Для забезпечення оптимального росту та розвитку будь-якій сільськогосподарській культурі необхідні поживні речовини, мікроелементи, волога. І, не дивлячись на чудову родючість наших чорноземів, навіть вони сьогодні не в змозі забезпечити рослинам найкращі умови, адже за століття господарської діяльності ґрунти виснажились і потребують допомоги. Саме тому у сучасному сільському господарстві використання мінеральних добрив виходить на передній план та відіграє величезну роль у формуванні майбутнього урожаю. Аграрії знають, що без підживлення вони не отримають такої ж економічної вигоди, як при його застосуванні.

Якщо розглядати значущість кожного окремого макро- та мікроелемента для культур, то перше місце, безперечно, отримає азот. На другому опиниться фосфор, а третє займе сірка. Не дивно, що азотовмісні добрива користуються найбільшою популярністю серед сільгоспвиробників.

КАС: коротка характеристика

КАС – це абревіатура карбамідно-аміачної суміші, мінерального добрива, у складі якого відсутній вільний аміак. Випускається у формі водного розчину – і це перша перевага КАС перед твердими азотними добривами, адже розчин і вносити легше, і він більш рівномірно покриває культури, створюючи таким чином «поживний екран».  КАС – хімічна суміш свого роду унікальна, тому що лише в цьому добриві можна знайти відразу ж усі три форми азоту, кожна з яких має певні особливості, по різному впливає на ріст рослин.

Переваги даного мінерального добрива

Окрім вищеназваних прекрасних характеристик, КАС володіє наступними якостями:

  • Всі три азотні форми в КАС не відрізняються летючістю, а тому це добриво можна вносити на поверхню, без загортання. А такий спосіб легкий і більш зручний.
  • Вирізняється високою ефективністю та універсальністю.
  • Карбамідно-аміачну суміш за потребою можна застосовувати у будь-яку пору року.
  • При дотриманні інструкції по внесенню добрива, втрати азоту будуть мінімальними – тому можна говорити про економічність КАС.
  • Можна застосовувати у якості основного і у якості підживлення для рослин на будь-якому етапі вегетаційного періоду.
  • Дає чудові результати навіть при несприятливих погодних умовах – засусі та підвищеній температурі повітря. Доведено, що навіть при засусі КАС сприяє збільшенню урожайності.
  • Допомагає зупинити вірусні та грибкові захворювання культур (звичайно, не всі, а лише певні різновиди).