• Головна
  • Безпека на водних об’єктах у центрі уваги рятувальників Херсонщини
17:53, 24 серпня 2017 р.

Безпека на водних об’єктах у центрі уваги рятувальників Херсонщини

Безпека на водних об’єктах у центрі уваги рятувальників Херсонщини, фото-1

23 серпня о 14:35 год. до Служби порятунку Скадовського району надійшла інформація від чергового райвідділу поліції про те, що очевидцями було помічено відпливаючий в море матрац з двома людьми. Враховуючи штормову погоду та сильний вітер, рятувальники відразу направили на пошукові роботи катер. Близько години фахівці ДСНС прочісували територію у пошуках загублених. Через деякий час з’ясувалося, що у море вийшов надувний моторний човен з рибалкою, а не відпочиваючі на матраці. Чоловік вийшов на зв'язок та повідомив про своє повернення.

Добре коли є небайдужі громадяни, що можуть повідомити про можливу надзвичайну подію, але кожна людина повинна пам’ятати правила поведінки на воді та знати законодавство України. Саме постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2002 р. N 264 «Про затвердження порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах» визначені місця як для відпочинку, так і для риболовлі.

Під час купального сезону люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Досить часто громадяни нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків. Тому працівники ГУ ДСНС області нагадують про елементарні правила поводження на воді. Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання; температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавати можна не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово. Ні в якому разі не заходьте і не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці. У воду треба заходити обережно, не пірнати в незнайомих місцях. Ніколи не плавати наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах. Купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які вміють плавати тощо.

Правилами поведінки на воді забороняється

1. Купатися в місцях, не відведених для цього місцевими органами виконавчої влади та не пристосовані й не обладнані для цього.

2. Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени, технічні споруди й кріплення тощо.

3. Стрибати у воду з плавзасобів та споруджень, не призначених для цього, з містків, дамб, дерев, крутих берегів та причалів.

4. Використовувати для плавання ненадійні неспецифічні засоби, такі як : дошки, колоди, автомобільні камери на інше знаряддя й підручний матеріал.

5. Використовувати плавзасоби на суспільних пляжах та місцях на купання.

6. Вживати спиртні напої перед та під час купання.

7. Забруднювати воду та територію пляжу, прати одяг та мити посуд у місцях для купання.

8. Підпливати близько до плавзасобів, що йдуть неподалік від місць купання.

9. Допускати у воді грубі ігри, пов’язані з обмеженням руху рук та ніг.

10. Подавати помилкові сигнали небезпеки.

11. Допускати купання дітей без супроводу дорослих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рятувальники #дснс #вода #відпочинок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...