• Головна
  • Для херсонців з інвалідністю провели правове навчання
18:49, 5 травня 2018 р.

Для херсонців з інвалідністю провели правове навчання

Принцип «нічого не робіть для нас без нас» є основоположним в діяльності ГО «Ініціатива на захист прав людей з інвалідністю», представники якої завітали вчора, у день боротьби за права інвалідів, до Регіонального центру з надання Безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) у Херсонській області.

5 травня 16 років тому люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і виступили проти дискримінації людей з інвалідністю.

Привітавши громадських активістів зі святом, фахівці Центру БВПД розказали про систему безоплатної правової допомоги, соціальний захист осіб з інвалідністю та розглянули загальні питання з охорони праці.

В Україні люди з інвалідністю, на жаль, - одна із самих малозахищених верств населення: кожен п’ятий має пенсію нижче прожиткового мінімуму, багато хто потребує постійного стороннього догляду, не кажучи вже про якісну медичну допомогу, безперешкодний доступ тощо… На все це звернули увагу наші гості Михайло Лебєдєв і Віктор Булка та розказали про взаємодію з місцевою владою, про виклики, які стоять перед громадськими активістами.

Результатом зустрічі стали домовленості щодо розробки нашими фахівцями інформаційних буклетів, бо, за словами Віктора Булки, багато людей не знають навіть, як оформити групу інвалідності.

В Україні сьогодні діє понад 500 точок доступу до безоплатної правової допомоги, і для людей на візках, з вадами зору, лежачих хворих доступ до правової допомоги стає більш доступним – напередодні Міжнародного дня боротьби за права інвалідів вийшло 30 тис. примірників буклетів про систему БПД, видрукуваних шрифтом Брайля. Це, безумовно, покращить доступ до правосуддя людей з інвалідністю по зору, у тому числі й тих, хто мешкає в Херсонській області. Якщо говорити про лежачих хворих або людей на візках, то майже всі місцеві центри з надання БВПД та підпорядковані їм бюро правової допомоги області обладнані кнопками виклику для інвалідів чи пандусами. Також наші правники виїжджають до таких клієнтів додому, надаючи адресну правову допомогу.

Взагалі за перший квартал цього року в Херсонській області 42 людини з інвалідністю отримали вторинну правову допомогу, а саме: складання процесуальних документів, представництво інтересів у суді, адвокатські послуги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#допомога.людизінвалідністю #Херсон #ЦентрБВПД
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...