• Головна
  • У Херсоні відкриють меморіальний комплекс Раббі Гілеля
07:54, 1 серпня 2017 р.

У Херсоні відкриють меморіальний комплекс Раббі Гілеля

У Херсоні відкриють меморіальний комплекс Раббі Гілеля, фото-1

03 серпня 2017 року об 17.00 відбудеться урочисте відкриття меморіального комплексу Раббі Гілеля. Захід буде проведено за адресою пр.Ушакова, 48 за будинком ДТСААФ - Добровільне товариство сприяння армії, авіації і флоту.

Вважається, якщо в населеному пункті є могила праведника раббі Гілель, то це місце опікує Всевишнім і Всевишній ніколи не допустить, щоб у цьому місці були війни та катаклізми.

Організатори заходу - головний рабин м.Херсона та Херсонської області Й.Вольф та єврейська громада міста.

Раббі Гілель народився у місті Хомец, Білорусія, в 1795 році. Його батьком був раббі Меір Леві Малісов. Більш 20 років Раббі Гілель був рабином і главою єврейського суду у місті Бобруйську. Раббі Гілель, щорічно їздив у єврейські землеробські колонії Херсонської губернії. Будучи в єврейських землеробських колоніях Херсонської губернії, до Раббі Гілель неодноразово зверталися про допомогу та одержували її українські хлібороби. 

Уже на той момент, на території Херсонської губернії, між євреями – хліборобами та українськими хліборобами склалися толерантні та дружні відносини. Він став духовним наставником євреїв-хліборобів на Херсонщині.

З 1815 року раббі Гілель регулярно приїжджав до Любавічеського Ребе Дов-Беру, спадкоємцеві Ребе Шнеура Залмана, а після його кончини, до Третього Ребе, Менахему Мендлу з Любавічей. У 1818 році Цемах-Цедек доручає йому важливу місію - збирати гроші для викупу полонених євреїв, а також постачати солдатам-євреям кошерну їжу. Влітку 1864 року, 69-літній Раббі Гілель занедужав, і його душа покинула цей мир у місті Херсоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#меморіальний #комплекс #Раббі #Гілеля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...