Вишиванка – це, можна сказати, універсальний одяг для дитини. Її можна надягати і в повсякденному житті, і в садок або школу, і на різні урочисті та культурні заходи. Про те, як вибрати дитячу вишиванку, ми детально розповімо в нашій статті.

Для дівчинки

Варіантів фасону вишиванок для юних українок дуже багато, і вони не обмежуються класичними сорочками вільного крою. Великою популярністю користуються сукні з вишивкою. Вони виглядають дуже ошатно, тому відмінно підходять для того, щоб надіти їх на урочистий захід, наприклад на шкільну лінійку. Додатково такі сукні декоруються широким чи вузьким паском на талію.

На кожен день підійдуть вишиванки в виглядi сорочек. Вони представлені в широкому розмаїтті моделей: з вшитою резинкою на талії, поясом на лінії стегон, красивою стійкою, глибоким вирізом горловини, з довгими або короткими рукавами. Знайти варіант, який найкраще підійде вашій дитині, не складе труднощів.

На окрему увагу заслуговує орнамент і колірна гамма. Дитячі вишиванки, як правило, прикрашаються рослинними візерунками (соняшники, волошки, маки), пташками і звірятами. Перед покупкою рекомендується ознайомитися зі значенням основних символів орнаменту, оскільки він наділяється магічним і сакральним значенням, а не тільки виконує декоративну функцію.У колірній гамі превалюють блакитні, зелені чорні і червоні нитки.

Для хлопчика

У хлопчиків вибір вишиванок, на жаль, не такий різноманітний. Для них призначені тільки сорочки або туніки, останні мають подовжений крій. Вони можуть вільно сидіти на фігурі чи обтягувати її.

Вишиванки для хлопчиків, переважно, прикрашаються геометричним орнаментом. З рослинних візерунків можна зустріти дуб, шишки, жолуді, лавр, листя хмелю, виноградну лозу. Використовуються нитки червоних, чорних, білих, зелених, синіх кольорів.

Саме полотно може бути абсолютно будь-якого кольору. Однак для повсякденного носіння варто купити дитячу вишиванку білого або сірого кольору, оскільки вони є універсальними. А ось до урочистих заходів пiдiйдуть моделi більш яскравого і насиченого відтінку, наприклад червоного.

Як підібрати розмір?

Щоб вишиванка красиво виглядала на дитинi, необхідно правильно підібрати її розмір. Якщо вона купується в звичайному магазині, то проблем з цим не виникне – потрібно просто приміряти її. Інша справа, якщо покупка здійснюється через інтернет-магазин онлайн. Тоді для правильного підбору розміру необхідно виміряти напівобхват грудей дитини, тобто ширину від плеча до плеча.

Крім того, необхідно правильно підібрати довжину рукава. Для цього потрібно виміряти відстань від плеча до кисті.