• Головна
  • Що ускладнює процес оформлення субсидій в Херсоні
14:32, 29 лютого 2016 р.

Що ускладнює процес оформлення субсидій в Херсоні

Європейці вже давно навчилась заощаджувати на комунальних послугах – вони споживають менше і відповідно, менше сплачують. І це зрозуміло, адже вартість комунальних послуг, не зважаючи на рівень доходів, європейці вважають зависокою – тому вони максимально застосовують енергоефективні заходи та заощаджують.

Субсидії в Україні: офіційна версія

В Україні із значним подорожчанням вартості комунальних послуг, поки населення ще вчиться впроваджувати енергоефективні заходи та заощаджувати, різко зросла потреба в субсидіях, тому керівництвом держави було зроблено ряд дій для того, щоб нею могли скористатися ті громадяни, чиї доходи не дозволяють сплачувати за новими тарифами. Разом з цим було розроблено заходи, щоб оформити субсидію було максимально просто та швидко – заповнити заяву та декларацію, повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Однак, враховуючи кількість населення, яка потребує субсидій, при її оформленні виникають деякі непередбачувані обставини.

Субсидія на практиці – не так швидко, як здається з початку

На скільки просто оформити субсидії та чи є від неї користь погодилась розповісти мешканка Херсона, яка нещодавно завершила цей процес.

Оксана розповіла, що її родина подала документи на оформлення субсидії у вересні минулого року. Протягом п’яти місяців вони чекали на відповідь і увесь час продовжували сплачувати за комунальні послуги повну вартість – адже позитивної відповіді вони не отримували. В січні, втомившись чекати і використавши особисті знайомства, Оксана все ж таки отримала відповідь, і як з’ясувалося, що в її документах була технічна помилка, через яку їх просто не розглядали весь цей час і про цю помилку родину не повідомили. Після того, як помилку виправили, сім'я все ж таки отримала субсидію – з моменту подачі документів, тобто з вересня.

Крім прикладу власної родини, Оксана також розповіла про свою знайому, яка подала документи в жовтні і також тривалий час не отримувала відповідь. Коли її терпець урвався, вона звернулась до приймальні одного з народних депутатів. З допомогою впливових осіб, проблему було вирішено протягом години. Цей факт і обурює Оксану: «Звичайний громадянин самостійно вирішити проблему не здатен. Де справедливість?», – запитує вона.

Однак, жінка впевнена, що не зважаючи на всі складності субсидія необхідна: «Якщо родина отримала субсидію – це добре. Вона допомагає заощадити на сплаті комунальних послуг 30-50%. Люди без неї не виживуть. Навіть працююче населення, не кажучи вже про пенсіонерів, – зазначає вона. – Люди мають оформлювати субсидію, проте зараз цей процес проблематичний. Якби всі вчасно отримали субсидію, то невдоволених було б значно менше».

Складнощі «з середини»

Чому процес оформлення субсидії на стільки ускладнюється, пояснив директор департаменту соціального захисту населення Геннадій Причина. «Населенню максимально спростили процес подачі документів, однак субсидія може бути оформлена тільки після того, як працівники управлінь соціального захисту перевірять вказані людьми дані», – пояснює він. Крім цього, він зазначає, що не вистачає людей в управліннях, не зважаючи на те, що штат збільшено.

Геннадій Причина також звернув увагу на те, що субсидія має бути призначена в місячний термін і погодився з тим, що це не завжди так – можуть бути помилки в документах, деякі служби надають дані не вчасно і звісно, велику роль грає людський фактор. Тому він наголошує, що якщо людина не отримала відповіді протягом місяця, їй слід самостійно звернутися до установи, в яку вона подавала документи.

Однак робота, не зважаючи на всі ускладнення, просувається, і населення поступово долучається до програми субсидій. Щоб цей процес був максимально спрощений та комфортний для населення, обласною владою було проведено ґрунтовну роботу.

Зокрема, збільшено штат працівників служб соціального захисту і їх матеріально-технічне забезпечення. Також було проведено навчання працівників служб, які долучені до процесу оформлення субсидій. 

120 тисяч сімей на Херсонщині вже отримали субсидії у 2015 році – це реально зробити, і навіть якщо для цього доведеться докласти трохи більше зусиль і часу, це варто зробити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсон #субсидії #оформлення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...