В ОДА розробили проект Стартегії поводження з твердими побутовими відходами у Херсонській області

В ОДА розробили проект Стартегії поводження з твердими побутовими відходами у Херсонській області, фото-1

Щороку в Херсонській області утворюється понад 250 тис. тонн твердих побутових відходів (далі - ТВП).

На території регіону розташовано 329 місць видалення ТПВ, з них тільки 64 паспортизовані.

На полігонах та сміттєзвалищах Херсонської області тверді побутові відходи приймаються без зважування, видалення (захоронення) здійснюється з порушенням технологічного регламенту без попереднього сортування. Також у жодному населеному пункті області не впроваджено систему роздільного збору ТПВ.

Розв’язання проблеми зі звалищами і забрудненням довкілля відходами наразі є пріоритетним завданням. Найбільш перспективним шляхом врегулювання питання поводження з твердими побутовими відходами є запровадження в області системи централізованого видалення та утилізації ТПВ. Тому Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської ОДА було розроблено Стратегію, яка зможе врегулювати поводження з твердими побутовими відходами.

«Основним стратегічним напрямком політики в секторі управління відходами у короткостроковій перспективі має бути закриття дрібних звалищ і великих некерованих полігонів з одночасним облаштуванням регіональних полігонів ТПВ», - міститься у тексті проекту Стратегії.

У рамках реалізації Стратегії передбачається умовний розподіл території Херсонської області на 6 зон, в кожній з яких передбачається будівництво регіонального полігона ТПВ з подальшим будівництвом сміттєпереробного комплексу, сміттєперевантажувальних станцій і кількох невеликих майданчиків зі збирання, сортувальня і навантаження у сміттєвози ТПВ для громад.

Проект Стартегії поводження з твердими побутовими відходами у Херсонській області на 2018 – 2020 роки буде найближчим часом винесено на затвердження членів засідання колегії ОДА.

Прес-служба Херсонської ОДА
сміття ТБО ОДА стратегія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии