Куди планують витратити бюджетні кошти в Херсоні?

Наразі на постійних депутатських комісіях, зокрема на комісії з питань планування,  фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку та регуляторної політики, розглядатиметься проект змін до міського бюджету на 2017 рік. Куди планують витратити кошти міського бюджету, розглянемо у даній статті.

Реєстр змін до міського бюджету станом на 22.06.2017 року складається з 54 191 400 грн.доходів та 64 884 000 грн. запитів на видатки. Отже, станом на сьогоднішній день проект видаткової частини перевищує дохідну на 10 692 600 грн., а це означає, що частину запланованих видатків необхідно буде “різати”. Перевиконання бюджету станом на 22.06.2017 року становить 54 162 900 грн. Також 28 500 грн. – це субвенції з інших бюджетів.

Куди планують спрямувати кошти?

Напрямків фінансування дійсно дуже багато – і перед депутатами Херсонської міської ради стоїть нелегка задача визначити, звідки забрати 10,6 млн. грн., аби задовольнити усі запитувані проблеми міської бюджетної сфери. Розглянемо планові напрямки фінансування.

Отже, на найближчій сесії депутати планують скерувати:

— 1,628 млн. грн. – на субвенцію обласному бюджету на обслуговування населення, прикріпленого до КЗ “Обласна лікарня відновного лікування” Херсонської обласної ради, головним лікарем якого є Вікторія Вагнер;

— 0,37 млн. грн. – на на відновлення резервного фонду.

Цілком може бути, що в херсонській школі з’явиться басейн – заплановано 697 396 грн. на реконструкцію басейну на базі Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 46 Херсонської міської ради (є розпорядження Кабінету Міністрів України). Депутатом за округом, де розташована дана школа, у Херсонській міській раді є Юрій Кирилов (БПП “Солідарність”).

Заплановано 3 077 710 грн. на будівництво водопостачання смт Комишани Корабельного району м. Херсона. Ця проблема є однією з найбільш гострих, адже протягом багатьох років жителі смт Комишани страждають від відсутності повноцінної системи водопостачання. Від територіальних виборчих округів у Комишанах у Херсонській міській раді представлено два депутати від “Нашого краю”: Роман Підперигора та Ігор Грек. Також за округом, з якого до Херсонської міської ради потрапили два зазначені депутати, заплановано зробити капітальний ремонт покрівель та систем опалення дитячих садків №6 та №63 на 790 000 грн. При цьому, комісія з питань планування,  фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку та регуляторної політики отримала від управління освіти запит, підтверджений розрахунками на ті самі заклади, трохи більше, ніж на 200 тис. грн. Звідки взялись іще 590 тис. грн., невідомо.

689 743 грн. заплановано  на будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям в м. Херсон, в межах вул. Бабушкіна – вул. 7 Текстильної – вул. Нечуя-Левицького – вул. 11 Текстильної. Депутатами Херсонської міської ради, які були обрані за даним округом, є Олег Романюк (БПП “Солідарність” та Ольга Маренчук (“Наш край”).

Вчергове міська рада може спробувати взяти участь у співфінансуванні видатків на будівництво шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна-вул.Залаегерсег у м. Херсоні (6 811 705 грн.).

135 840 грн. запланували витратити з міського бюджету на термосанацію будівлі фізико-технічного ліцею по вул.Зала Егерсег,39 у м.Херсоні з впровадженням технологій, які передбачають використання теплових насосів(є розпорядження Кабінету Міністрів України).

Управлінню освіти планують надати 5 518 500 грн., а саме:

18 000 грн. на придбання м’ясорубки для ДДЗ №53 за рахунок іншої субвенції з бюджету Антонівської селищної ради. Подібні м’ясорубки закуповувались іншими дошкільними закладами України в межах 15 – 18 тис. грн., про що можна дізнатись з порталу ProZorro. Депутатом Херсонської міської ради за даним округом є позафракційна Галина Лугова.

10 500 грн. на оздоровлення дітей в пришкільному таборі для ЗНЗ №17 за рахунок іншої субвенції з бюджету Степанівської сільської ради. Нелля Голубенко (ВО “Батьківщина”) є депутатом Херсонської міської ради за даним округом.

