Херсонська ОДА повідомляє про підсумки вступної кампанії для випускників з Криму.

Під час вступної кампанії 2017 року при управлінні освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації було забезпечено роботу «гарячої лінії» для абітурієнтів з АР Крим, які виявили бажання навчатися у вищих навчальних закладах України.

На базі 4-х ВНЗ (Херсонський державний університет, Херсонський національний технічний університет, Херсонська державна морська академія, Херсонський державний аграрний університет) працюють освітні центри «Крим-Україна», в яких надається консультаційна допомога та здійснюється супровід абітурієнтів з АР Крим щодо вступу на навчання до ВНЗ (які ще працюють до 01 жовтня 2017 року).

З метою вирішення питань щодо вступу в 2017 році до ВНЗ області осіб з тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя наказом управління освіти, науки та молоді ОДА від 09.06.2017 року № 151 створено оперативний штаб, до складу якого увійшли представники державної міграційної служби України в Херсонській області, Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації, Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, Головного управління ДСНС України у Херсонській області, служби по роботі з громадянами, які переселилися з тимчасово окупованої території України Освітніх центрів «Крим – Україна», громадські організації.

Оперативним штабом проведено 4 наради, на яких опрацьовані проблемні питання та звернення громадян з АР Крим та питання щодо проведення широкої інформаційної кампанії 2017 щодо вступу громадян України з Криму у вишах Херсонської області.

На «гарячу лінію» управління освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації надійшло 356 дзвінків, у тому числі надана консультативна допомога з питань навчання абітурієнтів з Криму.

Сектором професійно-технічних навчальних закладів, науки та координації вищих навчальних закладів здійснено 7 особистих прийомів громадян.

До Освітніх центрів «Крим-Україна» станом на сьогодні звернулось:

• Херсонський державний університет – 101 особа;

• Херсонський національний технічний університет – 167 осіб;

• Херсонська державна морська академія – 415 осіб;

• Херсонський державний аграрний університет – 42 осіб.

Всього до ВНЗ області звернулося 761 особа.

Через Освітні центри «Крим-Україна» вступило 64 особи. (всього по області 71).

Як зазначає начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Євген Криницький, це значний результат у порівнянні з 2016 роком. Тоді на навчання у ВНЗ Херсонщини вступило тільки 19 осіб.

За сприянням управління освіти, науки та молоді ОДА виділено додатково для вступників з Криму:

- 5 бюджетних місць для ХДУ,

- 5 для ХДАУ,

- 10 для ХДМА.

У загальноосвітніх навчальних закладах області за екстернатною формою навчання 298 осіб з Криму отримали документи про освіту державного зразка, у т.ч. 212 атестатів про повну та 86 про базову загальну середню освіту.

Херсонщина належить до 4-х областей Півдня України, у яких 32 вищі навчальні заклади приймають абітурієнтів з тимчасово окупованого півострова.

Євген Криницький також звертає увагу, що окрім університетів, діти з Криму вступають на навчання й до загальноосвітніх навчальних закладів області.

Якщо в минулому році загалом на Херсонщині навчалися 91 особа, то станом на сьогодні середню, професійну та вищу освіти вже отримують 168 осіб з Криму.

Такий результат був досягнутий завдяки ґрунтовній роботі освітніх центрів «Крим – Україна», громадських організацій і структурних підрозділів обласної державної адміністрації, які провели масштабну інформаційну кампанію щодо вступу мешканців АР Крим до навчальних закладів Херсонської області.

Були виготовлені та розповсюджені тематичні буклети, листівки, встановлені банери, проведені теле- та радіоефіри, задіяні працівники Прикордонної служби на КПВВ «Каланчак», «Чаплинка та «Чонгар», а також налагоджено співпрацю з Меджлісом кримськотатарського народу.

«З однієї тисячі дітей, які виїхали з території Криму після окупації, 17 відсотків на сьогодні навчається саме в освітніх закладах Херсонщини. Молодь і їх батьки бачать можливість своєї реалізації в Україні і тому Херсонщина радо зустрічає абітурієнтів з Криму й готова підтримувати наших громадян з тимчасово окупованої території. Ми продовжуватимемо ґрунтовну інформаційну програму й завжди готові надати консультативну допомогу», - запевняє керівник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Євген Криницький.

