Новокаховська міськрада: не конкуренція, а ворожнеча політичних сил

Результати роботи Новокаховської міськради за моніторингом експертів Комітету виборців України стали предметом обговорення на «круглому столі», проведеному за інформаційної підтримки «Новин ділових».

Цікаво, що за дивним збігом обставин у цей же день і час у виконкомі проходили громадські слухання по бюджету. Мабуть, тому керівництво міста вважало за доцільніше проігнорувати висновки фахівців про свою діяльність. Утім, голова Херсонського відділення КВУ Дементій Бєлий не здивувався цьому факту, зазначивши, що напередодні отримав письмову відповідь від секретаря міськради Олександра Лук’яненка про те, що керівництво зайнято бюджетним процесом і на «круглий стіл» прийти не зможе. Хоча у Каховці, Скадовську, Олешках та інших містах області місцеві можновладці взяли активну участь у подібних заходах КВУ і навіть пообіцяли врахувати зауваження і пропозиції експертів. Причому, в цьому проявили одностайність і влада, і опозиція.

Протоколи і прогульники

Підсумки моніторингу представив експерт Володимир Молчанов. Він зазначив, що під час моніторингу експерти зіткнулися з проблемою, якої нема в інших міськрадах: протоколи пленарних засідань сесій відсутні на сайті ради, що є порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації». Присутні лише протоколи першої та другої сесій, які пройшли в листопаді минулого року. Протоколів наступних 13 сесій нема. Є протоколи засідань депутатських комісій, але вони низької якості. Вказано тільки, які питання розглядалися і які рішення прийнято. Виступи ж депутатів не фіксуються. Неодноразові звернення до міського голови Володимира Коваленка з цього приводу результатів не дали. Це стало причиною низьких оцінок рівня прозорості роботи Новокаховської міськради. Експерти КВУ назвали її найзакритішою в області.

Через таку закритість інформація про дисципліну депутатів є непідтвердженою. Вдалося знайти результати поіменних голосувань лише 9 сесій. Вияснилося, що основними «прогульниками» сесій є опозиційні депутати Л.Васильєва, В.Лепень, І.Ісаков, О.Дурасов, А Рашевський, К.Черепанов. До них долучився Ю.Власов із Партії місцевого самоврядування.

Причинами пропусків пленарних засідань опозиціонерами експерти визнали політичний конфлікт та ігнорування промерською більшістю депутатів від опозиції. Адже будь-які їхні пропозиції та депутатські запити відхиляються. Утім, депутати від «Батьківщини» виявилися біль дисциплінованими і практично не пропускають сесій, як і представники провладної більшості. Найстараннішими обранцями виявилися О.Лук’яненко та П.Розломій (ПМС), В.Перетятько (БПП), які не пропустили жодного пленарного засідання.

Закріплені і вільні

Ще одним з конфліктів у міськраді стало закріплення депутатів за виборчими округами. Представники деяких опозиційних партій відмовилися «закріплятися», бо вважають за доцільне працювати з виборцями усього міста. Тож 2 округи у Таврійську не мають депутатів. Рішення сесії не поклало обов’язків вести прийом виборців на 6 депутатів. При цьому 4 «опозиціонера» ведуть прийом без закріплення за територіальним виборчим округом (Р.Дурасов, В.Дунда, В.Лепень, П.Джуманіязова). Крім того, у графіку не зазначено час і місце прийому депутатами Н.Марченко, Т. Ракшою та О.Феодосовим. А для чотирьох депутатів, що ведуть прийом у семи округах, не зазначено час прийому (П.Розломій, А.Кафідов, В.Перетятько, О.Іщенко).

ЗМІ: хто за кого?

Присутність у медіа просторі народних обранців різна. Експерти проаналізували 82 публікації в газетах «Новий день», «Гривна», «Нова Каховка», в інтернет виданнях «НК онлайн» і «Таврійські вісті». У них є 39 згадок про міського голову, 22 – про виконком, 106 – про депутатів міськради. Лідерами за кількістю згадок є О.Лук’яненко, В.Перетятько, Л.Васильєва, П.Розломій, П.Джуманіязова.

- Ми виявили серйозні проблеми із заангажованістю висвітлення діяльності депутатського корпусу, - зазначив В.Молчанов. – Усе залежить від позиції видань, у тому числі комунальних. Виборці не отримують виваженої  і збалансованої інформації. Тому рекомендуємо депутатам ухвалити положення, яке б регламентувало обов’язковість відомостей на офіціальному сайті міськради та у комунальних виданнях.

Ще однією проблемою є перевірка виконання передвиборчих обіцянок. Вдалося знайти лише програми партій «Совість України» та «Батьківщини». Інші партії своїх передвиборчих програм не публікували. А значить, закинути їм, що вони не виконують обіцянок, неможливо. Хоча, як підкреслив Д.Бєлий, невиконання обіцянок є одним з приводів для відкликання депутата. Утім, опозиційні депутати практично не мають можливості виконувати свої обіцянки, оскільки провладна більшість усі їхні пропозиції відмітає.

- У вашій міськраді бачимо не конкуренцію політичних сил, а ворожнечу, - підкреслив Д.Бєлий.

Громада і рада

Із цим були згодні й учасники «круглого столу» - депутат Діана Іваннікова, помічник депутата Юрій Дерновий, громадська активістка з Дніпрян Оксана Цеацура, журналіст Сергій Задирко та інші.

- Коли ми почали вникати у роботу нашої влади, то побачили стільки порушень, яких навіть важко осмислити, - заявила О.Цеацура.

Вона ж різко відгукнулася про роботу громадської ради при виконкомі, яка є зовсім «ручною» і не виконує основної функції громадського контролю.

