Хто може оформити житлову субсидію і як це зробити у Херсоні

Згідно з реформою системи надання житлових субсидій населенню, призначення субсидій тепер відбувається на підставі лише двох документів:

- Заяви про призначення житлової субсидії;
- Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Документи заповнюються власником житла, але також може звернутися і одна з зареєстрованих за даним місцем осіб.

Всі відомості, необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченність громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, що надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.

«Субсидія оформлюється на усіх зарєєстрованих за даною адресою людей, але тут є свої нюанси, - зазначає начальник відділу з питань призначення державної допомоги Суворовської районної у м. Херсоні ради Галина Рудницька. - Коли хтось із членів родини не живе там фактично, до заяви та декларації додають довідку про те, що людина за даною адресою не проживає, щоб ми цю проблему винесли на комісію для розгляду спірних питаннь з призначення субсидій. Ця довідка береться у ЖЕКу, якщо можливості здобути таку довідку немає, складається акт соціальним інспектором, який підтверджує кількість фактично проживаючих людей. Крім того, буває ситуація, коли людина працює, або навчається в іншому місті, тоді достатньо довідки з роботи або навчального закладу».

Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служби. Але і тут може не обійтись без деяких труднощів.

Галина Рудницька зазначає: «Коли ми відправляємо запит до Державної фіскальної служби, її фахівці не завжди надають повну інформацію щодо розміру доходів, громадян (пенсії, державні допомоги, аліменти, степендія, земельна рента), тоді ми просимо принести довідку про доходи за визначений період».

Для призначення житлової субсидії братимуться до уваги доходи за попередній календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб.

Хто має право на субсидію
«За субсидією можуть звернутись усі, але не всім вона надається. Є певні критерії: враховуються дохід та соціальні норми (дані за лічильниками) на певну кількість людей», - пояснює Галина Рудницька.

Субсидія призначається одному із членів господарства, який зарєєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обовязкового платежу.

Пані Рудницька додає: «Якщо людина орендує житло, то разом із заявою та декларацією подається договір про оренду, але у ньому обовязково має бути прописано, що орендар зобов'язується сплачувати комунальні послуги».

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидії, крім здійснення одноразової покупки на суму понад 50 тис. грн.

У Суворовській райраді пояснюють: «Це ще один з критеріїв. У такому разі питання також виноситься на комісію. Наприклад, у людини трьохкімнатна квартира, яку важко утримувати, тому вона її продала та купила однокімнатну. Доречі, якщо людина приховує витрати різниці від вартості квартир, комісія може відмовити, але якщо вони були витрачені на лікування, то цей запит може бути ухвалений».

Як проходить нарахування субсидії
Призначення субсидії відбувається після отримання усієї необхідної інформації щодо доходів та витрат родини від відповідних служб.

Субсидія призначається до закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців. Тобто, по квітень для приватного сектору та до 31 березня для квартир.

Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидій на наступний період автоматично.

Куди і як подавати документи
Для оформлення субсидії необхідно звернутися до Управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані поштою або через офіційний сайт Міністерства соціальної політики.

У сільській місцевості прийом заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Жителі Херсона мають звернутись до відповідної районної ради:
- Корабельний район - 26-45-10 - «гаряча лінія» з питань про субсидії; 22-96-81 - запис на прийом
- Суворовський район - 26-36-68 - «гаряча лінія» з питань про субсидії; 39-67-18 - консультація, запис на прийом
- Дніпровський район — 35-19-99 — довідкова; 35-44-65 — запис на прийом.

Херсон субсидії документи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Криминал
Сегодня утром сайт 0552.ua сообщил о поджоге Каховской местной прокуратуры. И уже вечером подозреваемый был задержан. Об этом сообщил отдел коммуникаций ГУ Национальной полиции Украины в Херсонской области.  Отрабатывая основную версию следствия, полицейские через несколько часов обнаружили мужчину, причастного к преступлению. Во время осмотра места происшествия оперативники обнаружили много вещественных доказательств: окурки от сигарет, бутылки с остаткам...
Общество
За последние сутки на Херсонщине нет ни одного нового лабораторно подтвержденного случая заболевания COVID-19. Об этом сообщил председатель Херсонской облгосадминистрации Юрий Гусев в ежедневном отчете на своей официальной странице в фейсбуке. По состоянию на сегодня, 27 мая, 155 человек уже выздоровели, 19 жителей Херсона и области — все еще инфицированны коронавирусом. К сожалению, имеем три летальных случая. За последние сутки — 6 новых выздоровлений. П...
Происшествия
В Нововоронцовском районе Херснской области, вчера, 26 мая, на берегу Каховского водохранилища, возле села Новоалександровка, инспекторы Херсонского рыбоохранного патруля обнаружили семь артиллерийских снарядов времён Второй мировой войны. Об этом сообщают на официальной странице в фейсбуке Херсонского рыбоохранного патруля. На месте опасной находки уже работают правоохранители и взрывотехники. Читайте также:
Власть
Сегодня, 27 мая, комитет по вопросам образования, науки и инноваций рекомендовал главному комитету отклонить законопроекты №3183 и №3184, способствующие созданию свободной экономической зоны на территории Херсонской области. Об этом сообщает УНН со ссылкой на пресс-службу аппарата Верховно Рады Украины. Игорь Колыхаев инициировал на законодательном уровне создание свободной экономической зоны. Нардеп зарегистрировал в парламенте проект Закона Украины о сво...
Культура
Депутат Херcoнcкoгo гoрoдcкoгo coвета Владимир Cальдo призвал вcе кoмпетентные oрганы вмешатьcя в вандальные дейcтвия, кoтoрые cейчаc прoиcхoдят c фаcадoм дoма 18 пo улице Cтарooбрядчеcкая (бывшая Кoмcoмoльcкая). Об этом сообщает интернет-издание «Любимый Херсон». Напoмним, неcкoлькo дней назад вoпрoc o пoвреждении лепки архитектурнoгo памятника пoднял на cвoей cтранице в фейcбуке oбщеcтвенник Андрей Луцик. Как cooбщалocь, oдин из хoзяев квартиры, в целях...
Культура
В Херсоне к памятникам истории и архитектуры относятся по-варварски. Не один факт, задокументированный и подтвержденный, предъявляли чиновникам активисты, люди неравнодушные к тому, каким мы оставим этот город нашим детям. Недавнее событие, когда со старинного дома сбили лепнину во время ремонта, но, несмотря вызов полиции, быстрое реагирование средств массовой информации, возмущение в социальных сетях, так и не остановили процесс разрушения, еще одно дока...
Криминал
Сегодня, 27 мая, около 5 часов утра, в Каховке, неизвестный бросил зажигательную смесь «коктейль Молотова» в окно первого этажа местной прокуратуры. Сотрудники службы спасения оперативно ликвидировали огонь, однако кабинет изрядно пострадал. При осмотре места происшествия следственно-оперативная группа Каховского отдела полиции обнаружила, что на первом этаже здания разбитое стекло. У окна находилась стеклянная бутылка с частицами легковоспламеняющейся вещ...
Общество
Херсонская областная инфекционная больница имени Горбачевского получила 20 новых аппаратов искусственной вентиляции легких, концентраторы кислорода, прикроватные мониторы. Еще 5 аппаратов ИВЛ поступят от поставщиков в ближайшее время. Оборудование куплено за средства областного бюджета, которые были выделены на внеочередной сессии Херсонского областного совета 18 марта 2020 года в рамках областной программы борьбы с коронавирусной инфекцией. Сумма покупки...
Общество
Этим лeтoм лoукocтpep Ryanair coбиpaeтcя вoзoбнoвить пoлeты тoлькo пo 24 маршрутам. До карантинного времени их было 47, и количество маршрутов и рейсов увеличивалось. Oб этoм cooбщaeт avianews.com co ccылкoй нa pacпиcaниe aвиaкoмпaнии. На 17 нaпpaвлeниях рейсы пepeнeceны нa зимний ceзoн 2020 — 2021 гoдoв, возможно, какие-то направления откроются в кoнцe oктябpя, а eщe шecть нaпpaвлeний пoлнocтью изъяли из пpoдaжи нa мoмeнт публикации расписания авиакомпани...