Незважаючи на значне зниження цін на українську нерухомість, квартира залишається дорогим товаром, який купується на довгий час, і тому допущені в цьому процесі помилки можуть засмучувати вас багато років. Ось чому покупці витрачають величезну кількість часу на пошуки можливих варіантів, вивчення цін, порівняння планувань, знайомство з інфраструктурою. Тільки подивіться на вибір квартир у Львові на ЛУН.ua, недивно, що пошук займає стільки часу. В інших містах ситуація аналогічна.

Досить часто потенційні покупці стикаються з ще одним важливим питанням - що вважати за краще: вторинне житло в розвиненому районі або квартиру в новобудові? У обох цих варіантів досить аргументів як за, так і проти, і кожна людина може вибрати те, що їй більше до смаку. Якщо ж спробувати поглянути об'єктивно, то потрібно розуміти кілька принципових відмінностей.

Планування квартир

Як правило, в новобудовах квартири просторіші та більш сучасні. Це стосується площі кухонь та ванних кімнат, передпокоїв та окремих спалень і навіть зручних під'їздів. Звичайно, можна знайти простору квартиру з шикарним плануванням і на вторинному ринку, але чи сподобається вам її ціна?

Наявність ремонту

На перший погляд, більше переваг у квартири, в якій вже жили люди. Але поганий ремонт вам все одно доведеться переробляти, а житло з якісним ремонтом, швидше за все, буде коштувати дорожче. З іншого боку, в новобудовах вже встановлені пластикові вікна та броньовані двері.

Інфраструктура району

Швидше за все, район навколо будівлі, побудованої кілька років тому, буде більш «обжитим». Це стосується і транспортного сполучення, і об'єктів соціальної сфери, і багато чого іншого. У той же час, більшість новобудов проектується сьогодні у вигляді житлових комплексів з розвиненою внутрішньою інфраструктурою.

Ціна та умови оплати

Квартиру на вторинному ринку можна купити дешевше, але, як правило, при терміновому продажі. В інших випадках ціна новобудови буде нижче. Сьогодні компанії-забудовники більш чутливо реагують на реалії ринку нерухомості та пропонують не тільки нижчі ціни, але й гнучкі умови оплати.

Деякі «дрібниці»

Часто при купівлі квартири людина не звертає уваги на багато деталей, вплив яких проявляється згодом. Це і стан під'їзду, і захаращеність дворової території, і майбутні сусіди, з якими в подальшому вам доведеться спілкуватися кожен день. Пам'ятайте, що при виборі квартири дрібниць бути не повинно.