"Батьківщина" заявляє, що влада вирішила знищити села в Україні

Останні 2,5 року пропрезидентська «більшість» в Верховній Раді Україні працює над най масштабнішим проектом за часи Незалежності України - "звільненням" землі від її народних власників та створення можливості для продажу всіх чорноземів тому, хто зможе заплатити найбільшу ціну. В той же час команда Юрія Одарченка з партії «Батьківщини» вже понад рік протистоїть впровадженню цієї «реформи».

5 лютого 2015 року за ініціативи Президента України було прийнято Закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад". Наче нічого страшного - якщо хтось хоче об'єднуватися - то навіщо йому заважати. Але зміст закону виявився зовсім іншим, ніж його обкладинка.

Залучивши спеціалістів для детального аналізу цього закону Юрій Одарченко виявив велику кількість ризиків та помилок, котрі допустили при його прийнятті.

Фракція «Батьківщина» в Верховній Раді категорична не підтримувала цей Закон, але голосами «Опоблоку» і БПП він був проголосований.

Безперспективний перспективний план

Відкривши закон відразу бачиш дуже дивну норму - обласні ради за поданням голів обласних адміністрацій (губернаторів) повинні затвердити "Перспективний план об'єднання громад області". Після затвердження цього плану громади теоретично можуть об'єднуватися добровільно. Але на практиці будь-які бюджетні бонуси від об'єднання (заради яких і проводиться цей процес) нові громади отримають лише якщо їх об'єднання пройде по цьому плану.

Більш того, по всій президентській вертикалі пройшла команда - забезпечити виконання плану за будь-яку ціну: фактичним бюджетним підкупом, задурюванням, погрозами - що завгодно, але протягом 5 років об'єднання має бути завершено по всій країні.

Саме після прийняття цього рішення люди масово почали шукати захисту та допомоги та звернулись до Юрія Одарченка, як людині фаховій та досвідченій.

В Херсонській області перспективний план був затверджений влітку 2015 року за пропозицію тодішнього губернатора (а нині - голови обласної ради Андрія Путілова). Категорично проти виступила «Батьківщина», але спільне голосування депутатів, що нині представляють більшість – пропрезидентські сили та «Опозиційний Блок» було результативним. І передбачає цей план, не багато, не мало, повну ліквідацію 80% сільських та селищних рад області. Так в цілих районах пропонується залишити лише одну селищну раду.

Така доля очікує на Генічеський, Великолепетиський та інші райони. В Білозерському району ситуація трохи "краща" - тут зібралися ліквідовувати «лише» 19 із 22 рад.

Мешканці цих сіл виступили категорично проти таких «нововведень» та разом з громадськими активістами і командою Юрія Одарченка утворили ряд ініціативних груп мешканців сіл, селищ та міста, що опинились в цій ситуації.
13461139_10205497864760698_1629131683_o
Деякі люди питають - а що страшного, якщо ліквідують сільську або селищну раду, ми ж від цього не будемо змушені поїхати. Але тут вони сильно помиляються. Перше укрупнення сільських населених пунктів відбувалося ще в ранні радянські часи - коли 2-3 сусідніх села об'єднували в єдину громаду. Практика тодішніх часів показала, що вже за 5 років лише села, які зберегли сільську раду продовжують розвиватися - інші ж села поступово деградують або повністю зникають. У сучасному ж випадку ситуація ще гірша.

«По-перше ніхто мені не може надати економічне обґрунтування такого об'єднання, - зазначає голова с. Станіслав Володимир Володимирович Желуденко. Скільки коштів зможе отримувати наша сільська рада с. Станіслав при об’єднанні з с. Олександрівка та с. Широка балка. Які витрати будуть на утримання цих трьох сіл, як єдиної територіальної громади. Якщо в селах, де зникне сільська рада згодом буде закритий фельдшерсько-акушерський пункт, школа та будь-які інші установи, які фінансуються із бюджету, бо бюджету нової громади не вистачить на утримання всіх цих закладів, що тоді робити цим громадам? Як обґрунтувати необхідність закриття цих закладів, якщо фінансових показників ми не знаємо.

Тут не слід забувати, що тепер на місцеві ради переклали ще й дошкільну освіту і ремонт місцевих доріг, чи буде передбачена компенсація з державного бюджету до нині не відомо.

Найголовніше, що також несе загрозу через впровадження даної реформи - повна відсутність підготовленої законодавчої бази. Держава не продумала юридичні наслідки цих ініціатив. Через такий поспіх в селах може зникнути орган соціального захисту (оформлення субсидій) чи землевпорядник. За будь-якою довідкою чи з будь-якого питання людині треба буде їхати в центр об'єднаної громади, в нашому випадку це близько 10 км., але є громади де відстань буде значно більша" -, зазначив В. Желуденко.Крім того, голос мешканців сіл без ради вже ніколи не буде почутий, бо представництво у єдиній раді пропорційне - тобто, залежить від кількості населення. І більшість депутатів завжди буде представляти те селище, яке є центром "об'єднаної громади".

Фінансування ремонту доріг, оснащення шкіл, реконструкція комунікацій та багато іншого залишаться нездійсненою мрією, адже перевага в цих роботах буде надаватись центрам об’єднаної територіальної громади.

Враховуючи наслідки ліквідації сільських рад люди почнуть масово виїжджати з занепадаючих населених пунктів. Спочатку до центру громади, потім до районного центру, згодом - до міста. І їх не можна в цьому винити, бо перспектив розвитку такого села вже не має.

До речі, обласна влада навіть не приховує, що ніхто не планує розвивати маленькі села - в плані їх так і назвали "Неспроможні". Одиниці сіл в Україні зможуть самостійно себе утримувати та фінансувати свої потреби.

Не потрібна земля

Чим менше людей залишається на селі - тим менше людей матимуть зв'язок із землею. Людина хоча і має пай, але коли вона не живе коло своєї ділянки, не переживає за урожайність, не бачить того, як на ній господарюють - вона, поступово, перестає розуміти, навіщо ця земля їй потрібна. Нове життя у місті потребує коштів, а тому бажаючих продати землю буде все більше. Саме в цей момент нинішня влада пропонує дозволити продаж землі. Команда Юрія Одарченка і партія Батьківщина виступили категорично проти даних ініціатив влади і більшості в обласній раді.

В умовах, коли 3/4 населення живе не межі бідності цю землю дуже швидко скуплять за не високу ціну олігархічні структури. В ситуації, коли в селі не буде влади, не буде громади, люди будуть постійно виїжджати в інші села - за кілька років вся земля буде в руках великих землевласників.

А далі почнеться найгірше - засівати будуть найвигідніші культури - рапс та соняшник, земля буде бідніти, а результати праці людей будуть експортуватися. Пройде лише кілька років, а Україна вже перетвориться із житниці Європи на країну, що сама потребуватиме імпорту продовольства.

Як заявив нещодавно відомий фахівець в справі розвитку пгропромислового комплексу народний депутат Іван Кириленко «Батьківщина» виступає категорично проти руйнування основоположних факторів існування цілісної держави шляхом продажу національного багатства – родючої землі.

Слід нагадати, що "приватна власність" є непорушною з точку зору європейського права - таким чином нинішня влада може назавжди позбавити Україну її основного багатства - земель.

Об'єднання ж добровільне!

Багато хто скаже - а ми просто не дамо згоди на об'єднання і нас не об'єднають. Але на даний час існує ризик, що людей просто не спитають. Запропоновані владою зміни до Конституції дають право Верховній Раді об'єднувати громади і без згоди їх мешканців. Крім того, навіть на даний час згода людей не потрібна - рішення може прийматися на рівні депутатів, при цьому для початку процедури достатньо 1/3 від складу ради.

Партія «Батьківщина» проводить постійний моніторинг таких загрозливих для населення процесів та останнім часом фіксує непоодинокі випадки «добровільно-примусового об’єднання».

Механізм місцевого референдуму паралізований – вводячи в оману громадян та спекулюючи на темі військових дій та російської інтервенції провладні сили нав’язують думку, що референдум з даного питання це шлях до сепаратизму. Громада позбавлена такого важеля впливу на владу, як гарантоване Конституцією право висловлювати свою думку на референдумі.

Залишається єдиний вихід - загальні збори громадян. Так, в селах можливо провести те, що часто називають "сільська сходка" - коли люди разом зможуть зібратися та прийняти обов'язкове для виконання владою рішення. Наприклад, рішення про відмову брати участь в примусовому об'єднанні громад та незгоді із розробленим планом Путілова-Порошенко-Опоблоку, що призведе до обезземелювання простих людей.

Кожен має можливість організувати в селі такі збори і влада повинна буде нас почути. Саме через те, щоб донести думку громади до влади Юрій Одарченко і виступив на чолі громадського руху херсонців проти знищення села. Давайте разом захищати свої рідні села від знищення.

