• Головна
  • 7 грудня – День місцевого самоврядування
10:53, 7 грудня 2016 р.

7 грудня – День місцевого самоврядування

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування, визначений Указом Президента від 25 листопада 2000 року.

Це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах.

7 грудня 1990 року Верховною Радою Української РСР прийнятий Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування».

До цього Україна йшла не простим шляхом. З прийняттям 28 червня 1996 року Конституції України закінчився майже 6-річний пошук моделі українського самоврядування. Положення Основного Закону вивели місцеве самоврядування на рівень одного з провідних інститутів демократичного конституційного ладу. Особливо принципове значення має зміст статті 7 Конституції України: в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.

Стаття 5 Конституції України визначає, що «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ». І тільки він «здійснює владу безпосередньо і через органи місцевої влади та місцевого самоврядування».

Після прийняття Конституції України надзвичайно важливим законодавчим актом став Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року.

Прийнятий 05.02.2015 Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» створив правову основу добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст.

Дані законодавчі акти дають можливість працювати, творити, захищати демократичні цінності самого місцевого самоврядування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсон #самоврядування #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...