Активісти просять Уповноваженого Президента захистити сиротинець на Херсонщині

Громадська організація «Центр розвитку сім’ї та батьківства «Мій Дім» в черговий раз став на захист соціальних категорій дітей на Херсонщині, зокрема житячого будинку інтернатного типу "Радість", який Херсонська ОДА планує приєднати до Таврійського навчально-реабілізаційного центру. Свою позиції активісти виклали у листі, направленому керівникам області та уповноваженому Президента України у справах дітей Кулебі М.М.:

Керуючись Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, схвалену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 526-р, метою Стратегії є зміна системи інституційного догляду та виховання дітей на систему, яка забезпечує догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі.

Громадські організації у взаємодії з усіма учасниками змін повинні забезпечити здійснення моніторингу діяльності місцевих органів виконавчої влади щодо реалізації цієї Стратегії.

Громадська організація «Центр Розвитку Сім’ї та Батьківства «Мій Дім» вважає пропозицію Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної адміністрації, відносно реформування дитячого будинку інтернатного типу для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування «Радість», шляхом приєднання його як структурного підрозділу (дошкільне відділення) до Таврійського навчально-реабілітаційного центру Херсонської обласної ради, який планується утворити найближчим часом такою, що протирічить основним принципам та засадам «Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки».

Рішення/пропозиція Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської ОДА абсолютно не корелюється і не узгоджене з Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та Планом заходів з реалізації I етапу Національної стратегії. Цим документом чітко зазначено порядок та алгоритм дій органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в рамках деінституалізації, зокрема обов’язковість на рівні обласної міжвідомчої робочої групи з реформування інституційних закладів регіону, затвердження та впровадження регіональних планів реформування системи інституційного догляду та виховання дітей з обов’язковим розробленням планів трансформації кожного закладу інституційного догляду, який в свою чергу передбачає проведення оцінки потреб кожної дитини та складання індивідуального плану її подальшого переміщення/влаштування. Окрім того, інформуємо Вас про те, що до прийняття рішення щодо подальшого функціонування закладу не долучені представники органів місцевого самоврядування (м. Каховка), неурядові організації, які є першочерговими потенційними отримувачами послуг на визначеній території.

Згідно «Плану заходів з реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на період до 2026 року »планується:

до 2020 року припинити влаштування дітей віком до трьох років до закладів інституційного догляду дітей. Що в свою чергу ставить під сумнів доцільність створення нового або розширення існуючого закладу, як дошкільного відділення.

заборона нового влаштування дітей у існуючі інтернатні заклади.

поступове зменшення кількості дітей, які виховуються в закладах інституційного догляду дітей . В результаті здійснення запропонованого реформування дитячого будинку «Радість», кількість дітей в закладі інституційного догляду збільшиться за рахунок нового влаштування дітей.

недопущення перетворення існуючих закладів в інші типи закладів цілодобового перебування та постійного проживання дітей, у тому числі шляхом зміни типу, назви закладу чи складу його вихованців. Реформування дитячого будинку «Радість» перетворює його в інший тип закладу шляхом зміни типу, назви та складу вихованців.

впровадження громадського моніторингу та контролю якості надання соціальних послуг сім'ям з дітьми, виконання рішень стосовно дитини в її найкращих інтересах, дотримання прав дитини в закладах інституційного догляду дітей.

Вище згадана пропозиція Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної адміністрації щодо реформування дитячого будинку не тільки протирічить основним принципам Національної Стратегії, але й грубо порушує права та інтереси дітей що в даний час перебувають в дитячому будинку інтернатного типу «Радість».

На сьогодні в даному закладі перебуває 35 дітей різного віку, які відвідують дитсадок не системи інституційного догляду дітей та загально освітні школи міста Каховки, в якому розташовано заклад. Такий стан справ дозволяє дітям соціалізуватись та краще інтегруватись в суспільство, що відповідає їх найкращим інтересам. Будь яке переміщення дітей приведе тільки до їх більшої психологічної травматизації, яка в свою чергу матиме негативні незворотні наслідки в їх подальшому розвитку.

Вважаємо що рішення про реформування є в значній мірі «механічним», таким, що має високий ризик порушити права та інтереси дітей-вихованців, оскільки не передбачає комплексної оцінки потреб дітей, не вивчає наявні ресурси та можливості біологічних батьків, наявні послуги в громадах за місцем походження дітей тощо.

Звертаємо увагу всіх учасників змін системи інституційного догляду та виховання дітей на систему, яка забезпечує догляд і виховання дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі на неприпустимість прийняття та виконання рішень які не відповідають найкращим інтересам дітей та порушують дотримання їх прав.

