17:50, 17 травня 2012 р.

Гольова феєрія від «Енергії»

Справжню гольову феєрію влаштувала «Енергія» для своїх глядачів у 24 турі чемпіонату. «Реал Фарм» із Южного, який завітав у гості до новокаховчан був ущент розгромлений місцевими футболістами, які відвантажили гостям аж вісім голів, що стало рекордним показником у цьому чемпіонаті.
Матч розпочався жваво і багатоочікувано. Гості першими створили небезпечний момент біля воріт Холоші, але потужний удар з лінії штрафного майданчика наш воротар нейтралізував. Одразу ж ініціативу перехопили господарі і за кілька хвилин воротар суперника Кравченко грубо зносить Цоя – пенальті! Із позначки результативно пробиває Риженко, і «Енергія» відкриває лік забитим голам! Новокаховчани продовжили впевнено контролювати хід поєдинку, жалити гостей атаками з обох флангів, комбінувати поблизу воріт южан. На 20 хвилині Цой сильно пробив після класної скидки Риженка – повз ворота. А незабаром господарі відзначилися вдруге. Ленський віддав вивірену навісну передачу, а Дитятьєв головою переправив круглого до сітки. Десять хвилин глядачі чекали на третій забитий м’яч, який реально назрівав за грою. І на 33 хвилині гри рахунок дійсно став 3:0! Кучеревський проштовхнув м’яча до воріт, той вдарився у стійку і відскочив прямо на ногу Манасянові, і Арсен направив його у порожні ворота. Стало зрозуміло, що господарі на цьому не зупиняться і у Новій Каховці завитав дух розгрому. Це передчуття підтвердив четвертий гол. На першій компенсованій хвилині Ленський віддав точну передачу на Риженка, який з лінії карної зони майстерно пробив у «дев'ятку»!
«Десерт», який приготували новокаховчани у другому таймі виявився не гіршим від «основної страви» у першому. Господарі не зупинилися на досягнутому і забили южанам іще чотири голи. «Енергія» агресивно почала в нападі, новокаховчанам часто вдавалися розрізні передачі, стрімкі проходи до воріт суперника, який виглядав просто безпорадним. Команда Миколи Лиховидова доволі непередбачувана і у цьому сезоні показувала різні результати: від нічиєї із «Сумами» (2:2), до поразки від «Єдності» (1:4), але у Новій Каховці футболісти у червоній формі абсолютно нічого не змогли протиставити господарям, які не припиняли атакувати. Два хороших моменти на початку тайму мали Манасян і Ничипорук, але навіс першого ніхто не замкнув, а потужний удар другого прийняв на себе захисник. Та вже на 59 хвилині «Енергія» знову розписалася у воротах гостей. Це Денис Риженко точним ударом у ближній кут відзначився хет-триком у матчі і водночас став одним із лідерів чемпіонату у списку бомбардирів. На рахунку Дениса – 9 голів. Гості спромоглися на кілька контратак із нескладними завершальними пострілами, що прийшлися повз рамку, а позиційним атакам южан не давали розвинутися впенені дії наших півзахисників, які чіпко вступали у відбір і відтісняли суперників. Новою хвилею активності «Енергія» запам’яталася після виходу Козаченка на 69 хвилині. Риженко навісив у штрафний майданчик після класного обіграшу захисника, а Козаченко впритул розстрілював Кравченка, який цього разу виручив свою команду, потягнувши м’яча з «дев’ятки». За кілька хвилин Риженко міг оформити четвертий гол, але із порожніх воріт м’яч виніс захисник «Реал Фарму». А з 86 хвилини почалося справжнє знущання Козаченка над суперником. Спочатку Сергій розстріляв ворота із близької відстані – м’яч від поперечини вилетів у поле, але арбітр вказав на центр, значить круглий устиг перетнути лінію воріт – 6:0! В наступній атаці Козаченко використав метушню і помилки гостей у захисті і переправив м’яча до сітки. На 88 хвилині южани могли забити гол престижу, та нападникові не вистачило влучності. У відповідь «Енергія» організувала ще одну гольову атаку, але, обігравши воротаря, Козаченко не влучив у порожні ворота. Сергій виправився буквально за хвилину і, після прострілу Риженка, втретє відзначився у поєдинку.

У матчі проти «Реал Фарму» багато чого сталося вперше у із нашою командою. Це найкрупніша перемога «Енергії» за часів виступів у Другій лізі та найбільша в цьому сезоні серед інших матчів; у цій грі свій перший хет-трик у чемпіонаті зробили Денис Риженко і Сергій Козаченко, а для останнього це взагалі перші голи за новокаховчан. Тому вітаємо наших переможців із пам’ятними подіями і сподіваємось на хороший футбол у виконанні «Енергії» в останніх турах чемпіонату.