Екологи зі всієї України завітали на Херсонщину

14 квітня на Херсонщині відбувся семінар для працівників департаментів та управлінь екології та природних ресурсів обласних державних адміністрацій України.

Головна тема семінару: “Основні принципи імплементації директив Європейського Союзу в секторі “Охорони природи”, повідомляється на сайті Херсонської ОДА.

«Вперше Херсонщина приймає гостей зі всіх куточків України і це дуже приємно. Дякую, організаторам проекту технічної допомоги ЄС, Міністерству екології та природних ресурсів України, що дало таку можливість зустрітися з колегами та отримати нові знання, перейняти європейський досвід та поділитися професійним досвідом одне з одним», – зазначив директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Попутько.

Він розповів про досягненням в частині збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, збільшення площі природно-заповідного фонду на території Херсонщини.

За його словами, за результатами надзвичайно трудомісткої та довготривалої роботи зі створення одного з найцінніших природоохоронних заплавно-літоральних комплексів у Європі, 25 листопада 2015 року Указом Президента України № 657 на території Бериславського, Білозерського, Голопристанського та Цюрупинського районів, міст Херсона та Нової Каховки Херсонської області створено національний природний парк «Нижньодніпровський» загальною площею 80177,80 га.

Природно-заповідний фонд Херсонщини має у своєму складі 80 об’єктів загальною площею 302 тис. 679 га, в тому числі 14 об’єктів загальнодержавного значення – 294 тис. 069 га і 66 об’єктів місцевого значення – 8, 609 тис. га

Налічується 7 категорій територій та об’єктів:
– Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна та Чорноморський біосферний заповідник;
– Азово-Сиваський національний природний парк і національні природні парки «Джарилгацький», «Олешківські піски» та «Нижньодніпровський»;
– 1 дендропарк загальнодержавного значення «Асканія-Нова»;
– 7 заказників загальнодержавного та 13 заказників місцевого значення;
– 30 пам’яток природи;
– 13 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва місцевого значення;
– 10 заповідних урочищ.

Відношення площі природно-заповідного фонду до площі області (показник заповідності) складає 10,6%.

«Природні можливості Херсонщини відносно розвитку мережі природно-заповідного фонду ще далеко не вичерпані», – зауважив Юрій Попутько.

На сьогодні обласною державною адміністрацією погоджено проект Указу Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», а саме: оголошення озера «Соляне» в місті Гола Пристань, площа якого складає 120 гектарів, гідрологічним заказником загальнодержавного значення.

Триває робота над створенням національного природного парку «Кам’янська Січ» орієнтовною площею 8 тис. га.

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов