15:23, 18 травня 2016 р.
Ліквідовано пенітенціарну службу України Херсонської області
Кабінет міністрів ліквідував Пенітенціарну службу й передав її повноваження Міністерству юстиції.
Відповідне рішення на засіданні уряду 18 травня ухвалили одноголосно. Про це повідомляє "Українська правда".
Презентувала концепцію системи виконання покарань в Україні перший заступник міністра юстиції Наталія Севастьянова.
Вона зазначила, що 75 років не змінювалися "стандарти виконання покарань, більшість установ – вони навіть не радянські, вони царських часів".
"Більше 150 років сьогодні установам, де сьогодні наші ув’язнені відбувають покарання. Це найбільша спадщина Радянського Союзу, яка залишилася нам як незалежній країні", – додала Севастьянова.
"З прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу у 2012 році вдвічі зменшилася кількість засуджених, які перебувають в установах. На сьогоднішній день вони заповнені на 63% – і це лише до моменту вступу в силу закону Надії Савченко, який також сприяє зменшенню кількості ув’язнених", – зазначила вона.
За словами Севастьянової, у СІЗО "з нашою судовою системою" можуть 10-12 років перебувати люди, очікуючи вироку, – і їх можуть потім визнати невинуватими.
"Це наша головна мета реформи – зробити фокус на те, щоб особи, які ще не мають вироку суду, не перебували в таких жахливих умовах…", – сказала вона.
Серед пріоритетів реформування Севастьянова назвала гуманізацію і повноцінне запровадження Служби пробації – системи пробаційних центрів із нагляду за засудженим із покладенням на нього певних зобов’язань і обмежень, але без ізоляції від суспільства.
"Реформа передбачає, що ми відмовляємося від радянських кримінально-виконавчих інспекцій і на їх місці будуємо пробаційні центри на рівні районів по всій країні", – зазначила представниця Мін'юсту.
Ресоціалізувати засуджених передбачається з фокусом на психологічній роботі з ними в таких центрах.
Також ідеться про "демілітаризацію" системи покарань, бо й після передачі ДПтС від МВС до Мін’юсту система за суттю не змінилася, додала Севастьянова.
Реформа також передбачає зменшення кількості атестованих працівників системи покарань із нинішніх 77% до 28%.
"Ті, хто працює в апараті на рівні області чи Києва, – це державні службовці, а ті, хто працює в установі, – це атестовані співробітники, і ми пропонуємо фокус на захист саме їх: підвищення зарплати за рахунок зменшення бюрократичного апарату", – озвучила пропозицію Севастьянова.
Голова Мін’юсту Павло Петренко закликав членів уряду підтримати реформу:
"Йдеться про долю майже 80 тисяч людей, які зараз перебувають за ґратами, йдеться про долі тих людей, які їх охороняють – тому що умови утримання в колоніях такі, що… Знаєте, є такий вислів: той, хто охороняє, і той, хто там перебуває за ґратами – фактично, сидять спільно в тюрмі. Це просто по різні боки від стіни".
"І це мова про сотні тисяч людей і їхніх сімей і про принцип верховенства права і захисту прав людини – основної цінності, яка є в країни", -- сказав він.
"Якщо ми зробимо цю реформу спільно з реформою судової системи і правоохоронної системи – тоді ми зможемо точно сказати: ми змінили цю країну, і головним у цій країні буде проста людина… і гідність людини ніхто не порушуватиме", – заявив міністр.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:24
9 грудня
15:00
9 грудня
Спецтема
live comments feed...