• Головна
  • У Комишанах відбувся запуск сонячної станції
11:56, 11 березня 2016 р.

У Комишанах відбувся запуск сонячної станції

26 лютого в с. Комишани відбувся офіційний запуск сонячної станції потужністю 10 кВт.

Міні-проект «Будівництво сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлового будинку» отримав перемогу у конкурсі в рамках українсько-німецького проекту «Сталий розвиток житлового господарства в Україні: сприяння місцевому розвитку та посилення ролі громадських організацій», що частково фінансується Європейським Союзом.

Загальною метою проекту є посилення спільної роботи державних та недержавних організацій у чотирьох регіонах (Львів, Херсон, Запоріжжя та Одеса) на основі конструктивного діалогу у підготовці та реалізації місцевих стратегій сталого розвитку.

При цьому, питання енергозберігаючої санації житлових будинків та підвищення енергоефективності в житловому фонді стоїть на передньому плані.

До участі у конкурсі були запрошені некомерційні недержавні організації, асоціації, об'єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ), які займаються питаннями енергоефективності в житловому фонді та управлінням житла.

Основна мета реалізації міні-проектів – мотивувати цільові групи на реалізацію власних ініціатив у сфері енергоефективності.

Бюджет проекту «Будівництво сонячної електростанції для забезпечення електроенергією житлового будинку» складає 15 554 Євро, з яких 8 850 Євро - грантові кошти і 6 704 Євро – співфінансування з боку Херсонської обласної громадської організації «Регіональна рада підприємців», Херсонської обласної громадської організації «Асоціація виробників продукції садівництва та виноградарства» та Херсонської обласної державної адміністрації.

Суть проекту полягала в установці дахової сонячної електростанції потужністю 10 кВт для забезпечення електроенергією житлового будинку та підключення її до «зеленого» тарифу, завдяки якому надлишки електроенергії будуть продаватися в мережу.

Основним підрядником у реалізації міні-проекту виступала компанія ATMOSFERA, з якою укладався договір про технічний супровід проекту по будівництву мережевих сонячних електростанцій. Також компанія ATMOSFERA здійснювала шефмонтаж будівництва сонячної електростанції.

Термін реалізації проекту склав приблизно 5 місяців, більшість часу було витрачено на оформлення договорів та підключення «зеленого» тарифу». Більш того, це був перший прецедент в Херсоні і бюрократія, все-таки, бере своє.

Даний проект є демонстраційним, його основне завдання – показати переваги використання сонячної енергії над традиційними джерелами та відпрацювати всі технічні, організаційні та законодавчі аспекти.

На офіційний запуск сонячної станції були запрошені представники Херсонської облдержадміністрації, місцевих органів влади, ХОГО «Регіональної ради підприємців», ХОГО «Асоціація фермерів та землевласників», ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія» та молоді фахівці у сфері відновлювальної енергетики – студенти Херсонського національного технічного університету.

Під час заходу присутні могли на власні очі побачити, як саме працює сонячна станція, піднятися на дах та поближче роздивитися сонячні панелі. Власник домогосподарства ознайомив гостей з економічними показниками, розповівши про основні переваги користування чистою енергією, повідомляє ХОГО «Регіональна рада підприємців».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсон #Комишани #сонячна станція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...