У школі №56 (Таврійський мікрорайон) заплановано здійснити капітальний ремонт стелі за 3 млн. грн. Жахливі умови, в яких змушені навчатись діти, інспектували нещодавно депутати Херсонської міської ради Андрій Дмитрієв, Дініс Бердник (“Самопоміч”) та Михайло Линецький (БПП “Солідарність”). Якщо здійснити ремонт протягом літа, то діти вже восени будуть забезпечені нормальними умовами для навчання. Більш того, це єдина школа у великому густонаселеному мікрорайоні.

Андрій Дмитрієв: Діти мають навчатися у нормальних умовах

Фото: Інформаційне агентство “Херсонці”

1 700 000 грн. заплановано витратити на придбання комп”ютерної техніки (100 000грн), капітальний ремонт харчоблоку (500 000грн), котельні (100 000грн), покрівлі (1 000 000грн) ЗНЗ №39. Директором закладу є депутат Херсонської міської ради Ольга Маренчук (“Наш край”).

Збільшення видатків на відшкодування витрат  МКП “Херсонелектротранс” за послуги з безоплатного перевезення окремих категорій громадян заплановано на 6 млн. грн. Нагадаємо, що за перевезення пільгових категорій громадян МКП “Херсонелетротранс” отримує відшкодування з міського бюджету. Неодноразові спроби фахової громадськості запропонувати альтернативні шляхи вирішення проблеми (наприклад, монетизацію пільгового проїзду) зіштовхуються з пасивністю міської влади та загальнодержавними колізіями законодавства. В.о. директора МКП “Херсонелектротранс” і одночасно депутатом Херсонської міської ради є Єгор Устинов (“Опоблок”).

Грошову допомогу громадянам планують збільшити на 3 млн. грн. Це важливий аспект видаткової частини міста, адже кількість звернень для отримання грошової допомоги останнім часом збільшується, причому за цілком об’єктивних підстав: херсонці опиняються у скрутних життєвих умовах, страждають на важкі захворювання. Отже, допомога з міського бюджету життєво необхідна для багатьох.

Управлінню капітального будівництва планують надати 4 710 735 грн.:

збільшити видатки на будівництво спортивного майданчика у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 по вул. Херсонській, 83 в смт Антонівці (депутатом Херсонської міської ради за даним округом є Сергій Жуйков (БПП “Солідарність”)455 862
збільшити видатки на відключення від централізованого теплопостачання житлових будинків центральної частини міста (капітальний ремонт двох газорозподільних пунктів, капітальний ремонт газопроводів)1 830 873
збільшити видатки на будівництво інженерних мереж на території комплексної забудови мікрорайону Таврійського (для учасників АТО)400 000
збільшити видатки на капітальний ремонт ТП 632, 636, 635 по вул. Некрасова, 2 у м. Херсоні із облаштуванням нового вводу ВЛ-10 (трансформаторні підстанції для КП “Сервіс-опт”)480 000
збільшити видатки на капітальний ремонт покрівлі та приміщень за адресою просп. Ушакова, 37300 000
збільшити видатки на розробку технічної документації стану будівельних конструкцій будівлі Зеленого театру50 000
збільшити видатки на капітальний ремонт плиткового покриття по просп.Ушакова в районі кінотеатру “Україна”194 000
капітальний ремонт поліклініки №3 КЗ “Херсонська міська клінічна лікарня ім. А.О.Тропіних”1 000 000

3 300 000 грн. заплановано  на капітальний та поточний  ремонт внутрішньо дворових проїздів до житлових будинків та дорожнього покриття. Зважаючи на те, наскільки жахливим є стан доріг наразі в Херсоні, необхідний потужний громадський контроль за виконанням зазначених робіт.

Також цікавими є планові видатки Департаменту житлового господарства. Заплановано 17 040 980 грн., а саме:

збільшити видатки на капітальний та поточний ремонт  житлових будинків “гнучкої” конструктивної схеми (вул. Рози Люксембург, 1а)300 000
збільшити видатки на капітальний ремонт житлових будинків ОСББ та комунальної власності7 540 980
збільшити видатки на фінансову підтримку на поворотній основі МКП “ВУВКГ в м.Херсоні “5 000 000
збільшити видатки для КП ЕЗО “Херсонміськсвітло” (енергозабезпечення зовнішнього освітлення, технічне обслуговування, придбання матеріалів для ремонту, приєднання до електромереж ПАТ ЕК “Херсонобленерго”)3 500 000
збільшити видатки на реконструкцію електромережі будівлі гуртожитків з метою встановлення засобів обліку електроенергії та виготовлення проектів700 000

Абсолютно всі статті видатків Департаменту ЖКГ пройшли дуже гучні обговорення – суперечливі і важкі. Багато було зауважень з боку активної громадськості. Особливо важким є питання реконструкції електромережі будівлі гуртожитків з метою встановлення засобів обліку електроенергії та виготовлення проектів – це кричуща проблема, яка спровокувала проведення позачергової сесії через шалену заборгованість за електроенергію у мешканців гуртожитків. Встановлення засобів обліку значно спростить механізм та облік оплати.

У відповідності до Постанови КМУ від 24.05.2017року № 353 планується також підвищення заробітної плати працівникам органів місцевого самоврядування на загальну суму 11 408 827 грн.

25 969 грн. заплановано на грошову допомогу для ремонту даху будинку вдови померлого ветерана війни – чергова благородна справа від депутатів Херсонської міської ради.

За проектом змін планується надати кошти для оздоровлення дітей з інвалідністю разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює, та здійснення ремонту у приміщенні, в якому проводиться психологічна реабілітація таких сімей, на загальну суму 265 895 грн. Така підтримка так само є важливою для сімей, які виховують дітей із інвалідністю. Мова йде здебільшого про захворювання на дитячий церебральний параліч.

Управлінню культури планують виділити 135 000 грн. для здійснення поточних видатків. Управлінню молоді та спорту – 17 700 грн. на придбання 2 пральних машин для дитячих будинків сімейного типу на базі двох родин. 10 000 грн. планується надати управлінню охорони здоров’я для придбання комп’ютера. Управлінню комунальної власності планують збільшити видатки на придбання вітчизняного ліцензійного програмного забезпечення для ведення бухгалтерського обліку вартістю 15 000 грн. Управління з питань цивільного захисту населення планує відремонтувати автомобіль на 25 тис. грн.

В проекті можуть бути і будуть зміни – це логічно. Які саме – покаже час. Однак, вже сьогодні можна спостерігати відсутність чітких розрахунків за деякими напрямками видатків. Завдяки численним перенесенням сесії міської ради, у депутатів принаймні є час розглянути якомога більше проблемних аспектів. Проте які сюрпризи готує сесія, також незрозуміло. Неважко помітити також і той факт, що до реєстрів змін регулярно потрапляють об’єкти, які знаходяться на округах певних депутатів. У той час, як безліч інших закладів, де, наприклад, немає депутата міської ради, страждають від нестачі фінансування.

Автор: Євгенія Вірлич

гроші бюджет витрати депутати Херсон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Экология
Прогноз погоды по Херсону и области на сегодня, 18 сентября 2019 года не радует перспективами, так как резкое похолодание будет только усугубляться в ближайшие дни. Начиная с завтрашнего дня и до субботы, 21 сентября 2019 года холодать будет каждый день на 2-3 градуса. Днем столбик термометров не поднимется выше, чем 17 градусов тепла, а ночью и вовсе похолодает до 8-6 градусов тепла. В пятницу, 20 сентября 2019 года по прогнозу синоптиков для Херсона и об...
Общество
Население Новой Каховки в Херсонской области стремительно сокращается: с января по июль текущего года населения и без того небольшого города уменьшилось на 341 человек. По информации специалистов отдела экономического развития и торговли исполнительного комитета Новокаховского городского совета, расчетная численность населения по Новокаховский городской рады составляет 66 тысяч 192 человек. Как сообщает сайт 0552 со ссылкой на Online Новая Каховка главная...
Общество
В пoрт Cкадoвcк зашлo cуднo Peak Bergen с грузoм лoпаcтей для ветрoэлектрocтанции.  Это уже четвертый заход суден с грузом для строящейся Мирненской ВЭС. Об этoм сообщает Админиcтрация мoрcких пoртoв Украины. «45 лoпаcтей для ветрякoв уже oтправленo в пoля Херcoнщины, cейчаc в пoрту перегружают еще 12», — раccказали в Администрации морских портов Украины. Через неделю в Cкадoвcке oжидают прибытия пятoгo cудна c грузoм лoпаcтей для Мирненcкoй ветроэлектрост...
Общество
В начале лета власти Херсона сообщили, что старый центр города, в том числе, часть коммунальных учреждений, которые там находятся, планируют перевести на автономное отопление. Для этого необходимо отключить помещения от централизованной системы теплоснабжения. По состоянию на сентябрь в департаменте ЖКХ херсонского горсовета заявили, что централизованное отопление отключать не будут. Некоторые жильцы против перехода на систему автономного отопления. Мэр В...
Власть
Недавно глава Херсонской облгосадминистрации Юрий Гусев обзавелся двумя заместителями, которые были отобраны по программе Lift. Сергей Козырь и Светлана Чепига прошли все необходимые проверки, и приступили к исполнению своих функциональных обязанностей. У Юрия Гусева появился третий заместитель — декларацию кандидата на должность опубликовал  Андрей Богданович. Об этом  Богданович написал в социальных сетях Бывший заместитель главы партии «Демократический...
Политика
Завтра, 19 сентября 2019 года в центре Херсона, на площади Свободы, ровно в 14.00 состоится встреча освобожденных моряков с земляками. Всех херсонцев приглашают на встречу. Почти год матери и жены ребят ждали их возвращения. Приходите, чтобы встретить и поздравить наших моряков на родной земле, разделить радость с их семьями!  Также после встречи в помещении ОГА на I этаже состоится пресс-конференция для представителей СМИ.  Читайте на сайте 0552 новости с...
Общество
В Украине настолько ограничен доступ к обезболиванию, что международные организации, такие как Human Rights Watch, приравнивают это к пыткам. Об этом министр здравоохранения Зоряна Скалецкая заявила во время онлайн-встречи, посвященной защите прав пациентов в Украине. Об этом сообщает Укринформ. «Украинские пациенты имеют право на устранение чрезмерной боли. Доступ к обезболиванию — это один из очень серьезных и очень острых вопросов. Особенно для паллиати...
Общество
В редакцию 0552.ua обратились жильцы дома  49 Гвардейской дивизии, 16/1, и изложили свои историю мытарств с двумя лифтами, из которых сейчас не работает ни один. Попросили посодействовать, и донести до департамента ЖКХ их просьбу — поскорее отремонтировать и запустить хотя бы один лифт. Карабкаться с детской коляской на 15-й этаж — это трудно.  Об этом пишет херсонка Лика Келеберда: «Нашему дому 25 лет, а, значит, и лифтам уже 25 лет. В 2018 году была пров...
Криминал
В Херсоне жестоко убит и ограблен 28-летний парень, сотрудники Херсонского отдела полиции просят всех жителей города оказать помощь в поиске свидетелей жестокого убийства. Полиция просит граждан, изображенных на фото, или тех, кто их знает, обратиться по телефонам: 095-27-87-181, 095-42-34-779 или на «102» для помощи в установлении личности погибшего мужчины. Есть информация, что указанные граждане вместе с потерпевшим отдыхали в кафе возле гостиницы «Фрег...
Новости по теме
Жители Херсона пообщаются с военными моряками, освобожденными в рамках обмена с Россией
Житель Херсонщины Эдем Бекиров подает иск против России в Европейский суд по правам человека
Освобождены узники Кремля и украинские моряки: на Херсонщину вернутся четверо наших земляков
Защитник Александра Шумкова требует взыскать с Федеральной службы исполнения наказаний РФ миллион рублей за моральный ущерб
В Херсоне две громких отставки за одни день: следом за начальником СБУ уволен начальник УМВД
Президент Украины уволил Эдуарда Крицына с поста главы СБУ в Херсонской области
Олег Сенцов и задержанные у Керченского пролива моряки вышли на свободу!
Председатель Херсонского областного совета Владислав Мангер попал «под колпак» НАБУ из-за жены
Дядя Гриша из Херсона занял место экс-президента Порошенко в День Независимости в Киеве
В Организации Объединенных Наций говорили о нарушении прав человека в Крыму