• Головна
  • Схему херсонського «дерибану» бюджету переймають Олешки
11:00, 18 серпня 2017 р.

Схему херсонського «дерибану» бюджету переймають Олешки

Естафету «чесного» розподілу бюджету від Херсонської міськради прийняла міськрада Олешківська. На сьогоднішню чергову сесію серед 29 питань винесено проект перерозподілу профіциту міського кошторису у сумі 1 190 000 грн, який викликає багато запитань. Зокрема, міський голова, бюджетна комісія, та депутати планують забрати фінансування у дошкільної освіти, культури, утримання та розвитку інфраструктури доріг та капремонт житлового фонду. Натомість, на 1 254 000 гривень планується збільшити фінансування самої міськради. А саме – збільшення заробітної плати, нарахування на зарплатню та деякі інші видатки. Якими будуть «інші витрати»  – відомо лише депутатам та міському голові, та і про позачергове засідання інформація з’явилася не на офіційному сайті чи у газеті, а на сторінці секретаря міської ради у соцмережі.

Це лише частина бюджетних запитань до Олешківської влади. Кілька простих прикладів із проектів рішення, скоріш за все, здивують не лише фахівців, а і тих, хто не дуже знається на розподілі бюджетних коштів.

Ось лише деякі витяги з бюджетного проекту:

1.Зменшити видатки за КЕКВ 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» - 28 000,00грн.

ТПКВКМБ 1010 «Дошкільна освіта» - 800 000,00грн.

ТПКВКМБ 6650 «Утримання та розвиток інфраструктури доріг» - 104 000,00грн.

2.Зменшити видаткову частину міського бюджету по спеціальному фондуна 345 000,00 грн., а саме:

ТПКВКМБ 6650 «Утримання та розвиток інфраструктури доріг» - 30 000,00 грн.

КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об`єктів» - 30 000,00 грн.

ТПКВКМБ 1010 «Дошкільна освіта» - 15 000,00 грн.

КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об`єктів» - 15 000,00 грн.

ТПКВКМБ 6022 «Капітальний ремонт житлового фонду об'єднаньспіввласників багатоквартирних будинків»

КЕКВ 3131 «Капітальний ремонт житлового фонду (приміщень)» -300 000,00 грн.

А така частина додатку до бюджетного проекту викликає ще більш питань. Особливо дивують суми коштів зі знаком «мінус». Тобто кармани місцевих можновладців важливіші за дітей, культуру, дороги та взагалі мешканців міста.

«Дійсно дивний розподіл, як для сесії напередодні початку нового навчального року. Дошкільна освіта Олешків позбавлена чималої суми, віднесеної до реалізації державних (регіональних) програм, а напередодні опалювального сезону дошкільні заклади та кілька об’єктів житлового фонду не отримають коштів на капітальний ремонт. Якщо вони були заплановані, це означає, що в цьому була потреба. Позбавити об’єкти цього фінансування зараз означає знову затягнути процес відновлення інфраструктури та поглибити і без того кричущі проблеми інфраструктури Олешків», - коментує проект рішення херсонська активістка та економістка Євгенія Вірлич.

Також викликає питання й відкритість місцевої влади для громадськості. Адже, на сайті важко знайти час початку проведення сесії, на якій вирішується доля коштів мешканців міста, є лише проекти рішень.

В цілому, перерозподіл бюджетних коштів доволі дивний. Особливо якщо взяти до уваги вже близький сезон холодів: до перших морозів залишилось 2–3 місяці. Цього як раз вистачить для здійснення капітальних і поточних ремонтів, проте проекти рішень Олешківської міської ради чомусь не враховують цих потреб сфери освіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет #Олешки #дерибан #сесія #міськрада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...