З повагою, виконавчий директор

«Центру Розвитку Сім’ї та Батьківства «Мій Дім» Маринчак Ю. А.

Любимый Херсон
сиротинець радість сироти Херсон Херсонщина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
24 просмотра в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
20 вересня співробітники Горностаївського районного сектору обласної ДСНС провели рейд серед жителів районного центру. Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з населенням, розповіли громадянам правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися під час перебування на природі та як діяти при виявленні перших ознак загоряння. Про це повідомляє ГУ ДСНС у Херсонській області. Особливу увагу приділили місцям, що розташовані неподалік від водоймищ, адже с...
Власть
19 вересня відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту, зайнятості населення та охорони праці. Про це повідомляє прес-служба облради. У ході роботи депутати розглянули звіт про виконання обласного бюджету за перше півріччя 2018 року та підтримали внесення змін до рішення ХVІ сесії обласної ради VІІ скликання від 22 грудня 2017 року № 679 «Про обласний бюджет на 2018 рік». Зокрема, зміни до бюджету пов’язані із реалізаці...
Власть
Главный специалист Департамента экономического развития Херсонской ОГА Вера Мойченко приобрела квартиру в Херсоне. Об этом указано в ее декларации на портале НАЗК. Площадь квартиры составила 57,7 кв.м. А ее стоимость - 41 129 грн. Как гласит ее декларация, деньги на квартиру чиновнице ОГА подарил ее отец.  Стоит отметить, что доход Веры Мойченко в 2017 году составил около 102 тысячи гривен. Сбережений чиновница не указала.
Криминал
На Херсонщине правоохранители задержали военнослужащего во время продажи боеприпасов. Об этом сообщает пресс-служба Военной прокуратуры Южного региона Украины.  Досудебное расследование установило, что 20 сентября 43-летний солдат, прибывая в селе Раденск продал гражданину пластит и тротил около 600 грамм, одну РГД и 2 самодельных взрывных устройства. Также правоохранители задокументировали факт реализации этим военнослужащим 3,4 кг пластита за 5200 гривен...
Криминал
Працівники управління протидії наpкозлочинності обласного главку поліції викрили двох чоловіків, які займалися збутом марихуани. В ході обшуків у них виявили та вилучили насадження конопель, 18 кг марихуани, 6 пістолетів та гранату РГД-5. Вартість вилучених наркотиків на «чорному ринку» сягає приблизно 800 тисяч гривень. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції області. Працівники Управління протидії наркозлочинності обласного главку поліції спільно зі...
Культура
Вчера в Каховке состоялось торжественное открытие мемориальной доски в честь местного художника и поэта Михаила Жука. Памятную доску установили на стене клинической лаборатории ЦРБ, где писатель провел своё детство. Кроме этого в память великого творца организовал и памятный вечер, который состоялся в историческом музее. Творческий коллектив Каховской школы кино и телевидения создали замечательный видеофильм "Михаил Жук. Пение родной земли", о жизненном пу...
Власть
На повестку дня пленарного заседания сессии Херсонского городского совета готовится проект решения о земельных участках, которые находятся в постоянном пользовании Херсонского судостроительного завода. Документ опубликован на сайте горсовета. Компания депутата Верховной Рады Вадима Новинского "Смарт-Меритайм групп" может получить разрешение на выкуп 95 гектар земли по улице Карантинный остров, 1. Также компания народного избранника хочет получить разрешени...
Происшествия
20 вересня піротехнічною групою обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій знищено 2 артилерійських снаряди калібром 152 мм та 76 мм, 2 ручних гранати Ф-1. Про це повідомляє ГУ ДСНС у Херсонській області. Ці боєприпаси часів минулих війн були виявлені днем раніше у полі на відстані 7 км від с. Рубанівка Великолепетиського району. Рятувальники нагадують заходи безпеки: при виявленні невідомого металевого предмету ні в якому разі не діставати його з землі!...
Бизнес
Сьогодні відбулося урочисте відкриття Херсонського Міжнародного форуму "Таврійські горизонти", який уперше проходить у місті Київ. Мета форума - привабити та залучити до співпраці з Херсонщиною міжнародних партнерів. На заході присутні представники 30 країн світу. На початку форуму учасники та гості заходу мали змогу подивитися відео, у якому були представлені красоти та переваги Херсонщини. Урочисто відкрив "Таврійські горизонти" голова Херсонської держав...