Херсонщина та Литва співпрацюватимуть у сфері психосоціальної реабілітації

Комісія Міністерства закордонних справ Литви підтвердила проект по впровадженню служб психосоціальної реабілітації в Херсонській та Запорізькій областях. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Перспективи цього проекту обговорили під час зустрічі керівництва області з фахівцями психічного здоров’я та Міністерства охорони здоров’я Литви, які завітали сьогодні, 18 травня, до облдержадміністрації.

Заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан звертаючись до присутніх зауважив, що нині на Херсонщині перебувають 5700 бійців, які після війни потребують професійної уваги: «Власними силами ми відкрили центр високоспеціалізованої медичної реабілітації, де воїни АТО проходитимуть всі етапи лікування за допомогою високопрофесійного медичного обладнання. І все ж найдієвішим засобом допомоги я вважаю саме курс психосоціальної реабілітації, бо найбільш негативним наслідком для бійців - є посттравматичний стресовий розлад. Можна пролікувати людину, відновити її фізичні можливості, але найважче — домогтися того, щоб ця людина знову влилася в суспільство і не тільки позбавилася комплексів і страхів, а, навпаки, стала сильнішою і мудрішою. Ми багато зробили за короткий час, але цю роботу слід вдосконалювати».

За словами канцлера Міністерства охорони здоров’я Литви Одета Віткунієне, метою проекту є реформування психіатричної служби області, побудова служби, яка буде готова прийняти будь-які виклики суспільства, а не тільки наслідки АТО.

Делегацією Республіки Литви було обговорено етапи реформування психіатричної допомоги області з урахуванням литовського досвіду та прийнято рішення про залучення медичних фахівців з Литви для навчання херсонських спеціалістів.

Директор центру психічного здоров’я Вільнюс Мартінас Марцинкявічюс зазначив, що за проектом у вересні поточного року на території України відбудуться теоретичні навчання для 20 фахівців Херсонщини. А вже пізніше протягом тижня українська делегація вивчатиме надбання балтійських колег у Литві.

Таким чином після навчання на території області зможуть працювати мультидисциплінарні бригади для надання в тому числі військовим, послуг із психосоціальної реабілітації, що дозволить адаптувати до життя в суспільстві не тільки осіб з розладами психіки з цивільного населення, але осіб з бойової травмою, посттравматичними стресовими розладами, що в цілому призведе до повернення в звичайне життя значної кількості людей.

Після зустрічі Литовська делегація оглянула установи охорони психічного здоров’я та інші установи, які планують брати участь у навчанні та впроваджувати у себе служби психосоціальної реабілітації.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
14 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов