Під час вибору місця для проведення свого відпочинку, ми аналізуємо досить багато інформації. Адже завжди доводиться вибирати як мінімум між декількома варіантами, які мають дуже схожі параметри. Саме тому найкращим стає саме той, в якого є уся потрібна нам і максимальна сукупність характеристик. Саме таким варіантом для відпочинку в сезоні 2022 є найпопулярніший курорт Генічеської громади - село Генічеська Гірка.

Де знаходиться?

Курорт займає територію однойменного невеликого села, що розташоване в самому початку піщаної коси Арабатська Стрілка. Адміністративно населений пункт належить до Щасливцевської сільської ради Генічеської ОТГ, в Херсонській області. Через Генічеськ до Генгірки веде автомобільна дорога, яка проходить і через мости над протоками Тонка і Промоїна. Як і решту коси, береги курорту омивають води Азовського моря і затоки Сиваш.

Клімат і екологія

Для цієї курортної місцевості характерним є типовий сухий і спекотний степовий клімат, з поправкою на пом'якшуючий вплив моря. Завдяки цьому навіть у розпалі сезону найвищі температурні показники досить легко переносяться, у порівнянні з тими ж великими містами. Літній оздоровчий сезон припадає на період травень-вересень, і за сприятливих погодних умов купатись можна вже на травневі свята, а іноді і включно до жовтня. Курорт відноситься до екологічно чистих, завдяки тому, що ані на його території, або в найближчому радіусі немає об'єктів важкої промисловості, шкідливого виробництва чи великих заводів.

Море і пляжі

Азовське море, завдяки своїм природним і географічним особливостям, є самим мілким і комфортним для відпочинку, особливо для дітей і людей, які не дуже впевнено вміють плавати. Невелика глибина дозволяє його водам прогріватись дуже швидко, і відновлювати комфортну температуру після штормів і дощів. Останні кілька років Чорне і Азовське моря потерпають від медуз, але на Арабатці вони бувають лише в другій половині літа, в критичній кількості, і за наявності західного вітру, який може тривати кілька днів, але аж ніяк не тиждень чи місяць. Також зараз популярним трендом стають бар'єрні сітки, які все більше встановлюються рекреаційними закладами. Перечекати це природне явище можна відвідавши акваторію затоки Сиваш, в басейнах або на термальних джерелах. Пляжі займають 99% всієї берегової території, і майже всі відносяться до оздоровчих закладів. За рівнем розвитку й інфраструктури можуть суттєво відрізнятись навіть ті, які знаходяться поряд. Деякі локації навіть відповідають міжнародним стандартам і мають відзнаку і сертифікати Блакитного прапору.

Як дістатись?

Завдяки зручному місцерозташуванню Генгірка знаходиться зовсім поряд із транспортною інфраструктурою міста. На потязі можна доїхати майже з будь-якого куточка України, до вокзалів Генічеська, або станції Новоолексіївка. Автобусний транспорт користується не меншою популярністю і різноманіттям доступних маршрутів. На власному транспорті дістатись рекреації досить легко, особливо зважаючи на той факт, що стан доріг з кожним роком стає кращим.