Змішувач для ванної кімнати — це та річ, яка в ідеалі покликана служити не один-два роки, адже її вибирають з перспективою тривалої експлуатації. Як не помилитися з покупкою і придбати по-справжньому якісний виріб, щоб воно було надійним і функціональним, і в інтер'єрі ванної виглядало гармонійно? Для початку варто трохи глибше ознайомитися з модифікаціями змішувачів і їх експлуатаційними параметрами.

Змішувач Grohe BauEdge

Види змішувачів

За своїми конструкційним особливостям змішувачі прийнято поділяти на кілька видів:

  • вентильний;
  • одноважільний;
  • термостатичний;
  • сенсорні.

Вентильні змішувачі — це «вічна» класика. Основним елементом таких моделей є кран-букса, що регулює потоки холодної/гарячої води. Раніше саме кран-букси були самим "слабкою ланкою" даного різновиду змішувачів, так як часто починали прокручуватися і давати протікання. Сьогодні виробники намагаються зробити цей елемент більш досконалим, виготовляючи його з кераміки, причому кран повертається тільки на 90 або 180 градусів, тоді як в старих моделях обертався на 360 градусів.

Одноважільні змішувачі — мабуть, найбільш затребувана у споживача модифікація. Такі змішувачі добре встановлювати у водопостачання з лічильниками води і з метою її економії. При кожному включенні води спеціальний важіль піднімається вгору і змішує воду в комфортній пропорції, саме тієї, в якій її залишили. Тобто крутити вентилі для пошуку тієї самої температури, поки витікає «дорогоцінна» вода, не потрібно.

Змішувач Grohe Costa

Змішувачі з термостатом і сенсорні моделі — сучасні розробки в сфері водорозбірної арматури. Незважаючи на свою інноваційність, такі змішувачі дуже вимогливі до якості води, особливо її жорсткості, і відрізняються переконливо високою вартістю.

Сенсорний змішувач для раковини Grohe BauCosmopolitan E

Матеріали виготовлення

Найважливішим критерієм вибору по-справжньому хорошого змішувача є матеріал, з якого він зроблений.

Самими довговічними і практичними в плані експлуатації однозначно визнані латунні моделі. Особливі властивості латуні наділяють деталі змішувача винятковою міцністю: вони не бояться температурних перепадів при частому чергуванні холодної/гарячої води, не тріскаються, на них мінімально осідають вапняні відкладення, до того ж латунь нешкідлива для здоров'я.

«Елітні» змішувачі можуть виготовлятися з бронзи. Презентабельний зовнішній вигляд і оптимальні технічні характеристики такої сантехніки затьмарює лише її дуже висока ціна.

Нікельовані змішувачі виглядають ефектно і досить довговічні, але врахуйте, що цей метал може викликати алергічні реакції.

Змішувачі, покриті емаллю, — непоганий варіант для цінителів зовнішньої пишноти, правда, в максимальній практичності даного покриття повністю впевненим бути не можна. Під впливом постійної вологи і контрасту температур, а також при випадковому механічному пошкодженні воно може досить швидко відшаруватися, втративши свій престижний лиск.

Силумінові змішувачі — моделі з серії економ-класу. Виглядають цілком естетично, коштують недорого, а от якість дешевого сплаву (силуміну) не завжди безпечно для здоров'я. При покупці таких змішувачів не варто вибирати найдешевші моделі.

Типи кріплення

Не менш актуальний при покупці змішувача для ванної такий параметр, як тип його монтажу. За принципом установки змішувачі діляться на відкриті і вбудовані. Модифікації з першої групи монтуються на кінці водяних труб за допомогою різьбового з'єднання, в результаті корпус змішувача і всі шланги залишаються розташованими зовні.

Вбудований тип монтажу передбачає розміщення з'єднань і корпусу змішувача в спеціальній ніші, тому видно тільки регулювальний важіль/вентилі/термостат і вилив. До речі, в стару цегляну або занадто тонку стіну вбудувати обладнання не вийде.

Вітчизняний або імпортний?

Часи, коли в пошуках якісної сантехніки народ простоював кілометрові черги, щоб «схопити» по блату змішувач іноземного виробництва, канули в Лету. Сьогодні без проблем можна знайти в продажу відмінну продукцію від відповідального російського виробника. Вітчизняні змішувачі дешевше імпортних, при необхідності ремонту до них простіше придбати запасні частини, вони більш адаптовані до домішок, які містяться в нашій воді.

Звичайно, якщо в пріоритеті для вас стоїть знатність бренду і ви легко можете дозволити собі дорогу продукцію від відомої торгової марки «з-за кордону», ніхто не обмежує ваш вибір імпортних виробів, благо зараз він реально колосальний.

На що звернути увагу

Перш ніж ви підете за сантехнікою, заздалегідь визначтеся з видом змішувача, позначте для себе, який матеріал виготовлення кращий і який тип установки буде найбільш прийнятний — це скоротить час пошуків, коли ви опинитеся в магазині.

Якщо є можливість, обов'язково огляньте виріб візуально: подряпини/сколи на покритті, розхитані деталі та інші дефекти однозначно сигналізують про сумнівну якість.

Навіть якщо при зовнішньому огляді виявиться все в порядку, попросіть продавця показати сертифікаційну документацію: будь добросовісний виробник дорожить своєю репутацією, а значить продукція повинна відповідати його технічним вимогам.

Уважний підхід до покупки-запорука довгої і бездоганної експлуатації змішувача. Не нехтуйте важливими аспектами, не поспішайте купувати перший-ліпший примірник, який вразив вас тільки доступністю ціни або зовнішньою привабливістю. Педантичність і ретельність при виборі — найголовніше, що забезпечить виняткову практичність і комфорт при користуванні сантехнічним пристроєм.