У Херсоні навчали бізнесменів залучати кошти Європейських фондів

У Херсоні навчали бізнесменів залучати кошти Європейських фондів, фото-1
У Херсоні навчали бізнесменів залучати кошти Європейських фондів, фото-1

Херсонський міський фонд підтримки підприємництва ініціював, а Регіональна рада підприємців підтримала ініціативу спільно організувати бізнес-зустріч та навчальний тренінг з залучення безповоротної допомоги з міжнародних фондів у бізнес.

Підприємницьке середовище стає активним у періоди, коли створена атмосфера для зростання та прибутковості, та найважливішим активом розвитку бізнесу є розуміння про необхідність вкладення коштів на новітнє обладнання, передові управлінські рішення, інноваційні технології. Але ж де взяти кошти, якщо все уже «в справі»?

У Херсоні навчали бізнесменів залучати кошти Європейських фондів, фото-2
У Херсоні навчали бізнесменів залучати кошти Європейських фондів, фото-2

І що ми взагалі знаємо про міжнародну фінансову безповоротну підтримку українському бізнесу?

Нам все ж таки вдалося запросити до Херсону фахівців Центральноєвропейської Академії Навчань та Сертифікації (CEASC) для проведення 23 січня 2018 р бізнес-зустрічі «Нові можливості розвитку бізнесу: дотаційні програми ЄС" для підприємницького, наукового та громадського активу з півдня України.

Головним спікером бізнес-зустрічі та навчального тренінгу став президент Центральноєвропейської академії навчань та сертифікаціі CEASC (м. Лодзь, Польща), консультант з написання проектів до Європейських фондів, фахівець з євроінтеграції - Микола Смолінський. Фахівець з пошуку фінансових інструментів та роботі з європейськими фондами.

У Херсоні навчали бізнесменів залучати кошти Європейських фондів, фото-3
У Херсоні навчали бізнесменів залучати кошти Європейських фондів, фото-3

Близько ста представників з різних сфер бізнесу, освіти, органів місцевого самоврядування з п’яти областей України - Херсонської, Миколаївської, Запоріжської, Одеської, Кропивницької отримали інформацію про нові тенденції залучення безповоротних коштів з міжнародних фондів та ЄС. Для багатьох учасників зустрічі, як і для мене особисто, стало відкриттям, що більше сотні європейських фондів, які працюють і на території України, надають безповоротну фінансову допомогу, не тільки для вирішення соціально важливих проблем, але й на розвиток уже існуючого бізнесу і на започаткування нового. Що потрібно для того, щоб підприємство або підприємець зміг отримати таке важливе для його бізнесу фінансування?

Тому саме були й обговорені аспекти бачення філософії безпеки ЄС та відповідність вітчизняних товарів європейським стандартам якості, інноваційні підходи в управлінні підприємством та умови рівності доступу до товарів та послуг.

У Херсоні навчали бізнесменів залучати кошти Європейських фондів, фото-4
У Херсоні навчали бізнесменів залучати кошти Європейських фондів, фото-4

Після бізнес-зустрічі сформувалась активна група підприємців з Херсону, Миколаєва, Одеси, які протягом двох днів - 24-25 січня 2018 року, пройшли навчання у тренінгу «Написання проектів. Фонди ЄС», дізналися про можливості інтеграції у діяльність європейських фондів та адаптації підприємницьких потреб у додаткових коштах до вимог європейським стандартам дотацій в український бізнес.

Була розглянута соціальна площина відповідальності підприємництва перед громадою, конкретизовані проблеми у закупівлі обладнання, донавчання кадрів, покращення умов забезпечення конкурентності на прикладі ринку ЄС та Нордичних країн. Детально було вивчено склад та «родзинки» проектного планування у бізнесі відповідно до вимог конкретних дотаційних фондів. Важливими виявились аспекти складання бюджетної заявки, визначення цілей та завдань бізнес-проекту, керування ризиками, дотримання стандартів ISO, партнерські зобов’язання та специфічні вимоги європейських грантових програм.

Практика свідчить, що без включення відповідної специфіки у підприємницькі грантові заявки, шанси на отримання коштів стають мінімальними. У конкурентному європейському середовищі тільки дотримання всіх вимог стає гарантом дотації.

Відгук від учасниці тренінгу Євгенії Вірліч :

"Зробила собі подарунок на день народження: взяла участь у крутезному тренінгу з написання проектів, що фінансуються коштами Європейського союзу. Тренінг дійсно вартував того, аби на півтора дні повністю зануритись у навчання. Я взагалі люблю навчатись - недарма ж на День покровительки студентів народилась.

В захваті від тренера Миколи Смолінського. Чудове поєднання практичних і теоретичних знань, почуття гумору і вміння донести інформацію до дорослої публіки, яка чогось таки досягла вже в житті. Це круто!

Дуже рада тому, що такий тренінг нарешті доїхав до Херсона. Я знаю, що їх багато проводиться в Києві, Харкові, в Західній Україні. Проте Херсон лишався обабіч. Багато корисної інформації. А якщо взяти мою любов до Польщі, то взагалі круто.

Дуже рекомендую усім, хто так чи інакше пов'язаний із бізнесом, звернути увагу на тренінги та інші можливості, що їх надає CEASC. То реально класно і вартує уваги!".

Важливим наступним кроком системи отримання дотаційних коштів ЄС стане створення на Півдні України, а саме в м. Херсоні «Стратегічного проектно-інвестициійного центру» (СПІЦ), який буде забезпечувати експертну та фахову допомогу у написанні проектних заявок на дофінансування бізнесів та у подальшому супроводі уже під час самого втілення проектів, які отримають від міжнародних донорів безповоротнє дофінансування. Основною платформою діяльності проектного центру буде саме та група експертів, які пройдуть спеціалізований курс донавчаннь та міжнародного стажування на території Європейського Союзу.

Місцеві партнери з проведення заходів: Регіональна рада підприємців, в особі депутата Херсонської обласної ради Юрія Рожкова, Херсонська міська рада, в особі секретаря міської ради VІІ скликання Олени Урсуленко, управління економічного розвитку міста Херсона, керівник Олена Ярига.

Організатори подякували усім партнерам за посильну допомогу протягом усього підготовчого періоду проведення бізнес-зустрічі "Нові можливості розвитку бізнесу: дотаційні програми ЄС" та навчального тренінгу «Написання проектів. Фонди ЄС».

Херсон навчання бізнес тренінг
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Как сообщает пресс-служба Херсонской ОГА, владельцами новых квартир стали:  - 11 семей военнослужащих - участников боевых действий в АТО,  - 17 семей внутренне перемещенных лиц с временно оккупированных территорий Украины,   - 1 многодетная семья,  -18 семей работников бюджетных учреждений и других категорий граждан. В дальнейшем в микрорайоне будут создавать условия для комфортной жизни граждан.  В частности, председатель облгосадминистрации Юрий Гусев от...
Происшествия
Как сообщает Херсонская пограничная служба, вчера, во время проведения санкционированного обыска одного из частных домов в  Геническе, оперативные сотрудники Херсонского отряда совместно с сотрудниками Генического отдела Национальной полиции обнаружили более 10 килограммов вещества серо-зеленого цвета растительного согласования, предварительно марихуаны и 40 таблеток медицинского препараты «Трамадол».  Наркотични вещества изъяты, следственные действия прод...
Общество
Как сообщает пресс-служба Херсонской ОГА, за последние сутки проведено 1233 ПЦР-исследования и 1129 исследований методом ИФА на выявление коронавируса.  Зафиксировано 160 новых лабораторно подтвержденных случаев на COVID-19, из которых 9 детей и 19 медицинских работников.  Среди них:   83 человека - жители г. Херсон.  23 человека - жители Олешковского района;  22 лица - жители Каховского района;  9 человек - жители г. Новая Каховка;  7 человек - жители Ген...
Общество
Как сообщает Херсонская пограничная служба, чаще всего, поводом для отказа в пропуске граждан Украины является отсутствие надлежащим образом оформленных документов для выезда за границу, или наличие запрета на выезд из Украины от правоохранительных органов.  Иностранцам пограничники отказывали в пропуске, по большей части, из-за нарушения миграционного законодательства, а также в случаях, когда иностранные граждане используют поддельные или недействительны...
Политика
28 октября 2020 года в Новой Каховке после реставрации был открыт памятный знак в честь советского маршала Василия Блюхера. Реакция общественности на нарушение законодательства о декоммунизации была быстрой. В частности, отреагировал представитель Украинкого института Национальной памяти, напомнив о том что Херсонщина в целом и Новая Каховка в частности являются приграничными с оккупированным РФ Крымским полуостровом территориями. Сегодня, 30 октября 2020...
Криминал
Как сообщает ГУ Национальной полиции в Херсонской области, В Херсоне оперативники Управления уголовного розыска ГУНП совместно с работниками Корабельного отделения полиции задержали мужчину, который длительное время находился в розыске по Донецкой области за совершение там уличных грабежей и краж.  Пытаясь избежать наказания, злоумышленник скрывался в разных регионах Украины.  В Херсоне, как предполагают правоохранители, злоумышленник планировал ряд престу...
Общество
Сегодня, 30 октября 2020 года под стенами Херсонского городского совета состоялся митинг работников коммунального предприятия «Херсонтеплоэнерго». Сотрудники предприятия вот уже полгода не получают положенную им заработную плату. Работники «Херсонтеплоэнерго» обратились к руководству города с просьбой отреагировать на данную ситуацию, ведь она может привести к скорому срыву запуска отопительного сезона.  Сессия городского совета, между тем, не состоялась с...
Новости компаний
Чорна п’ятниця, свято всіх шопоголіків, уже зовсім скоро — у цьому році вона випадає на 27 листопада. Але ця подія настільки популярна, що її розтягують на кілька днів. Епіцентр цього року вже втретє братиме участь у Чорній п’ятниці, традиційно запропонувавши покупцям найширший асортимент за найкращими цінами із шаленою вигодою. Покупці зможуть робити покупки зі знижками на Чорну п’ятницю як у 62 торговельних центрах Епіцентрах по всій країні, так і онлайн...
Общество
Как сообщает пресс-служба Херсонской ОГА, за последние сутки проведено 1175 ПЦР-исследований и 984 исследования методом ИФА на выявление коронавируса.  Зафиксировано 184 новых лабораторно подтвержденных случая на COVID-19, из которых 10 детей и 18 медицинских работников.  Среди них:  92 человека - жители г. Херсон.  28 человек - жители Олешковского района;  15 человек - жители Нижнесерогозского района;  13 человек - жители Бериславского района;  11 человек...