Як не заблукати в лісі. Рятувальники Херсонщини застерігають

Як не заблукати в лісі. Рятувальники Херсонщини застерігають, фото-1

Найчастіше, в лісі губляться любителі тихого полювання. Для того щоб не заблукати, досить пам'ятати про прості правила поведінки в лісі.

  • Перед тим, як вирушити до лісу, потрібновивчити карту місцевості. Відзначити на ній те, що знаходиться поруч: дороги, селища, залізничні станції, а головне запам'ятати, в якій стороні вони знаходяться. Тому якщо ви заблукали, знаючи розташування цих об'єктів, можна легко вийти з лісу.
  • Візьміть з собою компас. Якщо ви забули його прихопити, нічого страшного. Грибникам завжди допоможутьорієнтири в лісі. Всім відомо, що мурашник розташовується з південного боку, а мох завжди росте з північного. Своєрідним компасом служать і ягоди. Так, якщо плоди зелені, значить чагарник росте з північного боку, червоні ягоди - з південної. Якщо ніч застала в дорозі - не біда. В цьому випадку орієнтуватися можна по Полярній зірці, яка вказує на північ.
  • Однак не варто покладатися тільки на природу. При поході в ліс завжди залишайте власні орієнтири. Наприклад, вам важко буде заблукати, якщо ви періодично станете залишати мітки на деревах. Втім, в цьому випадку прекрасно підійде і палиця, яку можна просто тягти по землі. Залишена їй борозна виведе вас з лісу.
  • Якщо всі вжиті заходи не допомогли, головне - не панікуйте. Страх може погіршити і без того ваше невтішне становище. Кращеприслухайтеся до звуків. Можливо, що десь недалеко проходить траса або залізниця. Ідітьна шум, і він вас виведе на дорогу.
  • Втім, є ще один хороший спосіб, до якого вдавалися наші предки.Залізти на найвище деревоі подивитися зверху. До того ж звуки краще чути на висоті.
  • До довгоочікуваної свободи може вивести і стежка. Однакне всі стежки протоптані людьми. Вони можуть бути створені тваринами. Тому, якщо ви пройшли по ній кілька десятків метрів, а вона вас не вивела ні до якого об'єкту цивілізації, то краще за неї повернутися назад. При цьому в розбитому вами таборі, особливо якщо ви втомилися і лягли відпочити, залиште висіти на суку дерева куртку або сумку. Таким чином, другий грибник може вас знайти і підкаже дорогу.
Херсонщина рятівники рятувальники ліс загубилися
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии