«Хто рятує одне життя, рятує весь світ», — новокаховські школярі зустрілися з Праведницею світу

10 грудня в Корсунській загальноосвітній школі І-ІІ ст. відбулась зустріч школярів двох шкіл – Корсунської та Новодмитрівської Іванівського району – з мешканкою селища Корсунка – Прудською Марією Федорівною, яка має почесне звання «Праведник світу», пише НК Онлайн. Це почесне звання присвоєно за героїзм та людяність Ізраїльським національним інститутом пам'яті катастрофи і героїзму «Яд Вашем».

«Хто рятує одне життя, рятує весь світ». Це відомий вислів з єврейського Талмуду. Йдеться про людей, які ризикуючи власним життям рятували євреїв у роки Другої світової війни. Таких людей називають Праведниками світу і Україна ділить з Францією 4 місце за кількістю героїв із таким почесним титулом.

У роки Другої світової війни сім`я Марії Федорівни врятувала єврейських хлопчиків (Славу 3-х років та Олега (Адольфа) 5-ти років) від переслідування фашистів.

Ця зустріч є результатом спільної діяльності вчителів історії Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст Іванівського району та Корсунської ЗОШ І – ІІ ст. Учні з захопленням слухали спогади Марії Федорівни, ділились своїми враженнями. Бо це не просто історія сім'ї, це спільна історія двох народів, що жили поруч і ділили жахи війни.

111111111111111.jpg?resize=560%2C351

Людина зважилася ризикнути не тільки собою – життям своєї родини – заради того, щоб зберегти, врятувати чуже життя. Це сміливі, мужні люди, якими керувала любов та віра.

Із інтерв'ю з Марією Федорівною:

«…По всій Україні прокотилась хвиля масових розстрілів євреїв. У нас сформувались загони «власовців» і до них приєднались деякі мешканці села. Вони пішли в поліцію та привели із собою двох німців, а ті говорять: «Юда, юда!».

«Марія Микитівна – мати хлопців, коли почула, то дуже запанікувала, говорить: «Що робити? Адже дітей повбивають!»… Ось моя мама й говорить мені: «Маруся, вдягайся та йди з дітьми у плавні. А Лариса (двоюрідна сестра Слави та Олега) приноситиме їсти». Так йшли ми по хащах, щоб нас не чули і не бачили, ходили різними місцями».

«Дітьми бігаємо, граємось, а як повідомлять, що йдуть німці, тікаємо й ховаємось. Так ми переховувались зі Славою та Олегом 2 роки і 3 місяці, до жовтня 1943 року. У плавнях було дуже небезпечно, тому що коли наші війська відступали, замінували територію. Випускали скот, як наступить корова на міну, то й розірве її – це м`ясо роздавали людям».

– Хто передав вашу історію до «Яд Вашем»?

Олег (Адік) порушив це питання, адже їх мати часто розповідала про ті страшні часи. Нині Олег проживає в Ізраїлі, а Слава в Миколаєві. Вони приїздили на моє 80-річчя, ми і до сьогодні спілкуємось…»

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
5 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов