В Херсоні "промоніторили" вступну кампанію

Результати громадського моніторингу за роботою приймальних комісій в 2009 році в м. Херсоні були презентовані виконавцями проекту - молодіжною організацією "Нова генерація"

В Херсонській області моніторинг проводився молодіжною організацією „Нова генерація”, а громадськими спостерігачами могли стати всі охочі після проходження відповідного короткотривалого навчання на базі організації. "Нова генерація" цього року співпрацювала з приймальними комісіями трьох найрейтинговіших державних ВНЗ міста: Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету та Херсонського державного аграрного університету.

Своїми враженнями від участі у вступній кампанії під час презентації результатів поділилися її учасники: абітурієнти, працівники приймальних комісій та самі абітурієнти.

А результати громадського моніторингу вступної кампанії 2009 року в Херсонській області виявилися більш ніж цікавими. Так, в цьому році ЗНО проходили 99, 6% опитаних абітурієнтів, при цьому більшість з них ставляться до тестування загалом позитивно (85,30%). Проте, з тих чи інших причин, лише 54,20% опитаних вважають, що врахування результатів ЗНО дійсно забезпечує рівні права абітурієнтів при вступі до вузу. В порівнянні з минулим роком, цього року в Херсонських ВНЗ суттєво зменшилась кількість додаткових випробувань при вступі на певні спеціальності.

В той же час суттєво підвищилась пильність членів приймальних комісій щодо автентичності поданих абітурієнтами сертифікатів ЗНО – якщо в минулому році з електронною базою їх звіряли в присутності вступника лише в 58% абітурієнтів, то цього року –в 98%. Як наслідок, 42% опитаних абітурієнтів погодилися, що впровадження ЗНО значно зменшило рівень корупції під час вступної кампанії, 39,1% респондентів зазначили, що сертифікати також значно зменшили рівень протекціонізму, кумівства. Можна сподіватися, що свій внесок в таку позитивну динаміку вніс і проект моніторингу роботи приймальних комісій, адже цього року в рамках проекту було видано Посібник для абітурієнтів.

Посібник містив загальні риси вступної кампанії та її особливості для кожного конкретного вишу, включно навіть з інформацією про те, які сертифікати потрібно подавати для вступу на ту чи іншу спеціальність та контактними телефонами приймальних й апеляційних комісій. Тож, вступники могли користуватися ними під час подання документів, проходження вступних випробувань та творчих конкурсів, тощо.

Проект "Моніторинг роботи приймальних комісій державних вищих навчальних закладів під час вступної кампанії 2009 року" виконується в межах проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна», що виконується Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації Виклики Тисячоліття (МСС).

У випадку виникнення додаткових запитань просимо звертатись до директора проекту в Херсонській області Ольги Жукової за телефонами: (0552)410300, (0552)485748 або електронною поштою: \n newgener@socioprostir.org.ua

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов