Новокаховська міськрада: не конкуренція, а ворожнеча політичних сил

Результати роботи Новокаховської міськради за моніторингом експертів Комітету виборців України стали предметом обговорення на «круглому столі», проведеному за інформаційної підтримки «Новин ділових».

Цікаво, що за дивним збігом обставин у цей же день і час у виконкомі проходили громадські слухання по бюджету. Мабуть, тому керівництво міста вважало за доцільніше проігнорувати висновки фахівців про свою діяльність. Утім, голова Херсонського відділення КВУ Дементій Бєлий не здивувався цьому факту, зазначивши, що напередодні отримав письмову відповідь від секретаря міськради Олександра Лук’яненка про те, що керівництво зайнято бюджетним процесом і на «круглий стіл» прийти не зможе. Хоча у Каховці, Скадовську, Олешках та інших містах області місцеві можновладці взяли активну участь у подібних заходах КВУ і навіть пообіцяли врахувати зауваження і пропозиції експертів. Причому, в цьому проявили одностайність і влада, і опозиція.

Протоколи і прогульники

Підсумки моніторингу представив експерт Володимир Молчанов. Він зазначив, що під час моніторингу експерти зіткнулися з проблемою, якої нема в інших міськрадах: протоколи пленарних засідань сесій відсутні на сайті ради, що є порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації». Присутні лише протоколи першої та другої сесій, які пройшли в листопаді минулого року. Протоколів наступних 13 сесій нема. Є протоколи засідань депутатських комісій, але вони низької якості. Вказано тільки, які питання розглядалися і які рішення прийнято. Виступи ж депутатів не фіксуються. Неодноразові звернення до міського голови Володимира Коваленка з цього приводу результатів не дали. Це стало причиною низьких оцінок рівня прозорості роботи Новокаховської міськради. Експерти КВУ назвали її найзакритішою в області.

Через таку закритість інформація про дисципліну депутатів є непідтвердженою. Вдалося знайти результати поіменних голосувань лише 9 сесій. Вияснилося, що основними «прогульниками» сесій є опозиційні депутати Л.Васильєва, В.Лепень, І.Ісаков, О.Дурасов, А Рашевський, К.Черепанов. До них долучився Ю.Власов із Партії місцевого самоврядування.

Причинами пропусків пленарних засідань опозиціонерами експерти визнали політичний конфлікт та ігнорування промерською більшістю депутатів від опозиції. Адже будь-які їхні пропозиції та депутатські запити відхиляються. Утім, депутати від «Батьківщини» виявилися біль дисциплінованими і практично не пропускають сесій, як і представники провладної більшості. Найстараннішими обранцями виявилися О.Лук’яненко та П.Розломій (ПМС), В.Перетятько (БПП), які не пропустили жодного пленарного засідання.

Закріплені і вільні

Ще одним з конфліктів у міськраді стало закріплення депутатів за виборчими округами. Представники деяких опозиційних партій відмовилися «закріплятися», бо вважають за доцільне працювати з виборцями усього міста. Тож 2 округи у Таврійську не мають депутатів. Рішення сесії не поклало обов’язків вести прийом виборців на 6 депутатів. При цьому 4 «опозиціонера» ведуть прийом без закріплення за територіальним виборчим округом (Р.Дурасов, В.Дунда, В.Лепень, П.Джуманіязова). Крім того, у графіку не зазначено час і місце прийому депутатами Н.Марченко, Т. Ракшою та О.Феодосовим. А для чотирьох депутатів, що ведуть прийом у семи округах, не зазначено час прийому (П.Розломій, А.Кафідов, В.Перетятько, О.Іщенко).

ЗМІ: хто за кого?

Присутність у медіа просторі народних обранців різна. Експерти проаналізували 82 публікації в газетах «Новий день», «Гривна», «Нова Каховка», в інтернет виданнях «НК онлайн» і «Таврійські вісті». У них є 39 згадок про міського голову, 22 – про виконком, 106 – про депутатів міськради. Лідерами за кількістю згадок є О.Лук’яненко, В.Перетятько, Л.Васильєва, П.Розломій, П.Джуманіязова.

- Ми виявили серйозні проблеми із заангажованістю висвітлення діяльності депутатського корпусу, - зазначив В.Молчанов. – Усе залежить від позиції видань, у тому числі комунальних. Виборці не отримують виваженої  і збалансованої інформації. Тому рекомендуємо депутатам ухвалити положення, яке б регламентувало обов’язковість відомостей на офіціальному сайті міськради та у комунальних виданнях.

Ще однією проблемою є перевірка виконання передвиборчих обіцянок. Вдалося знайти лише програми партій «Совість України» та «Батьківщини». Інші партії своїх передвиборчих програм не публікували. А значить, закинути їм, що вони не виконують обіцянок, неможливо. Хоча, як підкреслив Д.Бєлий, невиконання обіцянок є одним з приводів для відкликання депутата. Утім, опозиційні депутати практично не мають можливості виконувати свої обіцянки, оскільки провладна більшість усі їхні пропозиції відмітає.

- У вашій міськраді бачимо не конкуренцію політичних сил, а ворожнечу, - підкреслив Д.Бєлий.

Громада і рада

Із цим були згодні й учасники «круглого столу» - депутат Діана Іваннікова, помічник депутата Юрій Дерновий, громадська активістка з Дніпрян Оксана Цеацура, журналіст Сергій Задирко та інші.

- Коли ми почали вникати у роботу нашої влади, то побачили стільки порушень, яких навіть важко осмислити, - заявила О.Цеацура.

Вона ж різко відгукнулася про роботу громадської ради при виконкомі, яка є зовсім «ручною» і не виконує основної функції громадського контролю.

Представник КВУ Олександр Мошнягул поділився досвідом роботи такої ради в Херсоні. Там активісти самі сформували громадську раду і прийняли її Статут. Тож вона абсолютно незалежна від влади, і може контролювати можновладців, а не прогинатися під них.

Експерти КВУ оприлюднили пропозиції для поліпшення прозорості роботи Новокаховської міськради. Серед них – розміщення на офіційному сайті відомостей про депутатів, ухвалення «Положення про порядок висвітлення діяльності депутатів ради». Також варто прийняти компромісний і узгоджений план роботи на рік з урахуванням передвиборчих програм усіх партій, представлених у раді. При цьому зазначити терміни для виконання обіцянок цільових програм. Раді слід навести лад у публікації протоколів сесій та засідань депутатських комісій. Вдосконалити ведення трансляцій сесій, щоб було чітко видно і чути, хто виступає. Ну і внести зміни до рішення про закріплення депутатів за виборчими округами, зазначивши час і місце прийому виборців.

Чи прийме «промерська» більшість ці пропозиції – питання відкрите. Усе залежатиме від бажання перейти від ворожнечі до конструктивну і компромісів.

Херсон Новая Каховка горсовет политика
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
На Херсонщине ликвидируют Новокаховский рыбозавод. Такой приказ на днях неожиданного пришел из Госрыбагентства. События развиваются очень быстро. Предприятие теряет статус самостоятельного юридического лица. Его технику хотят передать в распоряжение Херсонского производственно-экспериментального завода по разведению частиковых рыб, а часть работников сократить. «Новокаховский и Херсонский рыбозаводы находятся в разных районах области. При таких условиях уп...
Спорт
Сегодня, 21 октября 2019 года стало известно, что юная спортсменка из Херсона Алеся Беленко стала чемпионом мира по киокушин карате. Спортивное мероприятие состоялось 19 октября 2019 в столице Чили - Сантьяго.  Принять участие в открытом чемпионате «Кубок Мира по киокушин каратэ» среди детей, юношей, юниоров и взрослых в разделе «кумитэ» и «ката» - «World Cup WKB» смогли сразу 17 бойцов Херсонской областной федерации киокушин каратэ. Отметим, что в составе...
Общество
В среду, 23 октября, в Херсоне, на площади Свободы в 12:00 состоится торжественная передача новых машин управлению патрульной полиции южного региона. Об этом сообщает пресс-служба Херсонской областной государственной администрации. 37 новеньких  автомобилей получат патрульные Херсонской, Николаевской, Запорожской, Одесской областей и отдел патрульной полиции  Автономной Республики Крым. Во время мероприятия пройдет также награждение личного состава патруль...
Общество
Очень скоро жители Херсона и области смогут зайти и пожаловаться на жизнь представителям партии Шария прямо в их офисе. По информации украинских СМИ, в Херсон партия одиозного Анатолия Шария «зашла» в наш город совсем недавно, поэтому информация и о том, где именно располагается представительство, пока что не известна. Однако лидер политической силы Анатолий Шарий ежедневно общается со своими почитателями на своем Youtube-канале, поэтому проблемы получить...
Происшествия
Сегодня, 21 октября 2019 года в Херсоне произошло ДТП на улице Бабушкина: у грузовика отказали тормоза и он протаранил другой грузовик. Как сообщает в социальных сетях «Информатор Херсон», сотрудники полиции уже работают на месте, устанавливают подробности резонансной аварии. К счастью, пострадавших нет, но транспортные средства получили значительные механические повреждения. Читайте на сайте 0552 новости сегодня: Курс валют после выходных вырос: евро «пер...
Крым Наш
Грузовой корабль Ocean Freedom доставил на своем борту два патрульных катера Службы береговой охраны США для Военно-Морских сил Украины. Общая стоимость катеров, а также их модернизации и обучения двух экипажей украинских военных моряков обошлась почти в 10 миллионов долларов. Как сообщил руководитель проекта «Майдан иностранных дел» Андрей Клименко, американское судно зашло в воды Черного моря через Босфор и сегодня, 21 октябрь 2019, миновало Херсонскую о...
Политика
Наша южная Херсонская область занимает первое место по Украине по дороговизне отопления. По информации Агентства Госэнергоэффективности, средневзвешенные тарифы на отопление по регионам нашей страны является самым высоким в Херсонской области, Черкасской и Киевской. Так, для жителей Херсона и области средний тариф на отопление для населения составляет 1688 гривен / Гкал (без учета налога на добавленную стоимость). Второе место в этой печальной «тройке лиде...
Культура
Cегодня, 21 октября, в 17.00, в кинотеатре «Мультиплекс» на «Фабрике» состоится показ фильмов-финалистов, которые были сняты за период с 11 по 20 октября и объявят победителей. Это финал 5-го фестиваля «Киноджем - 2019», который проходил с 11 по 21 октября в Херсоне. В «Мультиплексе» уже показали лучшие фильмы, присланные на конкурс из разных городов и стран. Из 250 работ отобрали 19, и показали всем любителям кино на большом экране. Сейчас херсонцы смогу...
Новости компаний
Некоторое время назад мы купили двух комнатную квартиру для сдачи в аренду в Киеве. Мы решили, что предполагаемый бюджет реконструкции составит 70 000 гривен. Как сэкономить на ремонте квартиры для сдачи? Ремонт 47-метровой хрущевки по цене однокомнатной—это невозможно. Я дам вам окончательный списоквсех расходов, и я могу легко поделиться с вами своими способами, как дешево отремонтировать квартиру (нетолько) для аренды. Во многих статьях, Вы прочтете клю...