Новостворені ОТГ Херсонщини пройшли підготовку перед початком роботи сільських, селищних рад

Голови, депутати, діловоди та інші спеціалісти новостворених місцевих рад ОТГ завдяки Херсонському Центру розвитку місцевого самоврядування ознайомились з особливостями проведення перших сесій та діяльності виконавчих органів, правовими аспектами реорганізації органів місцевого самоврядування.

З 7 по 14 листопада 10 ОТГ Херсонщини взяли участь в першому модулі заходів для підтримки новостворених громад у перший рік після виборів «Операційне планування в ОТГ: перші кроки та рішення». Процес децентралізації – це поступовий процес, тому вимагає навчання та роз’яснення особливостей законодавчої бази для тих, кого він стосується. Так, для представників органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад виникає потреба в інформаційній та експертній підтримці щодо особливостей їх роботи, так як попередньо подібного досвіду вони ще не мали.

Сільські та селищні ради населених пунктів після проведення виборів до ОТГ припиняють свою роботу та передають свої повноваження раді, яка знаходиться в адміністративному центрі громади. Така практика нова для Констянтинівської, Любимівської, Білозерської, Станіславської, Чулаківської, Бехтерської, Ювілейної, Високопільської, Борозенської та Іванівської громад. Учасники заходів дізнались про особливості передачі майна, активів та зобов'язань рад, що приєдналися до "центральної садиби".

Представники різних ОТГ часто актуалізували питання виконання обов’язків старост, в зв’язку з тим що посада в.о. старости відсутня в класифікаторі посад. Також були розглянуті інші кадрові питання: віднесення посад в органах місцевого самоврядування до відповідних категорій; дотримання законодавства України щодо оплати праці; розробка та впровадження основних організаційних документів (посадові інструкції, розподіл обов’язків, структура та штатний розпис тощо).

Навчання та консультація з експертами Херсонського ЦРМС, а також з запрошеними експертами має допомогти представникам органів місцевого самоврядування ОТГ згідно з встановленими законодавством провести всі підготовчі процедури до якісного початку роботи в громаді. Заходи проводились за ініціативи Херсонського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
27 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов