Говорити про необхідність очищення стекол автомобіля, мабуть, буде зайвим. Але чому для цього необхідно використовувати спеціальні рідини? Звичайно, в бачок омивача можна залити і звичайну воду, яка худо-бідно, але впорається зі своїм завданням. Однак рідини, що розроблені спеціально для цих цілей, мають ряд незаперечних переваг:

  • по-перше, вони набагато ефективніше справляються з маслянистими плівками, слідами від комах, солями, кіптявою та іншими видами забруднень, що є на склі;
  • по-друге, зимовий омивач скла забезпечує плавне ковзання склоочисників на холоді, що дозволяє зберегти їх робочу поверхню від абразивного зносу;
  • по-третє, такі засоби часто мають приємний запах;
  • по-четверте, очищувач не замерзає взимку, оскільки в його склад входять очищена вода та спеціальні хімічні добавки. В народі омивач скла також називають незамерзайкою.

Врешті-решт, рідина є простою у використанні: її потрібно лише залити в бачок склоомивача, і про прибирання з ганчірками можна забути!

Як працює рідина?

Принцип дії засобу простий: рідина надходить в форсунки, які під тиском розпорошують її на скло. Мікроелементи, що входять до складу рідини, роз'їдають забруднення — їх видаляють щітки склоочисника. Після миття не залишається жирних розводів, інших слідів, скло стає обезжирене, а сама рідина не завдає шкоди лакофарбовому покриттю, пластиковим і гумовим деталям кузова.

Щоб омивач скла добре виконував свою функцію, він має відповідати нормам сертифікації. В інакшому випадку є ймовірність пошкодження системи склоомивача неякісними та токсичними складовими.

В літню пору для збільшення об’єму рідини допустиме змішування з дистильованою водою.

Види омивача скла

В залежності від сезону використання, засоби поділяються на дві групи:

  • літні рідини. Відрізняються за складом, не містять шкідливого метанолу. Такі засоби призначені для видалення з лобового скла пилу та слідів комах;
  • зимовий омивач скла. Розроблений спеціально для експлуатації при низьких температурах та призначений не тільки для очищення скляних поверхонь, але і попереджає утворення на склі льоду. Такий засіб ефективно справляється навіть з найбільш важкими забрудненнями.

Автолюбителям з північних регіонів експерти рекомендують використовувати концентрат, який легко витримує до -40 °С.

Як обрати рідину для склоомивача?

Визначальним є критерій складу речовини. Зокрема, засоби з метанолом практично не пахнуть, але ця речовина є небезпечною для здоров'я людини. Тому виробники все активніше використовують ізопропіловий спирт. Речовина не така небезпечна, однак варто також виключати контакт зі шкірою, органами дихання та слизовими очей, оскільки може виникнути алергічна реакція. У такі рідини нерідко додають ароматизатори.