На Херсонщині вирощують найдорожчу у світі спецію

У селі Любимівка Херсонської області найдорожчу спецію у світі – шафран – вирощують вже дві родини, повідомляє Суспільне Око. Першими стали місцевий бізнесмен зі Швеції Йохан Боден разом із дружиною. Шафраном вони засадили 20 соток землі. Цибулини спеції завезли до України з Голландії. Із двох тонн посадкового матеріалу прижилася достатня кількість молодих паростків для того, аби побудувати бізнес на квітах.

Другий фермер, який опанував цей вид діяльності, – Олег Демченко. Посадковий матеріал чоловік придбав у бізнесменів Боден і засадив шафраном 5 соток землі. Перший його урожай склав 250 г спеції, другий – 350 г спеції. Нині він разом із дружиною обробляє 25 соток землі і планує самостійно продавати цибулини шафрану.

На відміну від багатьох сільськогосподарських культур, шафран розквітає з першими заморозками. Він цвіте лише 10 - 15 днів. Квіти треба збирати і висушувати швидко: від цього залежить якість спеції. За приблизними підрахунками, з 25 квіток збирають 1 грам спецій.

Квіти ростуть на одному місці до восьми років, і щосезону врожай збільшується. Загалом у світі виробляють лише 300 тонн таких спецій.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов