Херсонець про парк у центрі: "Чи то Прип’ять, чи то Колізей"

Херсонець Віктор Братан переймається долею Шувченківського парку, який у різні часи називали "Міським", "ім. Леніна", "Олександрійським", тощо. Зокрема чоловіка занепокоїло ставлення міської влади до підприємців, що пропонують свої послуги тим, хто приходить до зеленої оази у центрі міста за відпочинком. Цікаво, що натхнення до захисту парку майже одночасно прийшло до одного з наших журналістів, матеріал якого було опубліковано буквально вчора. Далі зі слів Віктора.

"Коли відпочиваєш у Херсоні, рано чи пізно потрапляєш до якого-небудь парку, - пише Віктор Братан. Вони перебувають в різному стані, засновані у різні часи, але в кожному є з чого подивуватися, порадіти та посумувати.

Найчастіше потрапляю до міського парку, що колись мав назву «ім. Леніна», який жодним чином не мав відношення до Херсону, тепер, мабуть з тих же міркувань, він носить ім’я Т.Г. Шевченка (переіменувальники забули, що пам’ятник та площа імені Шевченка трошки в іншому місці, біля зовсім іншого парку, ну, то таке…)

Багато цікавостей: повітряні батути для дітей та дорослих не більше 100 кг вагою, катання на дитячих електричних автомобілях (на заздрість дорослим з нафтопереробними авто), кафе, морозиво, попкорн, цукрова вата – все це завдяки існуванню приватних підприємців.

Не можна сказати, що комунальні підрозділи нічого не зробили – від них новітній херсонський атракціон - «Нео-Колізей» у вигляді «зеленого театру», де батьки можуть показувати дітям, що буває після війни, грабунків та стихійного лиха. З одного боку поглянеш – ніби Колізей нагадує, з іншого – Прип’ять. Можна також скористатися ним як громадським туалетом, тому що іншого варіанту комунальники міста не передбачили. Чудова сучасна ідея.

Кафе «Лакомка» пам’ятаю ще з 80-их років, «Парі-Пікколі» -- з 90-их – є все-таки вічні цінності. До того ж підтримуються силами підприємців у живому стані атракціони, знайомі нам вже років 40-50, а може й більше, але живу не так довго. Парк живе!..

Сподобалось літнє кафе з назвою «У Лукоморья». Все просто, з натуральних матеріалів, якось у стилі українського сільського дизайну, що нагадує мені «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». Назва трошки не місцева, але створили його наші херсонські вірмени, думаю, що не тактовно робити за це зауваження тим, хто щось створює. Правильніше подякувати.

Дякували за допомогу та вагомі внески власнику, директору та майстерному шеф-кухарю Арутюняну Айку Суріковичу багатьо хто: благодійний жіночий клуб «Ініціатива» (Зоя Яківна Бережна), дитячий будинок «Теремок» (М.В. Вороніна), Херсонська міська організація ветеранів (В.Я. Куций), ДЮСШ «Херсон» (В.А. Лебідь), Управління культури Херсонської міської ради депутатів, чимало грамот та подяк є в цього працьовитого чоловіка.

Власними зусиллями зроблений невеличкий дитячий майданчик для малят, створені умови для дотримання дітьми правил гігієни (хтось може заперечувати, то нехай порівняють з тими, що були – ніякими) та затишного сімейного відпочинку херсонців. Чимось таки нагадує відпочинок біля моря: горить вогонь на свіжому повітрі, хазяїн прямо перед вами готує щось надзвичайно смачне.

Все прекрасно??? НЕ ВГАДАЛИ!!!

Не можна посадити навколо або покосити траву – це самовільне захоплення землі.

Не можна скласти назбирані сухі гілки – бо це сміття з точки зору міських інспекцій, а не дрова для мангалу.

Не можна відведену для тимчасового користування територію викласти ні тротуарною, ні кахельною плиткою, навіть дубовим паркетом не можна.

Не можна ніяких фундаментів, а от щоб вітром згорнуло – так можна.

Не можна краще й капітальніше, тільки так, як є.

А що можна?

Можна допомогти комунальникам Херсона зробити пандус для інвалідів та велосипедистів з боку зупинки на проспекті Ушакова.

Допомогти – це збудувати за власні кошти (якихось 2-3 тисячі умовно-американських грошових одиниць). А міська влада зробить свій внесок: запросить телебачення, представники привезуть стрічку та ножиці для її урочистого перерізання. А як же? Урочистості – «наше всьо»!

В знак подяки пообіцяють допомогу з реєстрації, ще якусь грамоту подарують, а найголовніше – дозволять щорічно ремонтувати та фарбувати пандус. От і все…

Люди працюють, хочуть законно орендувати територію для цільового розвитку парку відпочинку (не під гараж чи автостоянку).

Не можна… Тому відмови, відмови, обіцянки, перенесення строків, нові відмови, нові обіцянки, прохання про допомогу, відмови, відмови…

Не можна…

Можна, так, як комунальне господарство вчинило з зеленим театром в цьому парку – там все законно, гарнісінько та у рамках культурного розвитку городян. Там – все сучасно та капітально. Там – жах!

Не треба бурчати на адресу приватних підприємців, працюють в тих умовах, які створили їм міські муніципальні заклади. Інших немає.

Влада змінюється, а віз і нині там, де був.

