Будівництво в Україні вже можна починати та завершувати онлайн

Сьогодні, 22 грудня, на базі Херсонської облдержадміністрації Державним агентством з питань електронного урядування України, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України за підтримки Координатора проекту ОБСЄ в Україні проведено публічний семінар "Електронні послуги у містобудівній діяльності". До роботи семінару долучилися начальник відділу розвитку електронних послуг Державного агентства з питань електронного урядування України Тетяна Севолапенко, начальник управління державної архітектурно-будівельної інспекції України в Херсонській області Денис Петров, представники центрів надання адміністративних послуг області, архітектори, представники громадськості та суб’єкти господарської діяльності.

Про новації електронного врядування в цілому та в галузі будівництва зокрема, детально розповіла Тетяна Севолапенко, яка висловила сподівання, що за рахунок розвитку електронного урядування Україна значно покращить результат в даному рейтингу.

«Сьогодні багато зроблено, і ще більше необхідно буде зробити, для впровадження електронного урядування відповідно до високих міжнародних стандартів. І, дійсно, на сьогоднішній день громадяни очікують насправді якісних доступних сервісів для отримання електронних послуг. На сьогодні вже є результати впровадження електронного урядування в сфері будівництва. Так, в цьому році вже розпочато близько 2500 будівництв онлайн, є низка компаній, які отримали ліцензії онлайн, а також є низка будівництв, які і розпочато, і вже завершено онлайн» – зазначила вона.

У свою чергу Денис Петров також розповів про переваги електронного урядування, серед яких доступність та прозорість, відсутність існування корупційних схем, низький рівень витрат, а також швидкість та зручність отримання послуг.

Отже, онлайн можна отримати:
- повідомлення про початок підготовчих робіт;
- повідомлення про початок будівельних робіт;
- декларації про готовність об'єкта до експлуатації;
- ліцензія на господарську діяльність з будівництва.

Зазначимо, що раніше подати документи можна було лише у паперовій формі під час особистого візиту. Так, 2016 року близько 200 тис. українців відвідали особисто органи влади, витративши на це купу часу.

Завдяки онлайн-сервісу запроваджено принципово новий рівень якості обслуговування. Всі необхідні документи можна подати у будь-який зручний час – 24 години на добу сім днів на тиждень – через Інтернет.

Більш того, завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Держархбудінспекції та Мін’юста скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники для реєстрації речових прав. Відтепер не потрібна декларація чи сертифікат про готовність – державні реєстратори самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного документа у будівельному реєстрі.

Сфера будівництва залишається непростою і гаряча дискусія семінару це підтверджує. Але головне, що учасники відмітили важливість автоматизації цих процесів та чекають на розвиток існуючих й нових е-послуг.

Наприкінці семінару для всіх присутніх провели ознайомчу презентацію роботи електронної системи здійснення декларативних процедур у будівництві на офіційному сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов