• Головна
  • Херсонські аудитори обрахували збитки, нанесені довкіллю і надали пропозиції екоінспекторам
08:59, 17 червня 2017 р.

Херсонські аудитори обрахували збитки, нанесені довкіллю і надали пропозиції екоінспекторам

Державні аудитори Херсонщини підготували і надали низку детальних пропозицій держекоінспекторам за результатами фінансового аудиту виконання бюджетних програм екологічного спрямування за період 2014-2016 роки.

Загалом, при проведенні державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм Державною екологічною інспекцією в Херсонській області, аудитори опрацювали 24 джерела інформації, серед яких - урядова нормативно-правова база, анкети, матеріали інтернет-ресурсів та інші.

Держаудитори обрахували збитки від засміченості земельних ділянок на загальну суму 1,12 млн. грн. При цьому необхідно ліквідувати несанкціоновані звалища твердих побутових відходів, неконтрольовані смітники в лісових масивах і лісосмугах, навколо селищних забудов, на узбіччях доріг, у водоохоронних зонах.

До того ж з причини самовільного використання деякими суб’єктами господарювання частини артезіанських свердловин, бюджети всіх рівнів розрахунково недоотримали надходжень на загальну суму 3,45 млн грн.

Фахівці встановили, що фактична потреба в коштах на оплату судового збору у 2016 році склала 10,4 млн грн. Як наслідок, через відсутність такої суми коштів на судовий збір, державні і місцеві бюджети недоотримали надходжень від заподіяної шкоди, нанесеної навколишньому середовищу, на загальну суму 304,6 млн грн.

Екоінспекторам запропоновано уточнити мережу підконтрольних об’єктів за Переліками об’єктів господарювання з високим і середнім ступенем ризику щодо впливу їх на природу. Таким чином, держаудитори наголошують на опрацюванні повних даних державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань разом із органами виконавчої влади, фіскальною службою, органами статистики.

Крім того, було б доречним вдосконалити претензійно-позовну роботу для стягнення екологічних збитків, завданих довкіллю. При цьому аудитори рекомендували посилити контроль за повнотою обрахування розміру шкоди за порушення вимог природоохоронного законодавства на Херсонщині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аудит #державні #аудитори #бюджет #збитки #довкілля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...