«Віртуальна» презентація товарів коштувала херсонському підприємству 1,2 мільйона гривень

Одне успішне херсонське виробниче підприємство у пошуках «новітніх» підходів із продажу виробленої продукції проводило рекламні акції, дегустації, презентації тощо.

Усе, начебто, так. Проте бізнесмени зовсім забули про вимоги діючого законодавства... Аудиторам - фіскалам області для перевірки було надано лише акти на списання товарів (продукції) на підтвердження проведення дегустацій та презентацій.

Акти виконаних робіт (послуг) не можуть вважатися первинними бухгалтерськими документами, так як не фіксують господарську операцію, а тільки узагальнюють обсяги продукції, які підлягають списанню на витрати підприємства. Крім того, на підприємстві відсутні документи стосовно організації та проведення презентацій, доказів кількісного складу учасників цих заходів, дійсного використання вказаних у звітах менеджерів кількісного складу товарів (вина) та їх залишків.

Такі порушення податкового законодавства коштували підприємству разом із фінансовими санкціями та донарахованим до сплати податком на прибуток загалом на 1,2 млн. гривень.

Керівництво підприємства з цим не погодилося та звернулося до суду з позовом про скасування податкових повідомлень - рішень. Одеський апеляційний адміністративний суд позовні вимоги підприємства задовільнив. Не погодившись із рішенням суду апеляційної інстанції, Головне управління ДФС у Херсонській області подало касаційну скаргу до Верховного суду.

Верховний суд підтримав правові доводи фіскалів - апелянтів щодо відсутності фактів виконання робіт, надання послуг за наявності формально оформлених первинних документів і, як результат, неправомірного віднесення сум до складу витрат та підтвердив херсонському підприємству грошове зобов'язання з податку на прибуток на 1,2 млн. грн. разом зі штрафними санкціями.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов