• Головна
  • Які види правової допомоги безкоштовно надає держава
17:08, 12 березня 2016 р.

Які види правової допомоги безкоштовно надає держава

З 1 січня 2013 року на Херсонщині функціонує Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області, який надає правову допомогу за рахунок держави у кримінальному процесі та у справах про адміністративні правопорушення таким особам:

- до яких застосовано адміністративне затримання;

- до яких застосовано адміністративний арешт;

- які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;

- стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

- у кримінальних провадженнях, стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі.

Затримана особа або родичі цієї особи можуть повідомити Регіональний центр про факт затримання письмово або за допомогою телефонного зв’язку на єдиний номер системи безоплатної вторинної правової допомоги 0800-213-103.

З 1 липня 2015 року на Херсонщині розпочали роботу 4 місцевих центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які забезпечують доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для соціально незахищених категорій громадян, а саме:

- осіб, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї;

- особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною,

- особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;

- особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

- особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

- особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.

Для отримання правової допомоги у цивільних або адміністративних справах можна звернутися до місцевих центрів за адресами:

Бериславськиймісцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Берислав, вул. Рози Люксембург, буд. 6а, тел. 068-814-38-61, 050-219-78-18. Юрисдикція центру: Бериславський, Високопільський, Великоолександрівський, Нововоронцовський райони.

Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Гола Пристань, пров. Курортний, буд. 7, тел. (05539) 2-10-91, 2-10-96, час роботи з 08.00 до 17.00 год. Юрисдикція центру: Голопристанський, Каланчацький, Скадовський райони.

Каховський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Каховка, вул. К.Маркса, буд. 138, тел. (05536) 2-06-24, 2-06-29. Юрисдикція центру: м. Каховка, м. Н.Каховка, Великолепетиський, Верхньорогачицький, Генічеський, Горностаївський, Іванівський, Каховський, Нижньосірогозький, Новотроїцький, Чаплинський райони.

Херсонський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Херсон, вул. Рози Люксембург, буд. 7, тел. 067-789-72-36, 066-772-07-70. Юрисдикція центру: м.Херсон, Білозерський та Цюрупинський райони.

Місцеві центри працюють з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00 без обідньої перерви.

При зверненні до них особі необхідно мати при собі документ, який посвідчує особу. Також необхідно надати документи, що підтверджують належність до однієї з соціально незахищених категорій (наприклад, довідку про доходи, посвідчення учасника бойових дій тощо). У разі, якщо вони відсутні, центри сприяють їхньому отриманню або відновленню у відповідних установах.

Більш детальну інформацію про функціонування центрів безоплатної вторинної правової допомоги Херсонщини можна дізнатися тут та в операторів безкоштовної гарячої лінії (з усіх телефонів): 0-800-213-103, повідомляє Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсонська область #правова допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...