Державні аудитори запропонували медикам план по заощадженню 40 млн. грн.

Висока зношеність обладнання, зменшення рівня інвестування медичної галузі Херсонщини на енергозбереження, недосконалість регіональних заходів з підвищення енергоефективності впливають на підвищення рівня медичного обслуговування населення.
За останні три роки майже 6 відсотків загальних видатків зведених місцевих бюджетів області на охорону здоров'я мали капітальний характер. Водночас, темпи зростання інвестицій в основний капітал були в 1,4 рази меншими ніж по основним галузям економіки регіону, що засвідчило про зменшення пріоритетності до інвестування галузі. На початок 2009 року налічувалося 13 об'єктів незавершеного будівництва медичних закладів, підпорядкованих управлінню охорони здоров'я, устаткування лікарень більшості районів зношене на 64-68 відсотків, а по ФАПам – до 90.
Не планувалося та не використано за три роки жодної копійки з Великолепетиського та Верхньорогачицького районних бюджетів на придбання медичного обладнання. Разом із тим, дослідження навколо можливих резервів збільшення надходжень Великолепетиського районного бюджету засвідчило про його поповнення додатковими 2,2 млн грн.
Державні аудитори, окресливши ряд недоліків у проведенні модернізації обладнання, зосередили зусилля на пошуку конкретних шляхів з реального підвищення ефективної діяльності системи охорони здоров'я області.
Моніторинг за споживанням енергоресурсів системи медицини засвідчує: обсяги використаного вугілля та тепла скоротилися майже на чверть. Однак, зросло споживання газу та електроенергії на 2-5 відсотків. До речі, автономно обігріваються 34 заклади, 19 – опалюються централізовано, 70 ФАПів використовують вугілля.
Проблема споживання енергоносіїв пов'язана з обмеженістю фінансових ресурсів та збільшенням тарифів за послуги енергопостачальних підприємств (по електроенергії в 1,6 рази, тепловій - 2,5 рази, природному газу - втричі). Саме з цієї причини лікувальні заклади недотримуються граничних норм по споживанню енергоносіїв.
КРУ акцентовано увагу на окремих управлінських прогалинах при плануванні бюджетних сум на споживання райлікарнями електроенергії. Упродовж останніх трьох років, у разі повної заміни застарілого обладнання серед 11 медичних закладів області, економного витрачання ними енергоресурсів, можна було б заощадити понад 2 мільйона гривень. Приміром, за відсутності фінансової підтримки районного бюджету Голопристанська лікарня поки не в силах позбутися застарілих котлів.
Аудиторами КРУ розроблені та запропоновані для медицини заходи по енергозбереженню регіонального рівня. Їх якнайшвидше втілення в практику дозволить зекономити по медичній сфері близько 40 мільйонів гривень щороку.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов