• Головна
  • Чого чекати херсонцям, які не підписали декларації з лікарем
13:00, 8 липня 2018 р.

Чого чекати херсонцям, які не підписали декларації з лікарем

З 1 січня в Україні набрала чинності медична реформа «Гроші ходять за пацієнтом», а до першого липня громадянам слід було підписати декларацію зі своїм лікарем. Це нововведення викликало багато запитань, відповіді на які дає головний лікар «Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є. Є. Карабелеша» Алла Малицька.

- Що робити тим, хто не підписав декларацію?

- Ті, хто не підписав декларацію, обслуговуються в лікарів за дільничним принципом. Тобто, вони спостерігаються у лікарів, в яких лікувалися до реформи.

Як вибрати лікаря?

- Кожний мешканець ставить для себе якісь свої критерії: професіоналізм, компетентність, стаж роботи... Хтось дивиться на сертифікати, які отримав лікар, окрім базової освіти. Насамперед, мешканці обирають розумного лікаря.

Що робити громадянам без прописки? Наприклад, переселенцям з зони АТО чи мешканцям АР Крим.

- Вони мають точно ж такі права, як і всі. Аби укласти декларацію з лікарем не потрібна прописка. Необхідно мати громадянство України. Повинен бути документ паспорт та ідентифікаційний код.

Чи можна змінити лікаря?

- Так, якщо людина змінила місце проживання, то вона може переукласти декларацію. Якщо ж вона просто хоче змінити лікаря, то декларацію можна укласти повторно з іншим спеціалістом.

Скільки декларацій може укласти один лікар?

- Це все залежить від того, якої він спеціальності. Педіатр може укласти 900 декларацій, дільничний лікар-2000, а сімейний-1800.

- Чи можливо таке, що лікарі будуть спеціально брати більше громадян, адже від цього залежить їхня заробітна платня?

- На мою думку, цього боятися не слід. Адже МОЗ рекомендує ці цифри не дарма. Теоретично він може взяти більше мешканців, але чи буде він з ними справлятися, адже якщо він не буде виконувати свої обов‘язки з ним повторно декларацію більше укладати не будуть.

- І останнє запитання, на вашу думку, ця реформа потрібна, чи ні?

- Розумієте, нині, як лікарі, так і пацієнти не задоволені станом справ. Пацієнти мають право на якісну медичну допомогу, цілком справедливо, як платники податків, вони мають право її отримувати. З іншого боку не згодні медичні працівники, що заробітна плата в нашій галузі, одна з самих низьких. Тому це призвело до дефіциту кадрів. Люди виїздять в країни СНГ, Європи, там де праця гідно оплачується. Тому, я вважаю, що гарний лікар, в якого укладена потрібна кількість декларацій, не буде страждати від низької заробітної плати. 

Антон Костюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Херсон #декларація #лікар.медицина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...