Херсонський бізнесмен програв фіскалам у суді

Херсонський бізнесмен програв фіскалам у суді, фото-1

Деякий час тому херсонські фіскали провели позапланову документальну невиїзну перевірку місцевого підприємця ФОП «X». За її результатами перевіряючі встановили порушення та прийняли податкові повідомлення - рішення на суму близько 73 тис. гривень. Однак бізнесмен із висновками перевіряючих не погодився і звернувся до суду з позовом щодо скасування рішень, прийнятих за наслідками перевірки.

Позивач вважав, що фіскальний орган незаконно не врахував документи щодо понесених витрат, подані ним вже після отримання Акту перевірки. Також, оскільки копії наказу на проведення перевірки отримав не він особисто, а члени його родини, то ревізори порушили процедуру направлення та вручення копії такого наказу.

Під час розгляду обставин справи та ухвалення рішення суд виходив із норм статей 42 та 78 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Зокрема, виявлені порушення платником податків податкового та іншого законодавства, можуть бути підставою для проведення перевірки. Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Оскільки відомостей про зміну адреси платника податків станом на дату проведення перевірки не надходило, то суд вважає, що вимоги ПКУ щодо надіслання платнику податків копії наказу про проведення перевірки та повідомлення про дату початку й місце проведення такої перевірки контролюючим органом виконані в повному обсязі.

Відсутність порушень з боку податкового органу щодо процедури проведення перевірки, виключає врахування наданих позивачем доказів про понесені витрати безпосередньо в судовому засіданні. Тож, із урахуванням усіх обставин справи, суд відмовив позивачу в задоволенні позову, а рішення херсонських фіскалів залишив без змін.

Прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області
дфс суд фіскали бізнесмен Херсон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии