управління економічного розвитку міста Херсона, керівник Олена Ярига.

Організатори подякували усім партнерам за посильну допомогу протягом усього підготовчого періоду проведення бізнес-зустрічі "Нові можливості розвитку бізнесу: дотаційні програми ЄС" та навчального тренінгу «Написання проектів. Фонди ЄС».

Херсон навчання бізнес тренінг
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
В курортном Скадовске, в воскресенье, 22 сентября, состоится фестиваль «Жареный бычок». Мероприятие пройдет на центральной набережной города. Об этом сообщает Скадовский городской совет. В рамках фестиваля в 11:10 стартует городской велопробег «Скадовчане рулят!». Регистрировать участников будут с 10:00 утра на фестивальной площади. Запланированы также морские развлечения: викторины, спортивные соревнования, караоке, детские игровые программы. Кроме того,...
Власть
15 сентября Кабинет министров подал в Верховную Раду проект государственного бюджета на 2020 год. В проекте государственного бюджета на 2020 год на здравоохранение предусмотрено 108 миллиардов гривень, на образовательную сферу — 136,4 миллиарда, на развитие культуры и информационной деятельности — 8,6 миллиарда гривень. Такие данные были обнародованы в воскресенье, 17 сентября. «Все стратегические приоритеты: здравоохранение, образование, культура — полно...
Происшествия
В работе поисковой системы Google произошел масштабный сбой. Об этом свидетельствуют данные Downdetector. Сбой наблюдался в европейских странах, в том числе, и в Украине. Об этом сообщает Укринформ. В ночь на 17 сентября проблемы с работой системы были у пользователей Киева, Днепра и Харькова и других украинских городов. У некоторых пользователей были трудности с работой сервиса YouTube. Сбой коснулся также пользователей США, Австралии, Новой Зеландии, Япо...
Общество
Сегодня, 17 сентября, в малом зале административного здания Херсонского городского совета, в 10:00, началось заседание исполнительного комитета. Будут рассматривать несколько важных вопросов. В числе прочих, в повестку дня заседания исполкома внесен вопрос о борьбе с амброзией. Инспекция по благоустройству выступит с проектом, в котором расскажет, как в Херсоне будут бороться с этим аллергенным растением. Об этом сообщают в одной из групп в социальных сетя...
Криминал
15 сентября, во время патрулирования, в акватории Черного моря в районе острова Джарилгач пограничники Херсонского и Одесского отрядов морской охраны пресекли браконьерскую деятельность. Военнослужащие выявили более 30 запрещенных орудий лова с 328 крабами. Об этом сообщает пресс-служба ГПСУ Пограничники отпустили моллюсков обратно в море, не допустив нанесение государству убытков на сумму в миллион гривен. В тот же день, в районе Тендеровской косы на терр...
Общество
Прокурор Херсонской области Виталий Тригубенко увольняется по собственному желанию. Он уже написал заявление. Об этом сообщает интернет-издание «Мост». Как сообщает издание, эта информация получена  от «источника в прокуратуре». Виталия Тригубенко  назначили на должность 30 июня 2016 года.  Родной брат херсонского  прокурора Сергей Тригубенко был народным депутатом.. До назначения в Херсон Виталий Тригубенко был начальником управления Генпрокуратуры по во...
Общество
В Херсоне, 1 сентября 2019 года, в школу №56 пошли 194 первоклассника. Было сформировано шесть первых классов. Как рассказала директор школы Светлана Микитюк в комментарии сайту "Херсонцы", «свободных аудиторий не хватило. Под один из классов пришлось перепрофилировать кабинет для занятий музыкой. Теперь уроки музыки проходят в актовом зале школы.  На 2-м месте по числу первоклашек в Херсоне – школа №48. Здесь пять первых классов и 172 первоклассника. На 3...
Общество
Наше издание уже писало о многострадальном тендере на закупку автобусов для транспортного КП. Он все таки состоялся. Его победителем стала фирма , которая  поставит в город 16 новеньких, но уже безнадежно устаревших и маловместительных автобусов «Эталон». Машины будут использоваться автотранспортным коммунальным предприятие  для перевозки пассажиров на городских маршрутах. Из бюджета Херсона для этого выделят деньги.  Но как собираются распорядиться нашими...
Криминал
Работники Херсонского отдела полиции пресекли незаконную деятельность автозаправочной станции, работавшей на Николаевском шоссе. Полицейские провели проверку законности ее функционирования, но никаких разрешительных документов им не предоставили. Топливо и оборудование АЗС были изъяты. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Херсонской области «Мы установили, что на АЗС продавали бензин и дизтопливо по ценам несколько ниже, чем на других заправках. На...