Всі школи Херсонщини викладатимуть українською

Таку принципову державницьку позицію щодо переходу на українську мову навчання підтримали сьогодні, 2 серпня, всі керівники загальноосвітніх закладів під час наради, яку провів заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь.

На Херсонщині налічується 26 загальноосвітніх шкіл із російською мовою навчання, 12 з яких знаходяться безпосередньо у м. Херсоні.

«Дитина, яка закінчила україномовну школу, матиме більше можливостей для реалізації у країні», - на цьому наголосив Андрій Балонь спілкуючись з керівниками херсонськими навчальних закладів, в яких всі предмети викладаються російською мовою.

Він також додав, що у подальшому всі школи області поступово перейдуть на навчання державною мовою. Рішення про поетапний перехід загальноосвітніх закладів на навчання українською мовою було ухвалено у червні 2017 року на засіданні колегії облдержадміністрації.

У свою чергу начальник управління освіти, науки та молоді Херсонської ОДА Євген Криницький зазначив, що школи області, в яких предмети викладалися російською мовою, поступово перейдуть на навчання українською. Саме тому з цього року планується розпочати з перших класів:

«Зрозуміло, що цей перехід буде тривалим. Звичайно є питання щодо перенавчання педагогічних кадрів, планується додаткова закупівля українських книжок. Зараз вирішуються технічні питання. Після перших класів наступним планується переведення на навчання українською п’ятих класів».

Андрій Балонь подякував всім за підтримку ініціативи ОДА і конструктивний діалог та резюмував: «Освітня реформа сприятиме позитивним змінам у нашому суспільстві. Зокрема, реформа освіти початкової школи – це той фундамент, на якому можна буде збудувати будь-яку реформу у майбутньому. Систематично і поступово всі класи в школах області будуть переводитися на навчання державною мовою. Цей процес невідворотній».

12 очень хорошо
Автор
12
(1 оценка)
Изложение
12
(1 оценка)
Актуальность
12
(1 оценка)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов