Оподаткування завжди було гострою темою для підприємців. Відраховувати відсотки в казну держави потрібно практично будь-якої компанії (зрозуміло, якщо вона не входить в категорію неприбуткових). Порушення з вашого боку закону про оподаткування може спричинити за собою вкрай неприємні наслідки. Щоб захистити себе від них, вкрай важливо розбиратися в цьому питанні, а значить – ретельно стежити за змінами, внесеними до законодавства. Детальніше дізнатися як обчислюється податок на прибуток підприємства  в цьому році, ви зможете на порталі Taxlink.

Наприклад, багатьох цікавить питання про те, кому потрібно звітувати про свої доходи щоквартально. З цього року це доведеться робити підприємцям з високим доходом. Тобто тим, хто отримав від ведення своєї діяльності за рік дохід, який перевищує двадцять мільйонів гривень. До того ж щоквартально доведеться подавати звіт організаціям, які перейшли на спрощену систему оподаткування в середині цього року і платять тепер єдиний внесок. Детальніше про єдиний внесок ви також зможете знайти на порталі Taxlink. У тому числі про єдиний податок 2 група 2016.

Зрозуміло, іноді спостерігається і зворотна ситуація – коли платники єдиного податку переходять в категорію «прибутківців». В такому випадку теж існують свої нюанси. Так, все вирішує ваш дохід за минулий рік –  чи перевищив він позначку в 20 мільйонів гривень?

Квартальний звіт буде потрібний також з платників єдиного податку, якщо він виплачує дивідендний авансовий внесок. Потрібно буде подати квартальну декларацію по дивідендах.

Від необхідності квартального звіту звільнюється кілька груп підприємців. Наприклад, вона не торкнеться новачків ринку. Тобто мова йде про людей, які зареєструвалися в цьому році, і вперше будуть платити річний податок.

Виробники сільськогосподарської продукції теж не повинні вести звітність щокварталу і можуть самі вибирати рік (календарний, звичайний, зміщений на півроку).

Ну і, зрозуміло, ви звільнені від такої необхідності, якщо ваш дохід за рік не перевищує двадцяти мільйонів гривень. При цьому неважливо, в якій саме сфері діє ваша компанія. Варто розуміти, що в річний дохід включається прибуток, отриманий від продажу товарів або надання послуг, інших операцій, фінансові та інші доходи.

Про інші важливі зміни ви зможете дізнатися на порталі Taxlink. Тут також опубліковано Податковий кодекс з коментарями, є аналітичні статті. Крім того, передбачена можливість оформити декларацію в режимі online на сайті.