Діти - це завжди щастя. У когось вже є ціла орава крикливих карапузів, а багато молодих пар тільки планують те, що в наступному році вони стануть батьками. Але чи можливо в наступному році стати батьками і виховати дитину в фінансовому плані? Чи зможе українська держава в прийдешньому році проводити виплати за народжених дітей? Якою буде соціальна допомога при народженні дитини в 2017 році? Більш детальніше читайте тут http://sylnaukraina.com.ua/finansy/socialna-dopomoga/derzhavna-dopomoga-pri-narodzhenni-ditini-v-2017-roci.html

Скільки ж будуть виплачувати?

У наступному 2017 році розміри виплат будуть чітко прив'язані до доходів членів сім'ї. Тобто підтримка надаватиметься в основному малозабезпеченим сім'ям, котрі не в змозі виховувати дітей і підтримувати їх здоров'я і безпеку існування на належному рівні без грошей з державного бюджету. Звичайно, шоку для громадян в плані змін виплаченої допомоги не буде, але все одно відбудуться деякі реформи.

Після зміни уряду в Україні виплати катастрофічно змінилися. Тепер вони складають практично в три рази меншу суму. Правда, є і плюси нових реформ: тепер сума виплат не залежить від прожиткового мінімуму і кількості дітей в сім'ї. Допомога «на дитину» становить 41280 гривень. Ця сума грошей включає в себе 40 прожиткових мінімумів, встановлених на момент прийняття закону 1 січня 2016 року. З цієї суми 10320 гривень виплачуються одноразово за фактом, що в вас народилась дитина, а решту грошових срідств розбивають на три роки і виплачують щомісяця. Призначена на допомогу при появі дитини на світ сума щомісячних виплат становить 860 гривень.

Якщо в вас народилась двійня або трійня, то проводяться виплати на окрему дитину, а не на всіх скопом, причому послідовність визначається часом їх народження. Тобто, в разі двійнят сума виплат складе 82560 гривень, в разі трійні - 123840 гривень.

Як отримати допомогу?

Однак факт того, що виплати тепер є постійними і чверть суми виплачується одноразово, зовсім не означає, що 10320 гривень принесуть відразу в пологовий будинок. За них доведеться, як то кажуть, поборотися. Для їх отримання необхідно звернутися в пункт соціального захисту за місцем реєстрації не пізніше року після народження дитини. Інакше держава має право не призначити вам допомогу.

Але перш ніж йти в вище названий пункт, загляньте в районний ЗАГС: в ньому вам повинні скласти виписку про те, що в вас тепер є дитина і вам потрібна виплата, або, якщо за формою, «виписка з Державного реєстру про факт появи на світ дитини, яка потребує соціальної допомоги в зв'язку з народженням». Якщо хлопчик або дівчинка з'явились на світ за кордоном, то батькам слід надати документ про те, що їхня дитина народилася в іншій країні.

Для того, щоб получити допомогу, вам необхідно не тільки прийти в пункт і повідомити про те, що ви потребуєте допомоги, а ще й пред'явити ряд документів. В першу чергу потрібно пред'явити паспорт або, в разі його втрати, інший документ, що засвідчує особу. Також необхідно надати свій ідентифікаційний код. Обов'язково потрібно принести свідоцтво про народження дитини.

Незважаючи на те, що зараз прийняли закон щодо того, що кількість дітей не впливає на виплати, документи про членів сім'ї все одно є необхідними. У разі, якщо у вашій родині народився не первісток, треба прикласти довідку про склад сім'ї. До того ж прикладіть до пакету документів копію свідоцтва про народження кожної вашої дитини, яка отримувала або продовжує отримувати соціальну допомогу.