Херсон Выборы-2016
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Общество
Депутаты Херсонского городского совета проведут сессию горсовета завтра, 1 апреля. Об этом сообщается на сайте Херсонского городского совета. Там опубликовано соответствующее распоряжение херсонского городского головы Владимира Миколаенко. Завтра на сессии рассмотрят изменения в бюджете. Депутаты собираются выделить дополнительные средства для борьбы с коронавирусом.   Кроме того, депутаты дадут гарантии Европейскому банку реконструкции и развития. Это не...
Общество
Председатель облгосадминистрации Юрий Гусев ликвидировал Службу счастья и улучшения качества жизни Херсонской ОГА. Вчера, 30 марта 2020 года, было издано соответствующее распоряжение №291 за подписью Юрия Гусева. Служба счастья была создана по инициативе херсонской облгосадминистрации, и вызвала однозначное недоумение  жителей области. Обсуждения и дискуссии, в которых также обговаривалось и назначение в феврале этого года главой службы с невнятными функци...
Общество
Вчера, 30 марта, в Херсонский областной территориальный центр экстренной медицинской помощи и медицины катастроф прибыла вторая партия гуманитарной помощи. Это медицинские средства, необходимых для борьбы с коронавирусной инфекцией. Об этом соощает пресс-служба ХОГА. Медицинский груз из китайского города Сямэнь сначала был доставлен в Киев, а 30 марта он прибыл на Херсонщину.  «Мы получили 3300 медицинских респираторов, 2820 усиленных медицинских масок и 8...
Происшествия
С целью недопущения распространения коронавирусной инфекции, Mинздpaв coздaл в Укpaинe 567 мoбильныx бpигaд, кoтopыe займутся сбором образцов для тестирования. Биоматериал оперативно доставят в виpycoлoгичecкие лaбopaтopии и проверят на наличие коронавируса мeтoдoм пoлимepaзнoй цeпнoй peaкции. Как рассказал сегодня, 30 марта 2020 года зaмecтитeль миниcтpa здpaвooxpaнeния Bиктop Ляшкo, такие бригады будут работать в каждом областном центре и в каждом районе...
Культура
Знаменитый не только в Херсоне, но и по всей Украине волонтер Григорий Янченко (дядя Гриша) стал номинантом на специальный знак «Народный благодетель года». Жители Херсона и области могут поддержать нашего заслуженного земляка, перейти по ССЫЛКЕ и проголосовать за легендарного херсонца. Отдать свой голос дяде Грише и подарить Херсону шанс на популярность можно еще до 3 апреля 2020 года включительно. О почетном гражданине Херсона Григории Янченко сайт 0552...
Общество
В настоящее время в Херсонской области все три КПВВ с полуостровом Крым работают в ограниченном режиме: осуществляется исключительно пропуск на въезд граждан с территории полуострова, имеющих крымскую прописку. Въехать в Херсонскую область могут только туристы с пропиской на материковой части Украины, которые возвращаются из Крыма домой. Пассажиропоток значительно сократился: за сутки пограничники насчитали не более 8 легковых автомобилей. Как сообщает сай...
Экология
Сегодня, 30 марта 2020 года синоптики озвучили прогноз для Херсона и области на ближайшие дни. Как сообщает сайт 0552 со ссылкой на Херсонский областной Центр гидрометеорологии, ночные заморозки в нашем регионе будут держаться с 1 по 5 апреля 2020 года. Резкая смена погоды объясняется вторжением арктического воздуха на территорию Херсонской области, Погодные условия, когда ночью температура воздуха будет опускаться от 0 до 5 градусов мороза небезопасна для...
Происшествия
Сегодня, 30 марта 2020 года стало известно, что в Каховке Херсонской области умер 35-летний мужчина, недавно вернувшийся из Польши. Больной имел симптомы коронавирусной инфекции, но посчитал, что сам сможет справиться с болезнью и за помощью к медикам не обращался. По словам мэра Кахoвки Андрея Дяченкo, истинная причина смерти будет установлена после того, как станут известны результаты ПРЦ анализа на коронавирус. Известно, что подъезд и квартира дома в Ка...
Срочно!
Сегодня, 30 марта 2020 года пришел результат анализа, сделанного методом ПРЦ, подтвердивший, что 45-летний житель Херсонской области умер не от коронавируса. Напомним, ранее сайт 0552 сообщал о том, что Смерть от коронавируса молодого мужчины в Геническе могут не подтвердить херсонские медики Об умершем мужчине из Геническа известно, что за границу он в последние месяц не выезжал и с заболевшей на коронавирус женщиной не контактировал. По состоянию на сего...