• Головна
  • Оснащеність новобудови впливає на рахунки власникам за надані послуги
Реклама
14:01, 1 липня 2016 р.

Оснащеність новобудови впливає на рахунки власникам за надані послуги

Реклама

Особливості обладнання сучасних новобудов.

В умовах економічної кризи майбутнім власникам житла при виборі найкращого варіанта доводиться враховувати безліч різних чинників, які можуть призвести до покращення або погіршення життя на довгі роки. Новобудова, споруджена по застарілих нормах, швидко придбана через її низьку ціну, може виявитися настільки нерентабельною в користуванні, що для покриття витрат необхідно буде працювати день і ніч без перерви на відпочинок. Ріст цін на енергоносії в м. Львів, Херсон, Одеса та в інших містах України викликав стрімке зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. Постачання тепла, газу та електроенергії поступово починає обходитись досить дорого власникам квартир. Тому обізнаність у впливі характеристик будівель на рахунки за використання послуг є дуже важливим чинником.

Деякі параметри досить очевидні – це матеріал зовнішніх стін, рівень їх захисту від температурних та атмосферних впливів, клас енергозбереження вікон та дверей. Трохи менше звертають увагу на внутрішнє обладнання квартири – мало хто знається на системі вентиляції та опаленні. Що ж стосується приладів контролю та обліку, то на їх наявність, крім лічильника електроенергії, більшість взагалі не звертає уваги. А дарма. Якщо в апартаментах відсутні прилади обліку, то оплата за використане тепло та газ буде нараховуватися власнику житла виходячи з теоретичного розрахунку спожитих ресурсів на квадратний метр площі. І будь-які міри по утепленню власної квартири не принесуть зниження фінансових затрат. Єдина можлива вигода – підвищення особистого комфорту. А для отримання фінансового ефекту доведеться домовлятися з усіма жителями багатоквартирного будинку, що не завжди можливо. Хто з нас знає всіх сусідів хоча б по своєму під’їзду, і може з ними у разі потреби зв’язатися?

Ще один момент, на який мало хто звертає увагу – звідки будинок отримує тепло для опалення. Передача теплоносія здалеку через систему тепломереж призводить до великих втрат теплової енергії. І вартість втраченого тепла також закладається в рахунок власнику квартири за спожите тепло. Тому сучасні новобудови проектуються разом з власним теплопунктом, який встановлюється поблизу в окремому приміщенні, у підвалі або на даху будівлі. І зовсім мало хто знає про те, що якісне та правильно налаштоване обладнання цих теплопунктів також дозволяє економити тепло. Використовуючи алгоритми енергозбереження можна знизити витрати на десять-п’ятнадцять відсотків, а якщо в квартирах новобудови встановлені батареї опалення без регуляторів тепла, то економія складатиме до двадцяти-тридцяти відсотків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...