Прес-служба Херсонської ОДА
абітурієнти Крим внз Херсон ОДА
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Созданная по распоряжению губернатора Херсонщины Юрия Гусева рабочая группа начала контролировать перегрузы на дорогах. На посту «Консул» с вечера 15 августа до трех часов утра 16 августа было взвешено больше 300 фур. Это при том, что 13 и 14 августа было всего 49 машин. Скопилась очередь из фур, кое-кто перегружал «лишний» груз в другие грузовики. Но в ночь на 17 августа у «Консула» было неспокойно. Об этом в социальной сети рассказал депутат Днепровской...
Общество
22 августа в Херсоне состоится очередна сессия городского совета. Повестка дня сессии очень заинтересовала херсонских общественников. Об этом пишет глава общественного совета при городском голове Александр Мошнягул. «На сессии  городского совета будет отчитываться бюджетная комиссия. На сайте текст отчета отсутствует. Предлагаю запросить его в исполкоме. Посмотреть качество. Вносится программа развития дорожного хозяйства. Больше чем 800 миллионов гривен и...
Проверь себя
Возможность проверить, есть ли у вас симптомы туберкулеза и рискуете ли вы им заразиться – поможет всем жителям Херсона и области уберечь свое здоровье. Специалисты Центра общественного здоровья (ЦОС) создали удобный онлайн-инструмент, который дает гарантированный результат.  Скрининговая онлайн-анкета содержит всего 13 вопросов, на которые может ответить каждый за 5 минут. Только за июль 2019 года в Украине было зарегистрировано 2 тыс. 67 новых случаев ту...
Происшествия
Взаимовыручка спасает жизнь отдыхающим на черноморском побережье Херсонщины: турист из города Днепр вытащил из бушующего моря двух девочек и тонущего мужчину. Евгению Ястребову пришлось выполнять роль спасателя во время сильного шторма на Черном море: две подруги решили искупаться, но не рассчитали свои силы и стали тонуть. Мужчина оперативно пришел им на помощь и спас от страшной смерти. В тот же злополучный день ему во второй раз пришлось рисковать жизнь...
Власть
В Херсонском городском совете заговорили о проведении досрочных местных выборов. Депутатский запрос с просьбой рассмотреть возможность их проведения подал на рассмотрение  главе мандатной депутатской комиссии Дмитрию Ильченко депутат и  заместителя городского головы Михаил Линецкий.  Запрос он опубликовал опубликовал на своей странице в социальных сетях. Эта публикация вызвала негодование коллег-депутатов. Депутат и по совместительству директор городского...
Общество
О херсонском транспорте можно писать бесконечно. За многие годы существования частного, но общественного транспортного средства, которое именуется «маршруткой», были написаны километры жалоб, предложено много важных и полезных вещей, могущих хоть как-то привести их транспортные возможности в соответствие с нашими транспортными потребностями, но ничего не сработало. Хозяевам фирм-перевозчиков это не нужно, их «убыточный» бизнес процветает, а вопросы, жалоб...
Криминал
Решением Белозерского районного суда мать семерых детей лишена родительских прав: жительница Херсонщины не уделяла внимания их воспитанию. Кроме того, суд лишил родительских прав и ее мужа – отца двух из семерых малышей. Как указано в материалах судебного дела, еще в 2018 году у беспутной матери социальные работники отобрали шестерых малышей и оформили их детский дом семейного типа в Бериславском районе, а еще одного ребенка – забрала к себе жить другая се...
Происшествия
Ровно пять лет выполнял свою боевую задачу блокпост на Арабатской стрелке со стороны Генического района Херсонщины.  А вот в конце лета 2019 года украинские пограничники пришли к выводу, что в приграничном с Крымом регионе дополнительный контроль военных не нужен. Как пишет сайт 0552 со ссылкой на издание «Голос Украины», в 2014 году десант вооруженных российских войск с вертолета высадился возле курортного села Стрелковое, окопался там и несколько месяцев...
Происшествия
Огромная змея с характерным зеленым оттенков атаковала чиновников Ивановского сельсовета в Херсонской области. Лишившиеся своих «теплых местечек» представители власти, пожаловались спасателям ГСЧС Украины. Бойцы оперативно прибыли на место происшествия, разобрали боковую декоративную панель в коридоре помещения и аккуратно извлекли живую и невредимую «гадину» метровой длины. Спасатели бережно перенесли безобидного ужика подальше от излишне впечатлительных...