Активісти просять Уповноваженого Президента захистити сиротинець на Херсонщині

Громадська організація «Центр розвитку сім’ї та батьківства «Мій Дім» в черговий раз став на захист соціальних категорій дітей на Херсонщині, зокрема житячого будинку інтернатного типу "Радість", який Херсонська ОДА планує приєднати до Таврійського навчально-реабілізаційного центру. Свою позиції активісти виклали у листі, направленому керівникам області та уповноваженому Президента України у справах дітей Кулебі М.М.:

Керуючись Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, схвалену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 526-р, метою Стратегії є зміна системи інституційного догляду та виховання дітей на систему, яка забезпечує догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі.

Громадські організації у взаємодії з усіма учасниками змін повинні забезпечити здійснення моніторингу діяльності місцевих органів виконавчої влади щодо реалізації цієї Стратегії.

Громадська організація «Центр Розвитку Сім’ї та Батьківства «Мій Дім» вважає пропозицію Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної адміністрації, відносно реформування дитячого будинку інтернатного типу для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування «Радість», шляхом приєднання його як структурного підрозділу (дошкільне відділення) до Таврійського навчально-реабілітаційного центру Херсонської обласної ради, який планується утворити найближчим часом такою, що протирічить основним принципам та засадам «Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки».

Рішення/пропозиція Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської ОДА абсолютно не корелюється і не узгоджене з Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та Планом заходів з реалізації I етапу Національної стратегії. Цим документом чітко зазначено порядок та алгоритм дій органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в рамках деінституалізації, зокрема обов’язковість на рівні обласної міжвідомчої робочої групи з реформування інституційних закладів регіону, затвердження та впровадження регіональних планів реформування системи інституційного догляду та виховання дітей з обов’язковим розробленням планів трансформації кожного закладу інституційного догляду, який в свою чергу передбачає проведення оцінки потреб кожної дитини та складання індивідуального плану її подальшого переміщення/влаштування. Окрім того, інформуємо Вас про те, що до прийняття рішення щодо подальшого функціонування закладу не долучені представники органів місцевого самоврядування (м. Каховка), неурядові організації, які є першочерговими потенційними отримувачами послуг на визначеній території.

Згідно «Плану заходів з реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на період до 2026 року »планується:

до 2020 року припинити влаштування дітей віком до трьох років до закладів інституційного догляду дітей. Що в свою чергу ставить під сумнів доцільність створення нового або розширення існуючого закладу, як дошкільного відділення.

заборона нового влаштування дітей у існуючі інтернатні заклади.

поступове зменшення кількості дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду дітей . В результаті здійснення запропонованого реформування дитячого будинку «Радість», кількість дітей в закладі інституційного догляду збільшиться за рахунок нового влаштування дітей.

недопущення перетворення існуючих закладів в інші типи закладів цілодобового перебування та постійного проживання дітей, у тому числі шляхом зміни типу, назви закладу чи складу його вихованців. Реформування дитячого будинку «Радість» перетворює його в інший тип закладу шляхом зміни типу, назви та складу вихованців.

впровадження громадського моніторингу та контролю якості надання соціальних послуг сім'ям з дітьми, виконання рішень стосовно дитини в її найкращих інтересах, дотримання прав дитини в закладах інституційного догляду дітей.

Вище згадана пропозиція Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної адміністрації щодо реформування дитячого будинку не тільки протирічить основним принципам Національної Стратегії, але й грубо порушує права та інтереси дітей що в даний час перебувають в дитячому будинку інтернатного типу «Радість».

На сьогодні в даному закладі перебуває 35 дітей різного віку, які відвідують дитсадок не системи інституційного догляду дітей та загально освітні школи міста Каховки, в якому розташовано заклад. Такий стан справ дозволяє дітям соціалізуватись та краще інтегруватись в суспільство, що відповідає їх найкращим інтересам. Будь яке переміщення дітей приведе тільки до їх більшої психологічної травматизації, яка в свою чергу матиме негативні незворотні наслідки в їх подальшому розвитку.

Вважаємо що рішення про реформування є в значній мірі «механічним», таким, що має високий ризик порушити права та інтереси дітей-вихованців, оскільки не передбачає комплексної оцінки потреб дітей, не вивчає наявні ресурси та можливості біологічних батьків, наявні послуги в громадах за місцем походження дітей тощо.

Звертаємо увагу всіх учасників змін системи інституційного догляду та виховання дітей на систему, яка забезпечує догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі на неприпустимість прийняття та виконання рішень які не відповідають найкращим інтересам дітей та порушують дотримання їх прав.

З повагою, виконавчий директор

«Центру Розвитку Сім’ї та Батьківства «Мій Дім» Маринчак Ю. А.

Любимый Херсон
сиротинець радість сироти Херсон Херсонщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
«Тем временем в Давосе презентуют Kherson...», — написал в фейсбуке депутат городского совета Виталий Богданов. И разместил видео, в котором рекламируют морские курорты Херсонской области. С 20 по 25 января в Швейцарии проходит Всемирный экономический форум. В Украинском доме будут вестись дискуссии и пройдут секции по глобальным темам взаимодействия Украины в мировом формате. Также в Украинском доме проходит презентация потенциала Украины. Ролик о туристи...
Общество
В 2019 году в Управление Государственной миграционной службы в Херсонской области обратилось 922 желающих оформить гражданство Украины.  885 человек уже стали украинцами. Об этом сообщает УГМС в Херсонской области.  711 человек стали гражданами Украины по рождению. 97 человек, в том числе и дети, по территориальному происхождению. Два ребенка получили гражданство в результате усыновления.  18 детей — вследствие установления опеки или попечительства. 24 ре...
Дело Гандзюк
Сегодня, 21 января 2020 года Печерский районный суд Киев одобрил арест экс-помощника Николая Паламарчука Игоря Павловского без права на внесение залога, частично удовлетворив ходатайство пркуроров. Судя Вячеслав Подпалый зачитал решение суда, согласно которому фигурант резонансного дела о убийстве  херсонской активистки Екатерины Гандзюк будет находиться под стражей до 4 марта 2020 года. В зале суда Игорю Павловскому, который, как инвалид второй группы, яв...
Эксперимент
Аномально теплая зима позволила фермеру из села Семеновка Каховского района Херсонской области посеять морковь 17 января. Аграрий надеется, что уже в начале марта соберет первый урожай благодаря аномально теплой зиме на Херсонщине. Мужчина сам признает, что сезон 2020 года дал ему возможность провести уникальный эксперимент, а чтобы ускорить рост растений, он  наладил систему капельного орошения. Как только наступит зима, предприимчивый фермер планирует по...
Криминал
Завтра, 22 января 2020 года в Херсоне ровно в 11.00 начнется суд над инженером лесного хозяйства, ветераном боев за Донецкий аэропорт, инвалидом войны Виталием Григорьевым. Как ранее сообщал сайт 0552 Под Херсоном лесник застрелил «черного лесоруба»: браконьер таранил его на личной машине Мужчина выдвинул свою версию произошедшего, сообщив, что стрелял в «черного лесоруба» с целью самообороны, тот, якобы стал таранить его своим личным. Чрезвычайное происше...
Криминал
Жуткое происшествие всколыхнуло жителей Херсонской области сегодня, 21 января 2020 года: ранним утром в пгт Новотроицкое, в собственном доме была найдена мертвой 46-летняя женщина, на которую, возможно, было совершено нападение.Как сообщил начальник районного подразделения полиции Александр Геращенко, первым позвонил в полицию муж, который сообщил, что зашел, как обычно, на обед в свой дом и увидел на кухне труп жены в луже крови.  Прибывшим на место страш...
Общество
В Бельгии впервые вышел в море 110-метровый танкер, построенный в Херсоне: судно приступило к перевозкам между портами. Как рассказал менеджера по связям с общественностью SMG Вячеслав Ржеутский, танкер для компании Vekа получил название «Принцесса» и назван в честь члена королевской семьи Нидерландов принцессы Оранской-Нассау Эйми. Компания Veka опубликовала фотографии судна, вышедшего в первое плавание, доказывающее, что херсонские судостроители постарал...
Общество
Двое малолетних жителей города Берислав обратились за помощью в местный отдел полиции после того, как родной отец посреди зимы выгнал их из дома. Жертвами домашнего насилия стали 13-летний мальчик его 11-летняя сестра: в тот момент, когда мать ушла из дома, на них с кулаками набросился отец, пожелавший остаться в одиночестве. На место ЧП сразу выехал инспектор ювенальной превенции вместе со службой по делам детей и вместе они помогли детям. Полицейские пре...
Криминал
Генеральный прокурор Украины Руслан Рябошапка раскрыл подробности масштабной операции в Херсоне, которую проводили сотрудники Офиса генпрокурора и Службы безопасности Украины при поддержке Нацполиции. Об этом сообщает газета «Сегодня». По словам генпрокурора, целью операции было противодействие организованной преступности. Силовики провели 35 обысков и сообщили о подозрении девяти лицам. «Речь идет, в частности, о создании и участии в деятельности организо...