Представник КВУ Олександр Мошнягул поділився досвідом роботи такої ради в Херсоні. Там активісти самі сформували громадську раду і прийняли її Статут. Тож вона абсолютно незалежна від влади, і може контролювати можновладців, а не прогинатися під них.

Експерти КВУ оприлюднили пропозиції для поліпшення прозорості роботи Новокаховської міськради. Серед них – розміщення на офіційному сайті відомостей про депутатів, ухвалення «Положення про порядок висвітлення діяльності депутатів ради». Також варто прийняти компромісний і узгоджений план роботи на рік з урахуванням передвиборчих програм усіх партій, представлених у раді. При цьому зазначити терміни для виконання обіцянок цільових програм. Раді слід навести лад у публікації протоколів сесій та засідань депутатських комісій. Вдосконалити ведення трансляцій сесій, щоб було чітко видно і чути, хто виступає. Ну і внести зміни до рішення про закріплення депутатів за виборчими округами, зазначивши час і місце прийому виборців.

Чи прийме «промерська» більшість ці пропозиції – питання відкрите. Усе залежатиме від бажання перейти від ворожнечі до конструктивну і компромісів.

Херсон Новая Каховка горсовет политика
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
16 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сегодня, 16 февраля, в Дарьевке Белозерского района напали на волонтеров, которые работали на одного из кандидатов в президенты. Как сообщает «Любимый Херсон» со ссылкой на Юлию Литвинову (она, судя по тексту, работает на кандидата Петра Порошенко), около 11:00 к волонтерам подошли пьяные люди. Оскорбляли, начали потасовку, а один из нападавших попытался потушить сигарету об одежду одного из волонтеров. Те вызвали полицию. Читайте также: Смертельное ДТП по...
Общество
Вчера на Бериславщине, в районе Томиной Балки, произошла авария со смертельным исходом. Так, водитель автомобиля «Джили СК» ехал по дороге в направлении Станислава. Он решил пойти на обгон, для чего выехал на встречную полосу, однако, не учел ширины дорожного покрытия и колесами попал на обочину. В результате машина слетела в кювет и перевернулась. 47-летний водитель скончался на месте происшествия. 32-летний пассажир был госпитализирован с травмами различ...
Общество
15 февраля в 18:25 голопристанских спасателей вызвали в Бехтеры тушить пожар в частном доме по ул. 1 Мая. Когда они добрались до места, горели перекрытия чердака, огонь добрался до комнаты. В 19:17 пожар локализовали, в 20:40 потушили на площади 10,5 кв.м. Предварительная его причина - нарушение правил пожарной безопасности при эксплуатации печного отопления. Погибших и травмированных нет. Напомним, вчера днем на Херсонщине дважды тушили камыш и сухостой....
Общество
15 февраля губернатор Херсонщины Андрей Гордеев и нардеп Александр Спиваковский побывали на строительстве бассейна в ХГУ. «Работы идут достаточно быстро, мощными темпами. Совсем недавно мы только начинали закладывать фундамент, а сегодня уже на территории вуза стоит полноценное здание с крышей и чашей для воды. Убежден, что через месяц-два будем открывать этот современный спортивный комплекс длиной 25 метров на 6 дорожек (так называемый олимпийский стандар...
Общество
В Высокопольское отделения полиции поступило сообщение от местных жителей, что в доме их односельчанку, возможно, употребляют наркотики. Люди жаловались, что рядом с ее домом чувствуется запах конопли. Сообщила пресс-служба ведомства. Полицейские выяснили, что в доме проживает 35-летняя местная жительница. К ней постоянно приходили местные наркоманы, которые в одной из комнат вместе с хозяйкой курили коноплю. В доме полицейские обнаружили двух мужчин и хоз...
Общество
В Нацпарке "Джарылгачский" Скадовского района Херсонщины очень мало деревьев, да и те, как оказалось, уничтожают десятками. Так, очередной природоохранный рейд возле урочища Цукур обнаружил вырубку 67 деревьев – целой лесополосы. Природно-заповедному фонду Парка причинен вред на сумму 119 330 грн.акже Читайте также: Херсонец отправится исследовать снежные полюса
Общество
На днях конкурсная комиссия определила основной состав 24-летней Украинской Антарктической Экспедиции. Так, в этом году исследовать снежные полюса  отправятся 12 участников, 2 из которых девушки. Об этом сообщает “Гривна“. Как обозначил руководитель группы Игорь Дикий, одна из участниц будет работать на станции врачом, а другая – проводить исследования по биологии. Среди мужчин также один ученый биолог, 2 – геофизики, 3 – метеорологи, системный механик, ди...
Общество
Телерадиовышку, расположенную в Чаплинке на админгранице с Крымом, увеличили с 92 до 133 м (см на фото). Об этом написал член Нацсовета по телерадиовещанию Украины Сергей Костинский: «В 2017 году была выстроена 150-метровая мачта в Чонгаре Херсонской области. А уже на прошлой неделе были завершены работы по увеличению высоты башни в Чаплинке – с 92 до 133 метров». По его словам, следующим этапом развития телерадиовещания станет увеличение высоты подвеса те...
Общество
Продолжается процесс против Мангера. Нам удалось пообщаться с его адвокатом Дмитрием Ильченко и узнать подробности дела. Дмитрий дал развернутый ответ на наши вопросы. « К доказательству прилагают слова чужих людей, которые сообщают, что Ливин скрывается, и он с неким Николаевичем заказали Гандзюк, а Николаевич как они сообщают это, наверное, сам Владислав Мангер, это все доказательства, которые есть против подозреваемого»  Так же в деле фигурирует Торбин,...