Військовою прокуратурою розслідуються факти порушення прав учасників АТО

Військовою прокуратурою Південного регіону України постійно приділяється пильна увага дотриманню посадовими особами вимог Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо позачергового забезпечення земельними ділянками військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції.
Так, установлено, що у період з 2016 по 2017 роки учасниками АТО до органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій Південного регіону України подано майже 32 тис. клопотань про надання дозволів щодо відведення у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення, будівництва та ведення особистого селянського господарства.
За результатами розгляду вказаних клопотань понад 23 тис. дозволів надано на розробку проектів землеустрою та майже 16 тис. земельних ділянок загальною площею понад 28 тис. га передано у власність для будівництва та ведення особистого селянського господарства.
Однак, попри наведені цифри, з’ясовано, що в окремих випадках службові особи органів Держгеокадастру ігнорують права та гарантії учасників АТО на позачергове одержання земельних ділянок.
Зокрема, у період з травня по червень 2017 року службовими особами Держгеокадастру одного з районів Дніпропетровській області окремим колишнім військовослужбовцям - учасникам АТО безпідставно відмовлено у наданні документів для оформлення дозволів на розробку документації з відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, у тому числі в отриманні інформаційної довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками та землекористувачами.
Натомість вказані посадовці, зловживаючи владою та службовим становищем, виготовили та видали на ті ж самі земельні ділянки довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та їх розподіл іншим громадянам, не з числа учасників АТО.
Принципово реагуючи на виявлене порушення Закону, військовою прокуратурою Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України за результатами вивчення в порядку представництва інтересів громадянина та держави розпочато та розслідується кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
12 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует