• Головна
  • Херсонський Водоканал заасфальтував більше, ніж розкопав
12:07, 23 червня 2017 р.

Херсонський Водоканал заасфальтував більше, ніж розкопав

За 2017 рік (станом на 20 червня) Водоканалом, завдяки використанню власної дорожньої техніки, у місцях розкопок відновлено 916 м 2 асфальту при загальній площі розриттів 824 м2.

Протяжність водопровідної мережі в Херсоні перевищує 914 км. Більше 50% вже відпрацювала свій нормативний термін служби. Кожного дня Водоканал ліквідує 4-5 аварій на водопровідних мережах, більшість з яких вимагають розриття асфальтового покриття.

Херсонський Водоканал заасфальтував більше, ніж розкопав, фото-1

Підрядники, яких залучав Водоканал для відновлення асфальту, в першу чергу виконували масштабні планові роботи з ремонту вулиць, а розриття Водоканалу відновлювалися за «залишковим принципом» (до внутрішньо-квартальних ділянок масивна дорожня техніка не могла дістатись взагалі). Станом на 01 січня загальна цифра площі, що потребувала відновлення покриття, складала 2009,4 м 2 .

Для вирішення цієї проблеми у вересні 2016 року за кошти міського бюджету Водоканалом була придбана унікальна дорожня техніка європейського рівня (посилання): рециклер RCA-1200 польської фірми «ROLLEX» та дорожній міні-каток JCBVMT160-80, які завдяки компактній конструкції можуть відновлювати асфальтобетонне покриття на різних майданчиках (двори, під'їзні дороги, вулиці житлових районів, місця паркування тощо).

Нова техніка почала системно працювати з квітня поточного року (ремонтувати асфальт в осінньо-зимовий дощовий період не має сенсу). Станом на 20 червня вже заасфальтовано на 92 м2 більше, ніж розрито. Таким чином, Водоканал планомірно усуває недоробки минулих періодів, паралельно приводячи у порядок цьогорічні місця аварій.

Для довідки. Для оновлення водопровідних мереж необхідно щорічно заміняти не менше 5% від їх загальної протяжності (приблизно 45 км). Фактичні обсяги заміни значно нижче і становлять 5-6 км на рік. Причина в тому, що жорсткість тарифного регулювання не забезпечує нагальних потреб підприємства в фінансових ресурсах та не дозволяє виходити на нормативні обсяги капітального ремонту основних фондів. Це змушує підприємство замість попереджувального ремонту займатися, здебільшого, усуненням аварійних ситуацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсон #Водоканал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...