Херсонській міській громадській організації матерів дітей-інвалідів «Серце матері» - 16 років (фото)

Херсонська міська громадська організація матерів дітей-інвалідів «Серце матері» створена 20 жовтня 2000 року матерями і батьками дітей з розумовою відсталістю для захисту їхніх прав та інтересів, яку понад 16 років безмінно очолює голова правління – Валентина Бондар.

Батьки, що об’єдналися в організацію, стали на захист прав дітей, визнаних міжнародною спільнотою. Основним завданням діяльності організації є створення зразка нового люд​ського ставлення, європейських, цивілізованих стосунків, формування суспільства, відкритого для всіх.

На обліку «Серце матері» перебувають 53 сім`ї, які опікуються дітьми та молоддю внаслідок інтелектуального та фізичного порушення, які перебувають у групі ризику щодо офіційного та формального обмеження прав.

Унікальною особливістю організації є індивідуальний підхід до кожної дитини-інваліда, її всебічний розвиток, що включає в себе систематичні заняття з навчальних програм, групові та індивідуальні заняття з психологом та логопедом, та максимальна соціалізація.

В організації створено усі умови для комфортного перебування та отримання соціальних послуг, насамперед послуг соціальної реабілітації, які надаються волонтерами та зусиллями матерів дітей-інвалідів – членами організації.

Перш за все, члени організації отримують освітні послуги, зокрема навички першої необхідності, до яких відносяться заняття за спеціальною програмою «Самообслуговування», «Приготування їжі», «Поведінка в складних ситуаціях», «Одиниці виміру».

В організації функціонують клас для навчання, кімната для тренінгів і релаксації, кабінети психолога та логопеда, музична зала, спортивний куточок.

Зібраний та накопичений багаторічний досвід щодо роботи з дітьми та молоддю з помірною та тяжкою розумовою відсталістю, синдромом Дауна, епісиндром, гідро- та мікроцефалією, дитячим церебральним паралічем, раннім дитячим аутизмом та інше, розроблені власні методики щодо роботи з такими особами.

Херсонській міській громадській організації матерів дітей-інвалідів «Серце матері» - 16 років (фото), фото-1

Крім того, в рамках впровадження соціальної реабілітації працює гурток «Світ навколо тебе», організовуються дозвілля, культпоходи та дитячі свята, відвідуються екскурсії щодо історії рідного краю, міста та його мешканців.

З метою повноцінного розвитку дитини проводиться лікувальна фізкультура на реабілітаційному обладнанні. Організована та успішно працює група «Здоров'я» для занять зі спортивної реабілітації, яка постійно бере участь у змаганнях всеукраїнського та міжнародного масштабів, є неодноразовими призерами «Спеціальної Олімпіади України», обласних та республіканських змагань.

З метою самореалізації організовано танцювально-театральну студію «Золота маска», яка є неодноразовим учасником міжнародних, обласних фестивалів та конкурсів.

Херсонській міській громадській організації матерів дітей-інвалідів «Серце матері» - 16 років (фото), фото-2

Фото: Херсонська міська громадська організація матерів дітей-інвалідів «Серце матері»

Херсон діти Серце матері
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии