Херсонських депутатів перевіряли на доброчесність

27 квітня о 13.00 в Кризовому медіа-центрі. Херсон відбулася прес-конференція з теми «Аналіз доброчесності депутатів Херсонської міської ради в деклараціях за 2016 та 2017 роки та при діях в умовах конфлікту інтересів». Результати відповідного аналізу презентував експерт Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Володимир Молчанов.

Згідно з методикою було перевірено наявність декларацій на сайті НАЗК (в разі наявності депутат одержував 5 балів, за відсутності 0), а також  самостійне оприлюднення депутатами своїх декларацій на інших, окрім НАЗК, відкритих ресурсах (оприлюднення 5 балів, відсутність 0 балів). Також експерти перевірили правдивість відомостей, поданих в декларації  шляхом її порівняння з даними інших відкритих джерел (Єдиним держреєстром юридичних осіб, ФОП і громадських формувань, Реєстром речових прав на нерухоме майно, Реєстром МВС (автомобілі), сайтом міської ради, деклараціями близьких осіб депутата). Відповідність відомостей у декларації даним інших джерел – 5 балів,  невідповідність – 0 балів.

Результати і оцінки

Максимально можливий бал по трьох критеріях оцінювання за 2 роки (30 балів) не отримав жоден херсонський депутат, оскільки окрім сайту НАЗК, ніхто з них не розмістив свої декларації за 2016 рік на інших ресурсах. 

Найбільшу кількість балів за рейтингом доброчесності отримав Михайло Линецький - 25 балів

Перевірка на відповідність даних відкритим реєстрам показала, що депутат зазначив всі відомості правильно. Крім того він додатково розмістив свою декларацію за  2017 рік на офіційному сайті міськради, продемонструвавши високий рівень своєї відкритості.

44 депутати, тобто, більшість, отримали по 20 балів. Перевірка на відповідність даних вівдкритим реєстрам показала, що ця група депутатів зазначив відомості правильно, але обмежилася оприлюдненням декларацій лише на обов'язковому ресурсі НАЗК. 

Це Беліченко Алла, Бердник Дініс, Богданов Віталій, Боржков Валерій, Борисевич Вікторія, Васильєв Олександр, Волошинов Сергій, Голубенко Нелля, Горланов Іван, Грек Ігор, Д'якова Оксана, Дмитрієв Андрій, Жуйков Сергій, Заболотний Олексій, Іванов Дмитро, Ільченко Дмитро, Кирилов Юрій, Кияновський Артем, Кривчун Олександр, Леонова Лариса, Мазур Олена, Маренчук Ольга, Марієв Юрій, Матусевич Оксана, Підперигора Роман, Подлєсний Аркадій, Пушкарьова Катерина, Ремига Леонід, Романюк Олег, Рубан Руслан, Сальдо Володимир, Семенчев Ігор, Собчук Сергій, Сух Валентин, Токарев Ігор, Трошин Станіслав, Урбанський Віталій, Урсуленко Олена, Устинов Єгор, Хмаро Антон, Ценкер Ірина, Чемерис Михайло, Черненко Олег, Шевчук Віктор.

Нуль балів у рейтингу доброчесності також не отримав жоден із депутатів. 

Ми порівняли декларації за 2016 та 2017 роки у тих депутатів, які у 2016 році допустили неточності у опублікованих деклараціях й побачили деякі позитивні зміни.

Три депутати в деклараціях за 2017 рік виправили допущені ними при декларуванні за 2016 рік недоліки й вказали відомості, які в перший раз забули вказати:

Дмитро Больбот зазначив корпоративні і бенефіціарні права на 5 підприємств;

Олександр Ложичев зазначив своє і своєї дружини право співвласності на фермерське господарство;

Євген Матковський зазначив право власності на частину житлового будинку в Херсоні.  

Ці депутати отримали по 5 балів за 2016 рік і по 10 за 2017, разом по 15.

При цьому шість депутатів не внесли в свої декларації виправлення.

Вони мають найнижчий бал 10 – по 5 балів кожного року просто за те, що розмістили на сайті НАЗК свої декларації , але два роки поспіль не зазначають певних належних їм чи їх близьким активів:

- Сергій Білоковиленко –належні йому 2 квартири і підвал;

- Юрій Кліментенко – належний його дружині автомобіль;

- Станіслав Лисюк – права власності на ¼ квартири з родичами;

- Галина Лугова – корпоративні права чоловіка на 1,25% ТОВ «Херсонська будівельно-монтажна дільниця»;

- Євген Назарян – корпоративні права дружини на 49% ТОВ «Русский дом»;

- В'ячеслав Яременко – свої та дружини права на три ТОВ «РБУ-11», «Газ-авто», «Газ Авто.», і одне ПП «Газ-авто плюс»

Як зазначив Володимир Молчанов,  за 2016 рік не зазначена нерухомість - 3 випадки, не зазначені корпоративні права - 5 випадків, не зазначені самохідні транспортні засоби - 3 випадки, разом 9 порушників, з яких двоє в двох номінаціях кожен.  За 2017 рік: нерухомість - 2 випадки,  корпоративні права - 3 випадки, транспорт - 2 випадки, разом 7 порушників, кожен лише в одній номінації.

«Частина депутатів нехтує доброчесністю при декларуванні,  що полягає в уникненні зазначення як близьких осіб, що спільно з ними проживають, так і наявних прав не лише власності, але й користування майном. Окрім зазначених у звіті порушників, існує група депутатів-«безхатьків», що мешкають у належних їх рідним помешканнях, проте не зазначають у деклараціях ані цих рідних, ані права користування нерухомістю», - розповів Молчанов.  

Однак зменшення числа порушень з 11 до 6, тобто на 45%,  надихає на переможний настрій.

Аналіз доброчесності депутатів Херсонської міської ради при діях в умовах конфлікту інтересів протягом листопада 2017-березня 2018 років:

Згідно з методикою було проаналізовано 4 чергових (6 пленарних засідань) і 3 позачергових сесії,  з відповідними засіданнями постійних комісій.

На сесіях зафіксовано 67 особистих усних заяв депутатів про наявність у них конфліктів інтересів, з них 9 були ними повторені перед розглядом конкретних питань. Також зафіксовано 2 озвучення міським головою письмових повідомлень депутатів про конфлікти інтересів.

Проаналізовано питання порядку денного сесій та комісій шляхом порівняння з наявним Реєстром приватних інтересів і виявлення ситуацій з конфліктами інтересів.

Зафіксовані 67 повідомлень депутатами  про конфлікти інтересів мали такі наслідки:

- 20 самоусунень депутатів від голосування відповідних питань, з яких 8 самоусунень від цілого порядку денного;

- 47 випадків голосування депутатом після особистого оголошення про конфлікт інтересів.

Сфери, в яких на думку депутатів, у них виникає конфлікти інтересів: "бюджет" - 21; "земля" - 18,  "всі" або "деякі" питання (які - депутати не оголошують) - 10, інші питання -18.

Разом виявлено 10 порушень, здійснених 9 депутатами, з них 4 порушення на засіданнях постійних комісій, 5 порушень 4 депутатами – на пленарних засіданнях. 

Предмети порушень: "земля" - 5 випадків (Дмитро Больбот, Нелля Голубенко (2 рази), Юрій Кліментенко  Володимир Сальдо), 

"бюджет" також 5 випадків (Ігор Грек,  Олексій Заболотний, Галина Лугова, Ольга Маренчук, Михайло Чемерис).

У результаті аналізу експерт дійшов наступних висновків:«Норми законодавства стосовно врегулювання конфлікту інтересів фактично діють суто формально, депутати з приватним інтересом, чи навіть без нього, оптово оголошують про конфлікти інтересів з самі не знають яких питань, «бо це на всяк випадок не завадить». 

«Також слід відзначити нерозуміння частиною депутатів відмінностей пленарного засідання ради від інших форм депутатської діяльності, зокрема засідань постійних комісій, на які норми ст. 59-1 не розповсюджуються, і простого оголошення про конфлікт інтересів для його врегулювання недостатньо» - відзначив Володимир Молчанов.

На прес-конференції були присутні депутати Херсонської міської ради Михайло Линецький (фракція «Солідарність») та Віталій Богданов (фракція «Укроп»). Як зазначив останній, голосування в умовах конфлікту інтересів дійсно має місце в депутатському корпусі, навіть назвав свіжі факти. 

Михайло Линецький в свою чергу зазначив, що він особисту зіткнувся з тим, що надав роз’яснення в Прокуратуру  щодо майна, яке за старими даними ще йому належить, хоча він вносив нову інформацію про його продаж. «Можливо, у моїх колег, така сама проблема», - прокоментував депутат.

Херсон депутати міськрада доброчесність
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
24 просмотра в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
ДТП произошло на трассе "Херсон - Олешки" возле поста полиции. Об этом сообщает читатель Егор. По его словам, столкнулись фура и легковое авто. Водитель грузовика оказался под колесами своей фуры. Подробности выясняются.
Общество
До конца лета осталось совсем ничего, поэтому не теряйте время зря и проведите его с пользой. Чтобы Ваши выходные прошли насыщено, редакция подготовила список увлекательных мероприятий. 18-19 августа в Олешках пройдет VI фестиваль полноценной жизни. С помощью квестов, участники научатся правильно сортировать мусор, а также узнают об альтернативных источниках энергии. Кроме этого, работники Национального парка познакомят с красивыми территориями Нижнего Дне...
Власть
Очередную транспортную проблему озвучил на внеочередном заседании сессии городского совета депутат Динис Бердник. Он заявил, что график движения наземного транспорта (маршрутки и троллейбусы) в Речпорт в период речной навигации весьма неудобный. "Остается, как правило, очень мало времени для того, чтобы в буквальном смысле долететь до катера, если последний отправляется в 7:30-7:40. Это если ехать троллейбусом. Маршрутные такси в нашем городе вообще непред...
Общество
С 1 сентября мамочки будут получать одноразовую государственную помощь – «пакет малыша». По словам сотрудников Министерства социальной политики, набор состоит из 25 вещей: подгузники, четыре пеленки, две шапочки, пара боди, двое ползунков, одна пара носочков, плед, матрас для колыбели, игрушка-погремушка и махровое полотенце. Кроме этого в список включены необходимые средства по уходу за ребенком, а именно градусники, маникюрные детские ножницы, крем, влаж...
Власть
Митницею ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м.Севастополі за січень-липень 2018 року перераховано до Держбюджету податків та зборів у розмірі 813,7 млн.гривень. Це складає 112,8 відс. виконання індикативного показника надходжень митних платежів, в тому числі показник надходжень податків і зборів до загального фонду Держбюджету виконано на 112,7 відс., до спеціального фонду - на 150 відсотків. Показник надходжень податків та зборів за...
Власть
Депутаты Херсонского горсовета могут проверить качество питания в дошкольных учреждениях и школах города. Соответствующий проект решения о создании временной контрольной комиссии опубликован на сайте городского совета и планируется к рассмотрению на очередном пленарном заседании сессии, которая назначена на 28 августа. Стоит отметить, что это будет уже вторая попытка создать ВКК по данному вопросу. В феврале подобный проект решения был снят с повестки дня....
Новости компаний
Novinki.top предлагает топ-5 необходимых вещей для школы, которые можно заказать в один клик и не нервничать у прилавков магазинов. 1. Рюкзак Bobby. Это рюкзак нового поколения с защитой от намокания и карманников. Он имеет систему распределения веса, что является идеальным вариантом для современного школьника.Многослойные стенки уберегут ценные вещи от воришек, падений и увеличат срок эксплуатации самого важного аксессуара для школы.Bobby Compact смогут г...
Культура
18 серпня 2018 року у Генічеську, неподалік від адмінкордону з окупованим Кримом, відбудеться фестиваль «Твоя Країна fest», організований за підтримки Міністерства інформаційної політики України. Початок – о 19:00 на Площі Відродження. Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА. Свято справжньої української музики для мешканців та гостей міста влаштують Фома та «Мандри», «Тартак», Марія Бурмака, Gypsy Lyre та Іванка Червінська. Основна мета фестивалю –...
Власть
Сегодня городской голова Владимир Миколаенко подписал распоряжение о проведении внепланового аудита в Управлении культуры. Соответствующий документ опубликован на сайте горсовета. Как указано в распоряжении, проверка Управления начнется с 20 августа и пройдет ровно месяц. Аудитом займется Антикоррупционный отдел горсовета. Проверяющие оценят финансово-хозяйственную деятельность Управления культуры. Напомним, что на должность начальника Управления претендую...