Зміст

  1. Тарифи автоцивілки

  2. Що впливає на вартість ОСЦПВ

  3. Франшиза в ОСЦПВ

Тарифи автоцивілки

Водії мають регулярно оформлювати поліс ОСЦПВ, або як він ще називається, автоцивілки. Що це? Читайте на https://ain.ua/2021/01/29/yak-shvidko-ta-prosto-oformiti-strahovku-onlajn/. Та люди полюбляють порівнювати, хто скільки витратив, то за скільки що купив. А у випадку із ОСЦПВ не вдається порівняти. Бо кожен водій оформляє автоцивілку за окремою ціною. Як так? Чому ціни ОСЦПВ завжди різні?

Що впливає на вартість ОСЦПВ

А справа у тому, що ціна ОСЦПВ залежить від багатьох факторів. Та щоразу розраховується індивідуально. Як формується ціна ОСЦПВ?

  1. По-перше, впливає тип транспорту. Для автомобілів, як вантажівок, так и легкових автівок, страховка коштуватиме дорожче, ніж для мотоциклів та причепа. Одна з причин цього - те, що за статистикою авто частіше потрапляє у ДТП. Та шкода, якої може завдати авто, значніше, ніж збитки, які наніс мотоцикл або причіп.

  2. По-друге, впливають параметри транспорту. Це обсяг двигуна, марка та модель транспортного засобу, його вантажність та дата ОТК.

  3. По-трете, якщо є пільги, то можна оформити ОСЦПВ на 50% дешевше. Це так по закону. Та навпаки, автоцивілка буде дорожчою, якщо ви працюєте, або працювали раніше, у таксі.

  4. І також важливий фактор для ціни ОСЦПВ - це місто прописки власника транспорту. Умовно вся країна поділяється на декілька зон. Для киян, наприклад, страховка буде найдорожчою.

Взагалі є формула для розрахунку ОСЦПВ, яку встановлює держава. За нею і формується ціна автоцивілки. 

Цікавий факт: при оформленні поліса ОСЦПВ онлайн можна заощадити до 25% від загальної вартості. 10% передбачено державною формулою, а інші відсотки заощаджуються коштом знижок та акцій на сайтах-агрегаторах.

Франшиза в ОСЦПВ

Ще однією важливою частиною розрахунку вартості страхування є франшиза ОСЦПВ. Що таке франшиза? Якщо узагальнити, то франшиза - це та частина відшкодування, яку доведеться сплатити власнику поліса самостійно. Страховка цю суму не покриває.

Наприклад, поліс має франшизу 1500 грн. Власник страховки створив аварійну ситуацію, та наніс іншому водієві збитків на 13 000 грн. Тоді страховка може покрити 11 500 грн, а 1500 грн, які складають франшизу, винуватцю ДТП доведеться платити зі своєї кишені.

Поліси з франшизою коштують дешевше від тих, які забезпечують повне покриття. Тому водії досить часто їх обирають для того, щоб додатково заощадити на страховці. Особливо, якщо мешкають у невеликому місті або рідко користуються своїм авто.