Активісти просять Уповноваженого Президента захистити сиротинець на Херсонщині

Громадська організація «Центр розвитку сім’ї та батьківства «Мій Дім» в черговий раз став на захист соціальних категорій дітей на Херсонщині, зокрема житячого будинку інтернатного типу "Радість", який Херсонська ОДА планує приєднати до Таврійського навчально-реабілізаційного центру. Свою позиції активісти виклали у листі, направленому керівникам області та уповноваженому Президента України у справах дітей Кулебі М.М.:

Керуючись Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, схвалену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 526-р, метою Стратегії є зміна системи інституційного догляду та виховання дітей на систему, яка забезпечує догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі.

Громадські організації у взаємодії з усіма учасниками змін повинні забезпечити здійснення моніторингу діяльності місцевих органів виконавчої влади щодо реалізації цієї Стратегії.

Громадська організація «Центр Розвитку Сім’ї та Батьківства «Мій Дім» вважає пропозицію Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної адміністрації, відносно реформування дитячого будинку інтернатного типу для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування «Радість», шляхом приєднання його як структурного підрозділу (дошкільне відділення) до Таврійського навчально-реабілітаційного центру Херсонської обласної ради, який планується утворити найближчим часом такою, що протирічить основним принципам та засадам «Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки».

Рішення/пропозиція Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської ОДА абсолютно не корелюється і не узгоджене з Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та Планом заходів з реалізації I етапу Національної стратегії. Цим документом чітко зазначено порядок та алгоритм дій органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в рамках деінституалізації, зокрема обов’язковість на рівні обласної міжвідомчої робочої групи з реформування інституційних закладів регіону, затвердження та впровадження регіональних планів реформування системи інституційного догляду та виховання дітей з обов’язковим розробленням планів трансформації кожного закладу інституційного догляду, який в свою чергу передбачає проведення оцінки потреб кожної дитини та складання індивідуального плану її подальшого переміщення/влаштування. Окрім того, інформуємо Вас про те, що до прийняття рішення щодо подальшого функціонування закладу не долучені представники органів місцевого самоврядування (м. Каховка), неурядові організації, які є першочерговими потенційними отримувачами послуг на визначеній території.

Згідно «Плану заходів з реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на період до 2026 року »планується:

до 2020 року припинити влаштування дітей віком до трьох років до закладів інституційного догляду дітей. Що в свою чергу ставить під сумнів доцільність створення нового або розширення існуючого закладу, як дошкільного відділення.

заборона нового влаштування дітей у існуючі інтернатні заклади.

поступове зменшення кількості дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду дітей . В результаті здійснення запропонованого реформування дитячого будинку «Радість», кількість дітей в закладі інституційного догляду збільшиться за рахунок нового влаштування дітей.

недопущення перетворення існуючих закладів в інші типи закладів цілодобового перебування та постійного проживання дітей, у тому числі шляхом зміни типу, назви закладу чи складу його вихованців. Реформування дитячого будинку «Радість» перетворює його в інший тип закладу шляхом зміни типу, назви та складу вихованців.

впровадження громадського моніторингу та контролю якості надання соціальних послуг сім'ям з дітьми, виконання рішень стосовно дитини в її найкращих інтересах, дотримання прав дитини в закладах інституційного догляду дітей.

Вище згадана пропозиція Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної адміністрації щодо реформування дитячого будинку не тільки протирічить основним принципам Національної Стратегії, але й грубо порушує права та інтереси дітей що в даний час перебувають в дитячому будинку інтернатного типу «Радість».

На сьогодні в даному закладі перебуває 35 дітей різного віку, які відвідують дитсадок не системи інституційного догляду дітей та загально освітні школи міста Каховки, в якому розташовано заклад. Такий стан справ дозволяє дітям соціалізуватись та краще інтегруватись в суспільство, що відповідає їх найкращим інтересам. Будь яке переміщення дітей приведе тільки до їх більшої психологічної травматизації, яка в свою чергу матиме негативні незворотні наслідки в їх подальшому розвитку.

Вважаємо що рішення про реформування є в значній мірі «механічним», таким, що має високий ризик порушити права та інтереси дітей-вихованців, оскільки не передбачає комплексної оцінки потреб дітей, не вивчає наявні ресурси та можливості біологічних батьків, наявні послуги в громадах за місцем походження дітей тощо.

Звертаємо увагу всіх учасників змін системи інституційного догляду та виховання дітей на систему, яка забезпечує догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі на неприпустимість прийняття та виконання рішень які не відповідають найкращим інтересам дітей та порушують дотримання їх прав.

З повагою, виконавчий директор

«Центру Розвитку Сім’ї та Батьківства «Мій Дім» Маринчак Ю. А.

Любимый Херсон
сиротинець радість сироти Херсон Херсонщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Средняя номинальная зарплата украинцев за август 2020 года была на 8,6% больше той, которую они получили за август 2019 года, и составила 11 446 гривен. По данным Госстата, средняя номинальная зарплата за август 2019 года составила по Украине 10 537 гривен. Об этом сообщает Государственная служба статистики. Средняя номинальная зарплата украинцев в августе 2020 года в 2,4 раза выше уровня минимальной заработной платы (4723 гривен). Наибольшая средняя номин...
Бизнес
Предприниматель Андрей Бигленко, основатель бренда Украинские вяленые помидоры, стал победителем проекта поддержки малого бизнеса Бизнес-трамплин. Об этом написал на своей странице в фейсбуке сооснователь Rozetka.ua Владислав Чечеткин. «Главный приз в 500 000 гривен получил бренд Украинские вяленые помидоры из Херсона. Создатель «Помидоров…» хочет, чтобы украинские томаты покупали даже в Италии», — написал Чечеткин. Андрей Бигленко решил основать собственн...
Экология
Оперативную информацию опубликовал Херсонский областной центр по гидрометеорологии в социальных сетях. «Об осложнении погодных условий по Херсонской области и в Херсоне 30 сентября 2020 года. В связи с перемещением южного циклона 30 сентября 2020 по Херсонской области и. Херсона ожидаются сложные погодные условия: значительные дожди, грозы, днем местами град, порывы юго-восточного ветра и шквалы 15-20 метров в секунду. Осложнения погодных условий отвечает...
Бизнес
Компания RISOIL S.A, которая получила в концессию Херсонский морской торговый порт, намерена провести масштабную реконструкцию объекта и создать собственный флот. Об этом на конференции Grain Ukraine 2020. Limited Edition рассказал соучредитель и директор компании Шота Хаджишвили, Об этом сообщает сайт Elevatorist. «Мы планируем снести весь хлам, эти склады, сараи румынского строительства прошлого века. Хотим сделать актив маленьким, компактным портом. Что...
Бизнес
Украинский авиационный перевозчик Windrose («Роза ветров»), который базируется в киевском международном аэропорту «Борисполь», планирует запустить с 5 октября 2020 года рейс из Киева в Херсон и обратно. Об этом сообщает УНИАН. «Херсон уже с 5 октября. Открываем новое, уже девятое по счету, направление авиаперевозок по Украине», — пишут на странице авиакомпании в социальных сетях. Отмечается, что рейсы будут выполняться 5 раз в неделю: в понедельник, вторни...
Общество
На 30 сентября 2020 года в Херсоне коронавирус обнаружили еще у 41 человека. 7 херсонцев недуг победили. В управлении здравоохранения городского совета отмечают, что количество больных в городе всего — 611, из них выздоровлений — 183. Об этом сообщает сайт Херсонского городского совета. К сожалению, сегодня зафиксировали и еще один летальный случай. Всего же их в Херсоне — 14. В области подтверждено 1134 случая COVID-19 , в Украине — 208 959.   По данным В...
Происшествия
Улицы Херсона совершенно затоплены водой, которая обрушилась на город вечером 29 сентября. Особенно пострадал частный сектор Корабельного района. «Утонули» улицы: Рабочая, 8-я Западная, Докучаева, Ольховая, Островского и переулок Красный. Это  преимущественно частный сектор. Туда были направлены спасатели 14-й Государственной пожарно-спасательной части по охране Корабельного района и спасатели аварийно-спасательного отряда специального назначения областной...
Бизнес
В октябре рыночные факторы позволили Нафтогазу сохранить цену на газ на уровне сентября. Об этом сообщила пресс-служба Нафтогаза. Государственная компания «Нафтогаз Трейдинг» в октябре будет поставлять газ оптовым потребителям, которые уже заключили договора, по цене сентябрьского ресурса. Для розничных клиентов ГК «Нафтогаз Украины» также сохраняются сентябрьские цены — «Месячный» — 4,7 гривен за метр кубический с НДС, без стоимости доставки (распределени...
Общество
На Херсонщине продолжают подсчитывать убытки от урагана, который пронесся 27 сентября в поселке Великая Александровка. Власти говорят о более 6,3 миллионах гривень убытков. Об этом сегодня, 29 сентября, на брифинге сообщил руководитель работ по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, заместитель председателя Херсонской облгосадминимстрации Вадим Чабан. «По предварительным подсчетам, по состоянию на текущий момент, сумма убытков составляет более 6 мил...