Може, скажете, що дорогі страви? Так там продукція не з неба, а з базарів та оптових баз – за гроші куплена.

Я чаю випив. Якийсь чудернацький – колір змінюється, не відомо з чого заварений, але дуже смачний. Подивився як шеф, якого всі звуть Артур, щось там чаклує з м’ясними стравами біля мангалу, бо на вогонь і на те, як хтось працює, можна дивитися вічно. Це можна.

Хотілося б, щоб таки працьовитим людям, які і самі працюють, і іншим роботу дають, нарешті щось нормально дозволили. Може й не було б у найстарішому міському парку європейської вишуканості, а от херсонської душевності стало б більше.

Багато можна писати про це, але хочеться зрозуміти одне: чому найбільше заважають ті, хто працює?..

Чи не прийшла пора змінити таке ставлення? Бо якось сумно…

СЛАВА УКРАЇНІ!"

Фото Віктора Братана

Херсон Братан парки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Власть
На Херсонщине формируют резерв медицинского персонала для работы в медучреждениях, обеспечивающих лечение от COVID-19. Об этом сегодня, 6 апреля, на брифинге заявил председатель Херсонской облгосадминистрации Юрий Гусев. «Мы уже сформировали резерв медицинского персонала», — сообщил председатель ХОГА. Юрий Гусев рассказал журналистам, что это более двухсот человек — медиков-пенсионеров и интернов медицинских вузов. С ними сейчас контактируют для того, что...
Бизнес
Цены на петрушку и укроп в Украине упали. За прошедшую неделю петрушка и укроп упали в цене на 8-16%, а кинза подешевела на треть. Об этом сообщает аналитическая платформа Еast-fruit. «В большинстве стран, входящих в регулярный мониторинг проекта, свежая зелень в течение недели продолжала дешеветь. Так, в Украине цены на петрушку и укроп в среднем упали на 8-16%, а кинза и вовсе подешевела на треть », — говорится в сообщении. В результате, по данным Еast-f...
Власть
Начальником штаба по ликвидации чрезвычайной ситуации в связи с распространением на территории Херсонщины коронавирусной инфекции назначен директор областного центра общественного здоровья Юрий Ромаскевич. Об этом на очередном онлайн-брифинге сегодня, 6 апреля, заявил председатель Херсонской облгосадминистрации Юрий Гусев.  Первое заседание штаба прошло сегодня утором, до начала брифинга. На заседании штаба был принят ряд решений, в том числе, о беспрепятс...
Общество
Телеведущий и волонтер Сергей Притула, на онлайн-площадке для сбора средств «Patreon», собрал деньги на приобретение защитных костюмов для медиков. Он планировал передать костюмы медикам Полтавы, но пожертвования были щедрыми — больше трех тысяч долларов, к тому же, Сергей Притула добавил к ним и свои личные 23 тысячи гривен, так что хватило на защитные костюмы и для медработников Херсона. Об этом он сообщил в своем отчете о собранных и потраченных средств...
Общество
С 6 aпреля 2020 года в Укрaине введены новые, более жесткие, правила кaрaнтинa. Согласно распоряжения Кaбинета Министров Укрaины на улице и в общественных местахх нужнo всегдa быть в мaске, нoсить дoкументы, удoстoверяющие личнoсть, собираться не бoлее 2-х челoвек. Гулять в зонах отдыха и парках тоже запрещено. А вот общественный коммунальный транспорт все еще продолжает работать. Изменения услoвий перевoзки пaссaжирoв, крoме тех, что введены рaньше, не пр...
Политика
Пенсионный фонд Украины будет готов начать выплату одноразовой денежной помощи в размере одной тысячи гривен  сразу же после того, как Верховная рада предусмотрит эти деньги в государственном бюджете. Более подробно ознакомиться с механизмом получения единовременной выплаты жители Херсона и области смогут через видеоразъяснение, которое обнародовала пресс-служба ПФУ. Помощь от государства должны получить порядка 10 миллионов человек, чья пенсия не превышае...
Культура
Недавно в социальных сетях был запущен антихандрический флешмоб #изоизоляция. Запертых в своих квартирах и домах украинцев охватила повальная любовь к искусству. Особенно к себе в этом искусстве. Тем более, что флешмоб это позволяет. Правила его просты и незамысловаты — необходимо разместить в фейсбуке свою версию картины известного художника или скульптуры. Критерий отбора — имя художника в Википедии или виджет в Google. Отклоняются фото, сделанные вне из...
Общество
Сегодня, 6 апреля 2020 года в Херсоне начали дезинфицировать улицы с  целью профилактики от опасного коронавируса Covid-19. Как сообщает сайт 0552 со ссылкой на Об этом Херсонский городской совет, тщательной очистке подвергнутся следующие районы: Клиническая больница им. А. С. Лучанского (ул. Университетская, 28-й Армии, Залаэгерсег, Крымская, Перекопская, шоссе Чорновила) Детская областная клиническая больница (ул. Украинская, Кременчугская, Молодежная, Л...
Происшествия
В частном хозяйстве города Каховка Херсонской области ветеринары выявили зараженного африканской чумой свиней (АЧС) поросенка. В отчете Государственной службы по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей сказано, что еще один подобный случай выявили в личном подсобном хозяйстве гражданки в селе Веселовка Кировоградской области. С целью локализации вспышек АЧС в Херсонской области принят план карантинных мер в соседней Каховке, с обустро...