Плануючи відпочинок з дітьми, батьки зазвичай хочуть отримати від відпустки максимум — познайомити дитину з культурою та традиціями нової країни, насолодитись теплим морем, провести час без зайвих турбот. Проте, організація подорожі з малечею завжди потребує більше зусиль, ніж поїздки лише дорослих туристів. Зокрема потрібно підібрати відповідний курорт та готель, спланувати дозвілля так, щоб було комфортно мандрівникам різного віку. Особливо, якщо мова йде про екзотичні країни. Досвідчені туристи поділились з нами своїми рекомендаціями та лайфхаками для вдалої сімейної відпустки.

Чи варто обирати екзотичні напрямки для сімейного відпочинку?

Перш за все, необхідно об’єктивно оцінювати свої можливості, розглядаючи не тільки переваги, а й недоліки екзотичних напрямків. Наприклад, переліт з Києва до Таїланду триває 10 годин, а до Домінікани — понад півдоби — 13-14 годин. Не всі дорослі в захваті від ідеї провести стільки часу в небі, навіть якщо це прямий чартер. Малюкам до 4-5 років, у більшості випадків, така дорога не принесе ніякого задоволення. До того ж треба враховувати акліматизацію — адаптація до нових кліматичних умов та часового поясу займає до кількох днів. Серед клієнтів турагенції Poehalisnami.ua, що мають маленьких дітей, найпопулярніші «традиційні» курортні країни із більш схожими до українських погодними умовами та коротким перельотом: Болгарія, Туреччина, Греція, Кіпр та ін. Ціна таких путівок також доступніша, а готелі пропонують все необхідне для сімейного відпочинку та орієнтовані на туристів із держав СНД. 

Діти шкільного віку швидше адаптуються в «екзотичних» умовах та отримають масу нових вражень та емоцій від дозвілля, кардинально іншого, ніж в типових All Inclusive готелях. 

Поради батькам

  • Найкращий варіант — мінімум двотижнева путівка для відпочинку з дітьми — 14 днів є оптимальними для канікул, якщо врахувати довгий переліт та акліматизацію.

  • Здійснюючи пошук готелю, зверніть увагу на інфраструктуру для дітей — наявність ігрового майданчику, аніматорів та няні, мілкого басейну, спеціального меню. Навіть на екзотичних курортах хороші готелі для відпочинку з дітьми пропонують страви, що не містять великої кількості спецій та незвичних інгредієнтів.

  • Потурбуйтесь про додатковий бюджет. Дорослим легше зекономити у відпустці, відмовившись від зайвих витрат, а от незвичайні атракціони, розваги та сувеніри неодмінно привернуть увагу малечі. 

  • Довірте підбір путівки досвідченому менеджеру, який знає перевірені напрямки й допоможе якнайкраще організувати відпочинок, наприклад скоротити час реєстрації в аеропорту, домовитись про персональний трансфер, подбати про розширений пакет медичного страхування тощо. 

Must have у валізі

Купуючи тур на відпочинок з дітьми, подбайте про те, щоб у вашій валізі було все необхідне для комфортної відпустки. В екзотичних країнах не завжди можна знайти потрібні ліки чи засоби гігієни, а у форс-мажорних ситуаціях на це просто не буде часу.

  • Аптечка. Обов’язково потурбуйтесь про жарознижувальні препарати, антисептики, антигістамінні засоби, ліки на випадок отруєння, бинт, вату, пластир. Також знадобляться льодяники від захитування.

  • Іграшки. По-перше, важливо розважити дитину в літаку, щоб під час тривалого перельоту вона не вередувала. До того ж добре знайома та улюблена іграшка — добрий психологічний помічник в абсолютно новому середовищі.

  • Головний убір та сонцезахисний крем. На туристичних курортах можна купити панамку та косметичні засоби, але їх ціна зазвичай вища, ніж в українських магазинах. 

  • Засоби гігієни. Подбайте про потрібну дитячу «косметику» перевірених брендів — компоненти в товарах азійських чи африканських країн можуть суттєво відрізнятись та викликати алергію у дитини.

  • Харчування. Крім їжі в літак, краще мати з собою якісь знайомі продукти, які не швидко псуються, наприклад дитячі суміші або пюре. Вони стануть у нагоді, якщо малюку знадобиться час звикнути до місцевих страв.